Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Igaz hogy senki nem engedheti...

Igaz hogy senki nem engedheti meg azt anyagilag hogy gyereke legyen?

Figyelt kérdés

Fiatal hazasok vagyunk es mostanaban sokat beszelek a felesegemmel arrol hogy milyen jo lenne ha babank lenne de sajnos nem engedhetjuk meg mert a szules, a gyerekneveles nagyon sokba kerul, nekunk meg van autohitel, alberletben vagyunk meg es ha babank lesz akkor o nem tud dolgozni en meg nem keresek annyit hogy mindent egyedul kifizessek. Kulfoldon elunk es itt nincs csaladi potlek meg anyasagi sem.


O azt mondja hogy kesobb szeretne babat, most meg elvezzuk hogy ketten vagyunk, nem vagyunk felelosek mas miatt.

Azt is mondja hogy joforman senki sem tud maganak egy gyereket megengedni anyagilag (kivetel a gazdagok) es ha mindenki azt szamolna hogy mi mennyibe fog kerulni akkor senki se vallalna gyereket.


2018. jún. 24. 01:42
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
80%

Attól függ, mit akar az ember a gyermekeinek átadni. Ha lakást, autót, magánsulit, mindenből a legdrágábbat, akkor valóban kevés fiatal párt találsz, akiknek ez belefér.

Nekünk 4 gyerekünk van. Egyik sem fog lakást kapni, de fogunk tudni segíteni, ha bajba kerülnének. Sima egyházi oviba járnak, vannak Pepco-s és F&F-es ruháik. Sosem éheztek, mi sem, de meggondoljuk, mit veszünk meg. Havi 1-2 program (állatkert, színház, étterem, kalandpark, stb.) belefér, de nem járunk 6-osban 20-on ezres beugrójú koncertekre. Évi 2 utazás van, 1 nyári egy hetes és 1 ősszel v tavasszal. Belföldön, imádjuk Magyarországot. Van egy szép kertesházunk, 2 cicánk, 2 kuryánk, tyúkjaink, autónk. Boldogok vagyunk, szeretjük egymást. Nekünk ez a lényeg.

2018. jún. 24. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim válasza:
4%

Hát én ha megtehetném se vállalnék egyet se! Utálom gyűlölöm a gyerekeket! Nekem nyugalomra meg békességre van szükségem!

Egyébként a Fidesz nagyon is segíti a gyerekes családokat, hogy Isten foglalja aranyba drága Miniszterelnök Úr kezeit de nekem akkor sem kellene egy se.


18/f

2018. jún. 24. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Mi kulfoldon elunk. Itt a kormany nem segit semmit, nincs gyes, nincs anyasagi, nincs csaladi potlek tehat ilyenekre nem lehet szamitani.
2018. jún. 24. 02:30
 4/23 anonim válasza:
23%
Hát nem akarom osztani az észt, de mégis. Haza kell költözni. Magyarországon meg lehet élni! És jó itt élni. Nem a kormánnyal van baj, hanem az emberekkel!
2018. jún. 24. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Felesegem nem beszel magyarul, igy munkat se talalna.

Az ottani fizetesembol magamat se tudtam eltartani, nemhogy meg a felesegemet meg egy gyereket, alberlet, kocsi, stb.

2018. jún. 24. 02:40
 6/23 anonim ***** válasza:
82%

A 18 éves kis agymosott, marhára kompetens a témában... :D


Nézd, én is azt gondolom, hogy attól függ kinek mi a prioritás. Kinek mennyi pénz az elég.. Bár külföldön sincs kolbászból a kerítés, de ha ilyen rosszul éltek odakint, akkor nem értem minek vagytok ott. Már bocs, de szarul itthon is tudtok élni :)


Az meg, hogy senki nem engedhet meg magának egy gyereket az nettó hülyeség, vagy szimpla hárítás, mert lehet, hogy nem is akar.

