Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Már agyamra megy...

Mit tegyek? Már agyamra megy a de az "elvankapatva agyerek" beszólás!

Figyelt kérdés
A kislányunk 4 hónapos múlt. Sokat van ölben de ha ha például eszek elvan a pihenőjében vigyorog rám csak a közelében legyek. Sőt van hogy eljátszik magának miközben én mondjuk vasalok. Néha igényli is hogy letegyem és ellegyen magának pár percig. Ehhez képest mást se hallok anyósoméktól csak hogy el van kapatva a gyerek és röhögnek hozzá. Főleg a férjem húga tudja mindennap megjegyezni. Nem is értem mert nem is látják csak hébe-hóba, mert messze laknak és bármilyen sztorit mesélünk telefonon vagy hallják hogy sír, mert most épp járkálni kell vele mindig ez a vége "el van kapatva hihi" Már marhára unom pláne hogy már 2 hós (!!!) korábab is ezt mondogatták. Olyan mintha folyton az orrom alá lenne dörgölve hogy rosszul csinálok valamit elkémyeztetem, pedig közel sincs ìgy! Tudom nem kellene vele foglalkoznom, de idegesít!

2016. jún. 2. 07:19
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Mond azt erre,hogy "Igen,el van kapatva,bizony" és aztán szard le.Csak azért érdekes ez,mert idegesíted magad rajta,erősítsd meg a dolgot,és nem fognak ezzel jönni többet.
2016. jún. 2. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

"Nem unjátok még ezt mondogatni? Ha el is van kapatva, az majd a mi bajunk lesz, nem a tiétek?"


Ezt mondd meg nekik teljes közönnyel.

2016. jún. 2. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Bocs, kérdőjel nélkül.
2016. jún. 2. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Az anyósok külön szkaórákat vesznek vagy mi ez, nem értem.

Meg kell kérni őket, hogy hagyják abba, legyenek szívesek, ne mondogassák ezt. Bízzák rád, hogyan gondozod a gyereket. Nem kell magyarázkodni.

Anyaként meg kell tanulnod mások véleményétől független, önálló döntéseket hozni és azokat vállalni. Mármint persze hallgasd meg mások véleményét, de a te döntésed legyen, hogy mit lépsz, és onnantól viszont nincs szükség mások véleményére. Nem fogsz tudni mindenkinek megfelelni, és nagyon sokat ártasz, ha megpróbálsz.


Ahogy magad is írod, nem kellene vele foglalkoznod. Nem kell magaban a hibát keresned, nem kell megkérdőjelezned mindent, amit teszel. Legyél magabiztos, kiegyensúlyozott anyuka. Akár tetszik anyódosnak, amit csinálsz, akár nem.

2016. jún. 2. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Csak nagy összeveszést lehet csinálni, nálunk máshogy nem lett vége. A szépszó és amíg meghallgatod a tanácsaikat csak rosszabb lesz. Most nálunk megvan a máshogy csinálja vélemény de legalább már csend van, és nincs csesztetés. Később a hozzátáplálásnál is lesznek gondok. 20- 30éve még más volt minden.
2016. jún. 2. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig azt mondtam, igen, lehet, h el van kapatva, de lesz.rom, marha sokat vártunk rá (3,5 év), és hagy kapassam el kedvemre. Ha geba lesz, úgy is én fogok vele kínlódni.
2016. jún. 2. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
72%

Nekem az anyám mondogatta, mondogatja mindig, hogy el van cseszve a gyerek. Eleinte azért, mert szeretett kezben lenni, most azért, mert rossz alvó, és 11 hónaposan nem alussza át az éjszakát, hát ekkora gyereknek már át kéne stb. És igen, lesz rosszabb, a hozzataplalas tényleg borzalom, higitott tejet akarnak majd adni a 6 hónaposnak, meg tejbegrizt, folyton erôszakoskodnak valamivel, mert ôk anno úgy csinaltak és az az egy szent igazság...

Határozottan allitsd le még most, mondd meg, h szerencsére ez a te bajod, nem az övék, úgyhogy nyugodtan abba lehet hagyni a sopankodast.

2016. jún. 2. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Hát ezaz hogy összeveszni nem akarok. Már a férjemnek is mondtam hogy mondja már meg a testvérének ha ilye okos mondja már meg hogy kell gyereket nevelni jól? Meg milyen az amikor nincs elkapatva? De legszívesebben azt mondanám ok akkor leszoktatjuk nem lesz elkapatva, de ha otthon leszünk nem lehet majd piszkálni a gyereket csak nekünk ha pelenkázzuk vagy eszik. Biztos betörne a fejük!
2016. jún. 2. 08:24
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Engem azzal basztattak a gyerekem szuletese ota, hogy nincs eleg tejem...(?) multkor mar nyomatekosan megmondtam, hogy a tanult orvosok es a vedonok nem mondtak egyszer sem ilyet, szepen fejlodik a gyerek. 4 honapos, mar 5x ehenhalt volna, ha nem lenne eleg tejem. De folyton csak mondtak, mondtak. Egyebkent 2 tanulatlan gyari munkasrol beszelunk, akik a 8 altalanost alig birtak elvegezni. Kenytelen voltam mar leallitani oket, mert az agyamra mentek, a paromnak tobbszor szoltam, h szoljon mar nekik, de amilyen nyamnyila nem akart a szuleivel osszeveszni. Pedig ez nem is osszeveszes, csak mondja meg nekik, h eleg, de nem akarta, ugyhogy megtettem en. Mar amugy is tul sok volt a rovasukon, 2.5 evig mindig mindent lenyeltem, pedig szo szerint azt mondtak a csaladomra, hogy gusztustalan, amikor epp 1 hetig vendegul lattuk oket, de most mar mindenert szolni fogok, mert ez igy nem mehet tovabb, csak rosszabb lesz. Ha rosszban leszunk hat rosszban leszunk, nem en kezdtem.
2016. jún. 2. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

az én férjem azért nem mondja meg mert ő le tudja tojni a véleményüket :)

megyek megkeresem a lesz@rom tablettákat :)

2016. jún. 2. 08:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!