Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 3 gyerekkel jobban kijössz...

3 gyerekkel jobban kijössz anyagilag, mint kettővel! Mi a véleményetek erről a kijelentésről? Valóban van aki ezért vállal 3. babát?

Figyelt kérdés
Volt egy összejövetel, ahol a férjem mamájával beszélgettem. Éppen várom a második gyermekünket és mondtam, hogy ő az utolsó. Mire csodálkozva mondja hogy hát anyagilag jobban járnánk ha három lenne. Nem igazán tudom hova tenni a dolgot. Mire felnevelem, az iskola, későbbiekben az albérlet ameddig tanul és társai azért 2gyereknél is megterhelő lesz, nem, hogy 3. De ez az én véleményem, ti mit gondoltok?
2019. aug. 21. 08:51
 1/10 anonim ***** válasza:
93%
Mert azt gondolják, a családi adókedvezmény örökké tart...
2019. aug. 21. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
97%
az első néhány évben lehet, hogy nem kerül sokba a 3. gyerek és addig tényleg jobban jársz. de 3 iskolás gyerekre már többe kerülHET, mint a kedvezmények és a családi adókedvezmény (ha még lesz)
2019. aug. 21. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Én is így gondolom. Valamiért kivertem a mamánál a biztosítékot.
2019. aug. 21. 09:00
 4/10 anonim ***** válasza:
97%

Amúgy meg nem az anyagiak miatt vállal valaki több gyereket, nem???

Nekünk beleférne anyagilag, de MI nem szeretnénk több gyereket. Tökéletesen boldog család vagyunk így 3-an (6 éves a fiunk).


SZóval máskor mondd meg, hogy nem az anyagiak miatt nem lesz 3. gyereketek, hanem mert így szeretnétek.

2019. aug. 21. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
87%
Abból a szempontból igaz, hogy gimi végéig a három gyerekesek ingyen kaptak könyvet, féláron ebédeltek, nekik kb. minden járt. Mi sokkal többet fizettünk, hogy csak ketten vagyunk.
2019. aug. 21. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
87%
Nekem az jutott eszembe, hogy másfél hónapot kellett lefedni az egyik már iskolás gyerekünknek nyáron táborokkal, akkor már nem igaz. Persze minden ilyesmiből, mint pl. belépők, különórák sokszor adnak testvérkedvezményt, de azzal is még mindig több, mintha két gyerekre veszem csak meg. Ahogy később a telefon előfizetés is. És még ott van, ha nem szimplán klónozódik :) és mindenből jó az ugyanolyan meg örökölt, hanem ételallergiás vagy szemüveges vagy fogszabályzó vagy szupinált cipő vagy ilyen-olyan speckó fejlesztés kell, hogy csak a manapság leggyakoribbakat említsem. És persze bár szeretne az ember fizetni olyan extrákat, is mint az említett albérlet, vagy külföldi osztálykirándulás, de ezeknél azért ha jól tanul, tán ki lehet járni kollégiumot meg ösztöndíjat.... egyedi mérce kérdése, ti milyen magasra tudjátok rakni, mit gondoltok alapnak.
2019. aug. 21. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
64%

Tetszik vagy sem, tény, hogy a harmadik gyerek hozza, és nem viszi a pénzt. :)

Az más kérdés, hogy ki az, aki ezért vállalja, nyilván ilyen is van...

2019. aug. 21. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
51%
Én úgy látom, hogy többe kerül 3 gyerek, mint amennyi a támogatás. Van ugye a féláru étkezés, nálunk ez 2x6000 Ft, de az oviban pl ingyen van x Ft egy főre eső jövedelem alatt. ( sok 2 gyerekes is igénybe tudja venni, a 3 gyereknél náhányan már nem az adókedvezmény miatt). a könyv már ugye minden gyereknek ingyen jár. és igen, ott az adókedvezmény, - ha van akkora fizetés-, ami így gyerekenként 33 ezer Ft plusz. de azért annál jóval többe kerül havonta egy gyerek.
2019. aug. 21. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
7%
Adómentes vagy 3 gyerekkel.
2019. aug. 21. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
9-es, ne írj hülyeségeket.
2019. aug. 21. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!