Mi aztán átlagos pár vagyunk, a párom rendőr, havi 20-40 órát túlórázik. Én egészségügyi szakdolgozó vagyok, havi (kapaszkodj meg) 124 órákat túlórázom, az átlagos 168 óra mellé. Ezzel keresünk ketten havi 500 ezer Ft-ot, nem csillagászati összeg, de azért ebből ketten nem kunszt megélni. Most várjuk az első babánkat, és persze nagyon fog hiányozni az én fizetésem, onnantól, hogy nem dolgozom.. kicsit meg kell húzni majd a nadrágszíjat, de azért meg fogjuk oldani.

Értelemszerűen ha visszamegyek dolgozni, akkor ezt a munkatempót nem folytathatom, mert akkor minek szültem, ha sosem leszek otthon. Ami azt jelenti, hogy pályát kell módosítanom, mert az eü-s alapbérből valóban nem lehet megélni. Még most pocakosan is nyomom a 24 órás ügyeleteket (bár nem annyit, mint korábban), azért, hogy ne apró pénzzel szúrják ki a szemem. Most.. mikor most van rá a legnagyobb szükségünk.


Szeretnénk második gyereket is, de ahhoz már én is úgy állok, hogy hááááát nem biztos, hogy belefér anyagilag.

2018. jún. 24. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Mégis hol van az a külföld?
2018. jún. 24. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
56%

Utolsó te nagy lúzer lehetsz ha ennyiből alig bírtok egy gyereket bevállalni és a második már bele sem fér. :D Imádom hogy a gyakori tele van ilyen 500ezerből képtelen megélni típusú szerencsétlen siránkozókkal... És ilyenek mondják hogy milyen szar itt az élet, sírok. :DDDD 500 ezerből vígan be lehet rendezni egy gyerekszobát főleg hogy van rá 9 hónap utána meg a Gyed+a férjed fizetéséből simán lehet fedezni a pelust, kaját, oltást stb és még marad is.

Kérdező ti meg szerintem gondolkodjatok el a stratégiátokon, valamit tuti nem jól csináltok ha ilyen szarul megy vagy durván túlmisztifikáljátok ezt a gyerektémát.

2018. jún. 24. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
74%

Utolsó, talán azért, mert nagy valószínűséggel hitelt fizetnek, ami havi 100ezer, és akkor keveset mondtam, de ha albiban laknak Pesten, akkor is 100ezer+rezsi, ami ugyanott van, mint a hitel. Gondolom van autó, ami szintén viszi a pénzt (nem csak benzin).


A normálisabbja, meg nem feléli a havi 500ezret, hanem amennyit tud, félretesz, ha valami krakk beütne, szóval meghúzza a naci szíját.

Szóval nem tudhatod, hogy mennyi marad nekik, ha mindent kifizetnek, és akkor még abból is félretenni.


Amúgy sikerült megragadnod a lényeget, ugyanis a gyereknek a gyerekszoba a legeslegfontosabb minden más mellett. (Irónia)

Gyerekszobát tök felesleges berendezni, elég egy kiságy a sarokba, ruháit egy sima fiókos bútorba, szekrénybe is lehet pakolni, nem kell, hogy csak azért fizessen az ember 30ezerrel többet, mert a bútor helyett gyerekbútor van rá írva és 3 mikiegér rárajzolva. A komódra/asztalra bármire ráraksz egy 1200 ft-os műanyag pelenkázót és csá. A pelenka/tápszer/esetleg a gyógyszerek kerülnek marha sokba.

2018. jún. 24. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
17%

De utálom amikor egy 18 éves véleményt alkot és a kora miatt semmibe veszik. Pedig nem is mondott butaságot.


Kérdező, hol van az a külföld? És ha nem tud a feleséged magyarul? Lesz pár éve megtanulni.


Már előttem írtak, ez attól is függ mit szeretnél Neki adni. Ha tudod biztosítani a letfentartáshoz szükséges dolgokat és esetleg luxusra is futja néha (drágább játék, utazás) akkor bevállalható. Ha hónap végén izgulni kell mit fogtok enni, akkor várjátok még.

2018. jún. 24. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!