Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kilátástalannak érzem az...

Kilátástalannak érzem az életem, terhesen mit csinálhatnék? Szakítanátok ebben az esetben, ilyen beszólás után?

Figyelt kérdés

Nem tudom hol kezdjem, leírom az alap infókat, ha van kérdésetek, válaszolok szívesen rájuk. Szóval, 18 éves koromban jöttünk össze a párommal, lassan 4 éve együtt vagyunk, 3 éve élünk együtt. Biztosnak éreztem a kapcsolatunkat nagyon... Egyetemre jártam, a szüleim támogattak anyagilag. De egyszerűen nem értették, hogy én nem vagyok arra a pályára való, amire szántak, nem szerettem a szakomat. Tavasszal kiderült, hogy babát várok, és mi a párommal nagyon örültünk, én meg is könnyebbültem, hogy egy ideig "parkolópályára" kerül az egyetem téma. A szüleim rosszul fogadták a dolgot, főleg azért, hogy mi az, hogy én az őszi félévet már el sem akarom kezdeni, és hogy majd biztos nem leszek itthon évekig a babával, majd ülhetek láblógatva, ha már van diplomám. Összevesztünk, sokmindent vágtunk egymás fejéhez és a vége az lett, hogy májusban beszéltünk utoljára.

A párommal közben összeköltöztünk, tervezgettünk, de egyre több a súrlódás. Pl. hogy mondta, házasodjunk össze még a baba születése előtt. Én ezt nem akartam egyáltalán, mert máshogy képzeltem az esküvőt, és ezt mondtam is neki. Erre megsértődött, hogy hozzá se akarok menni, meg mindek tervezgetünk közösen, ha nekem megvan a saját tervem. Aztán ugye nő a család, nekem egy 3 ajtós kis Fiat 500-asom van. Anyukám előző autója, szóval nem egy mai darab. Mondtam, hogy kéne nekem nagyobb autó, mert most pl. így a babát a hordozóba szenvedés lesz betenni mindig, a csomagtartója is pici nagyon. Mutattam, milyeneket néztem, és kiakadt, hogy mit gondolok én, ő a fáról szedi a pénzt?! Meg hogy fogalmam sincs az értékéről, majd ha én dolgozok meg érte, akkor fogom ezt látni. Mondtam, hogy tudom hogy lenne rá, látom a bankszámláit, erre meg hogy nem fog nekem magyarázkodni, fogalmam sincs nekem semmiről, inkább csak üljek szépen a fenekemen, és ne gondolkozzak, jobban járunk. És utána mondta, hogy majd akkor szólhatok bele, mire költjük a pénzt, ha dolgozni lát. Tudja, hogy ez volt az egyik kétségem a babánál, hogy majd egyszer ilyesmit vág a fejemhez... És akkor esküdözött, hogy ő soha, meg ami az övé, az az enyém, és ezért lett hozzáférésem a számlájához is. Erre most ez. Utána elkezdtem sírni, azért kezdett el veszekedni, hogy mit hisztizek, meg hogy majd később a gyerekkel felváltva fogunk itthon sírni?! Kiskorom óta nem bírom, ha kiabálnak velem, egyszerűen nem... Most persze már lehiggadt, és jön, hogy akkor csütörtökön, vagy pénteken elmehetünk megnézni az autókat, ha szeretném és hogy nem rám volt ideges, hanem hogy a hosszúhétvégén is dolgoznia kellett, fáradt volt és elég pénzt költöttünk már a múlt héten, nem akart pénzköltésről beszélni. Csinált reggelit is, kedveskedik, de egyszerűen rosszul vagyok tőle, gyomoridegem van. Miatta feladtam a jövőmet, hogy neki gyereket szüljek. Összevesztem a szüleimmel is. Erre undorítóan beszél velem, és mindent a fejemhez vág, aztán meg annyit mond, hogy "fáradt volt". Később is lesz fáradt, akkor majd megveri az újszülött lányunkat, vagy engem? Tegnap is azt éreztem, hogy legszívesebben elmennék valahová, de mégis hova tudnék? 21 hetes terhes vagyok, nincs saját lakásom, a szüleimmel nem beszélek. Fogalmam sincs, mi a megoldás. Félek, hogy a kicsi megszületése után rosszabb lesz esetleg, és akkor méginkább megrémiszt majd a helyzet. Azt mondja, hogy mi vagyunk a mindenei, de akkor mégis hogy viselkedhet így velem?!



2019. aug. 19. 12:22
1 2 3 4 5 6 7
 61/66 anonim ***** válasza:
93%

Tehát foglaljuk ossze:

A szüleid fizettek a sulit. Kaptál kocsit. Felváltva laktál a párodnál és otthon. Nem fizettel semmiért.


