Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egy férj/apa miben segít...

Egy férj/apa miben segít anyagilag konkrétan?

Figyelt kérdés

Jelenleg egyedül nevelem gyermekem.

Ha kibékülnék az apjával, nem tudom elképzelni mivel lenne könnyebb, mert akkor nőne a rezsi is, többet kéne főznöm, mosnom, lehet fizetné a rezsi egy részét és élelmet, de ugye gyerekkel ha beteg, én maradok ki a munkábol, ha mellettünk lenne sem tudnék tulorázni, többet keresni,magyarán ugyanugy nyomorognék mint eddig, csak még több haztartasi munkám lenne.


Jelenleg deficitesnek látom azt ha ujrakezdenénk. Most azért, hogy néha vegyen a gyereknek egy cipőt kegyes segitség cimen, nekem nem éri meg felforgatni az életet, hozzá költözni, vagy bármi.


Normál esetben miből él meg egy feleség? Kijön a munkabéréből?


2018. jún. 20. 10:49
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem normál esetben közös a kassza. És a férj nem segít az anyagiakban, munkájával/szabadságával, gyereknevelésben, na meg a házimunkában, hanem mindketten segítenek egymásnak, és úgy egyébként érdekli őket, mi van a másikkal nem csak akkor, ha megéri. Ha te nem szereted a gyermeked apját, és nem is bízol benne, szóval sem érzelmileg, sem anyagilag nem számíthatsz rá, akkor persze, hogy csak az marad, hogy nem érdemes - vonják le fizujából a gyerektartást és ennyi.
2018. jún. 20. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
87%

Mi a férjemmel közös kasszán vagyunk. A háztartást közösen csináljuk. Ő is főz, mos, tereget...stb amit kell.

A gyerekkel ő is otthon marad, ha kell. A nyári oviszünetben is, 1 hét az övé, 1 hét az enyém.

Túlórázni tudok, mert ő elhozza az oviból. Vagy ha dolgom van, otthon van vele.


Szerintem az a normális, ha a szülők egyenrangúak. Tehát mindkét fél ugyanúgy kiveszi a részét mindenből.


AMit leírtál, abból az jön le, hogy neked nem társad lenne, hanem még egy gyereked. Ez nem normális, ezt ne is vállald.

2018. jún. 20. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
71%

Az már régen rossz, ha azért nem akarod újra kezdeni mert szerinted az deficit lenne, mert többet kell főzni meg mosni. Te jó isten.


Arról hallottál már, hogy vannak emberek akik szeretik egymást, és össze is költöznek, pedig akkor úgy nő minden költség?!

2018. jún. 20. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
31%
Nekünk még picik a gyerekeink, így nem dolgozom még, szóval a közös kassza kb 70%-át a férjem hozza. Viszont nem feltétlenül anyagi szempontból érezném hiányát, ha nem lenne, szerényebb élettel, itthoni munkával el tudnám tartani magamat és a gyerekeket. De érzelmileg nem lenne kerek az én és a lányaink élete sem, hiszen én szerelmes vagyok belé, ők pedig rajongva szeretik. Ha csak anyagi befektetésként gondolsz a párodra, akkor inkább hagyd, mert úgyis szétmentek hamarosan, a gyerkőc pedig csak szenvedni fog a rossz döntéseidtől.
2018. jún. 20. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
28%

Most kövezzetek meg.Nálunk nincs közös kassza, több okból sem.Utálnám, ha bárki azt mondaná hogy a párom tart el(neki jobb az egzisztenciája) és rám mutogatnának, hogy mert csak a péééz miatt.Úgyhogy én saját magam miatt állom bizonyos dolgokban a felét.Teszem hozzá nekem is van egzisztenciám, 300 ezer körül van a fizetésem, szóval nem halok éhen és soha nem is volt ilyen gondom.

A gyerekre van közös kassza és nem esik le a gyűrű az ujjamról, mert mondjuk 5 inggel meg pár alsóval és zoknival több van a mosógépbe az én ruháim mellett..


Ha azt nézed te hol jársz jól a pároddal, akkor ne béküljetek ki.:)

2018. jún. 20. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

A közös kassza mit jelent? Hozzáférést a bankkártyához, vagy letesz az asztalra x összeget, hogy fizesd be a csekket, vásárolj be, a maradékbol pedig vehetsz magadnak fagyit?


Szép a szerelem, nem is ezzel van a baj, ezért nem az érzelmi oldala a kérdés, hanem én nem akarok belerokkanni abba, hogy joformán igen, még egy gyerekem van. Az oké hogy néha főzne, dehát pont miatta kéne nagyobb, rendszeresebb főzésekbe is belefolyni.

A kicsinek néha összedobok egy spenotot párolt csirkével, en nem eszek, ez az alap, semmi kedvem ketnaponta menüket gyártani. Meg hétvégékre.


Egyszerűen nem látom azt hogy van értelme kibékulni. Ő meg el akar venni, második gyermeket akar. Ugy érzem ő a felhőkben jár, álmodozik mert azt sem tudja milyen nehéz gyerekkel, én pedig a földön állokjl, racionálisan gondolkodom, egy pelda: ha a 2. Babával lennék otthon, minimális gyeden, mindenért tőle kéne kunyerálnom? Ez igy megy?

2018. jún. 20. 12:23
 7/25 A kérdező kommentje:
Mármint a kicsinek naponta főzök szinte gyerekadagnyi gyors főttételeket. Azaz nem kell nagy menuket gyártanom mert nincs ffi.
2018. jún. 20. 12:27
 8/25 anonim ***** válasza:
81%

Miért kellene kunyerálni? Közös kassza. Mindenki dobja be a közösbe a fizetését és abból lehet gazdálkodni. Nem kell kunyerálni.


"Az oké hogy néha főzne, dehát pont miatta kéne nagyobb, rendszeresebb főzésekbe is belefolyni."

Plusz egy fő miatt nem kell nagyobb főzés. Talán ígyis mindig annyit főzöl ami elfogy? Maradék soha nincs?


NE haragudj, nagyon gáz ez az egész. Az, hogy a plusz kiadások miatt nem akarsz magad mellé párt. Akkor öregedj meg egyedül, ha nehezedre esik kimosni a saját bugyijaiddal még 5 db gatyát pluszba, vagy ha nehez a párolt csirke mellé kirántani mondjuk 2 szeletet még a párodnak.


Nagyon gáz vagy, őszintén.

2018. jún. 20. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
75%

A közös kasszaaszt jelenti nálunk, hogy minden befolyó pénz KÖZÖS.

Az részletkérdés, hogy kinek a bankszámláján csücsül. Közös. A kiadásokat ígyis úgyis megbeszéljük. SZóval mindegy ki fizet, mert közös.


A főzés meg. A gyereknek úgyis főzöl. Akkor főzz többet abból, amit épp csinálsz a gyereknek. Ennyi. Vagy eszi, amit te.

AZt mondjuk nem értem, hogy te miért nem eszel főtt ételt, ha a gyereknek főzöl.

2018. jún. 20. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
57%
Remélem, nem békülsz ki vele és megadod a lehetőséget neki egy normális társra. Szegény gyereket sajnálom, milyen példát lát így. 😕
2018. jún. 20. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!