Hurrá terhes lettel nem kell fujj-fujj egyetemre járnod. Összevesztel a szüleiddel mert nem támogatják hogy már terhesen ne tanulj.


Párodat kikosaraztad mert 5 millás hercegnő lagzit akarsz. De addig is egy új kocsit. Mert ugye neki van egy ami kvázi lehet a családi autó de hogy te néha elvidd a gyereket dokihoz a te kicsi kocsiddal az ugye remalom.


Na hercegnő mondom ez hogy van a való eletben: terhesen nem hogy abba hagyjuk a sulit hanem kismillió nő arra használja a gyed időszakot hogy megcsináljon meg egyet. Nehéz? Igen. Csak tudod nem mindenki akar ingyenélő lenni.


Kismillió diák halat rebeg(ne) a szüleinek ha fizetnek neki a sulit. Kismillió diák örülne mint majom a farkanak ha megkaphatna anya régi kocsiját.


Az a buta liba meg aki gyereket vállal a párjára támaszkodva hanyatt-homlok hozzámegy feleségül nem hisztizik a lagzi miatt.


Szerintem így le a kalappal a parod előtt mert csúnyán bevásárolt veled.


És nem te nem adtál fel semmit. Most komolyan kihordod a gyereket és megszülöd? Mármint a saját gyerekedet akit te is akartál? Azért ugye nem kell aranyba foglalni a nevedet hercegnő?


Szedd már össze magad és nőj fel. Kismillió anyának nemhogy kicsi de semmilyen autója nincs és képzeld ezt a horrort: busszal járnak vagy összeszervezik a programjukat apával. Durva. Tudom. Fel ne menjen a vernyomasod ettől az elképzeléstől.


Ja és van még az a gondod hogy egyedül kell költened a parod pénzét a babára? Hát ez durva.a parod meg olyan mint a férfiak 90%-a és egyáltalán nem érdekli hogy bézs vagy ékrü lesz e a fal? Jujjj de nehéz neked az élet.


Tudod mit? szerintem hagyd el. Aztán majd ha arufeltoltesbol próbálod fenntartani magad amig a a parod neveli a gyereket azért ne csodálkozz.

2019. aug. 19. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/66 anonim ***** válasza:
85%
Szakítani emiatt??? Jesszusom... Mostmár értem miért van annyi csonka család... A párod eltart, Te meg semmit sem csinálsz, gondolom egy percet sem dolgoztál még... Az hogy kicsit kiakadt, teljesen normális, hiszen rajta mégnagyobb a felelősség most, hogy lesz egy gyereketek. Nem kellett volna feladnod semmit, Te döntöttél így, folytathatnád a sulit, aztán halasztasz ha nem bírod. Ez tényleg csak hiszti.. Biztos a hormonok...
2019. aug. 20. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/66 anonim ***** válasza:
82%

Hallod nagyon jót röhögtem a kérdésen.

Akkora nagy arccal vagy kiscsillag, de meséld már el nekünk, mik a terveid miután szakítasz ezzel a rémes emberrel, aki épp csak a segged ki nem nyalja, de lehet még azt is? Hajléktalanként nem lesz könnyű találni még egy ekkora marhát, mint ez a csávó.

2019. aug. 20. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/66 anonim ***** válasza:
78%
Majd lakik a fiatban hatvanharmas 😂 😂
2019. aug. 20. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/66 anonim ***** válasza:
66%
Amúgy meg neked meg a babának legyen már elég akis Fiat500-as, főleg, hogy úgy kaptad! Tudod, hány anyukának nincs semmilyen autója?
2019. aug. 21. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/66 anonim válasza:
52%
Én miért csak most olvasom ezt? :D Szívesen elbeszélgettem volna én is ezzel a phicsával, de már biztos nem nézi a válaszokat. De azért leírom röviden: az egy dolog, hogy soha életedben nem dolgoztál és fogalmad sincs a pénz értékéről, meg hogy elkényeztett vagy, de hogy egyetlen kb. jelentéktelen veszekedés miatt olyanokat behaluzni, hogy majd megver téged meg a gyereked, már súlyosabb gondokra utal. Te nem csak a felelősségvállalásra, hanem egyszerűen a komoly párkapcsolatra sem vagy felkészülve, csodálom hogy idáig kibírt a pasi. Utána még kedveskedni is próbált neked, de hát neked megsértették a hercegnői lelkedet. Édes istenem. Nagyot fogsz te még koppani, csak nehogy a gyereked még nagyobbat koppanjon..
2019. szept. 3. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!