Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az már nem anya, aki el tud...

Az már nem anya, aki el tud lenni 1-2 napot a gyerek nélkül?

Figyelt kérdés

Az előbb olvastam egy cikket, mi szerint minden anyának jót tenne évente 4-5 nap a család nélkül kikapcsolódni pszichológusok szerint.

Oké, 4-5 napot most hirtelen sokallok én is főleg míg pici a gyerek, de 1 éves a fiam és pont jövőhéten megyek 2 napra Amszterdamba egy barátnőmmel.

Ez a cikk alatt egy csomó olyan komment volt, hogy úristen az ilyenek nem anyák, minek szül az olyan, aki külön akar járkálni, hogy lehet magad jól érezni a gyerek nélkül, ha elmegy a boltba fél órára már akkor is a férjét hívogatja mi van a gyerekkel, hogy lehet olyan gonosznak lenni hogy a gyereket kihagyja stb

De kb 150 ilyen komment volt,nagyon más nem is.

Most megrökönyödtem, eddig nem éreztem hogy bűnt követek el azzal, hogy elmegyek, de most azon agyalok hogy ez tényleg nem normális hogy én el tudok menni 2 napra is és várom?


2019. aug. 27. 12:09
 1/10 anonim ***** válasza:
89%

Semmi bűnt nem követsz el, nyugodtan érezd jól magad.


Azoknak a nőknek, akik 5 percre sem távolodnak el a gyereküktől, súlyos kötődési problémáik vannak (a saját szüleik vagy férjük felé), és azt hiszik ettől a gyerek majd egészségesebb lelkű lesz. Persze nem).

2019. aug. 27. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%

Általában ez a réteg kommentel.

Akik el se tudják képzelni, hogy nem csak a gyerek lehet az élet.

Én pl vezető pozócióban dolgozok multinál, minden évben van egy 4 napos csapatépítő, idén a Bambarában voltunk. Szinte kötelező.

Mellette sportolok. Mindem évben van egy 3 napos belföldi és egy egy hetes tengerparti edzőtábor.

Szóval 14 napot külön töltök tőlük

Az év többi 350 napján pedig anya vagyok, értük dolgozom, intézem a dolgaikat, etetem őket, játszok velük, viszem őket programokra, sportolunk együtt, sütünk főzünk, mozizunk, tanulunk stb és együtt is megyünk természetesen nyaralni.


Nem tudom ettől miért lennék rosszabb anya? Vagy most 18 évre magamra kellene őket kötni? Én sajnálom az ilyen embereket, szerintem valami nem kerek náluk, ha szerintük évi pár nap a gyerek nélkül már rossz dolog.


33N


8 és 5 éves fiúk anyukája

2019. aug. 27. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
84%
Iker lányaim vannak, 5 évesek. 1 éves koruk után évente egyszer 1 hétre elmegyünk nyaralni a párommal kettesben, addig ők nagyszülőznek. Első alkalommal hatalmas bűntudatunk volt, de olyan jól esett kikapcsolódni. Tudom most én is szar anya vagyok ezért. Rettentően hiányoznak minden alkalommal, de teljesen normális ha a szülő kicsit szabadulni akar.
2019. aug. 27. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
85%

Aki nem tud elmenni a gyereknélkül akár 1 hétre is valahova az nem bízik meg abban akire a gyereket hagyja.


Ugyan így van ez amikor apa este nem tudja letenni aludni. Ezen is mindig meglepödök. Vagy az apa nem is akarja, vagy egyszerüen az anya nem bízik meg benne, és inkább maga csinálja.


Nálunk is volt olyan, hogy csimpaszkodott belém a gyerekem és mennem kellett, de tudtam, hogy a férjem megtudja nyugtatni, és mikor haza jövök nagy boldogságban lesznek itthon.


Mióta a gyerekek 3 évesek én évente 1x megyek el 5-7 napra barátokkal(vagy anyóssal) városnézésre(pl London, Párizs...). Imádom ezt. Pár éve most már nagymamánal is nyaralnak 1 hetet, és amikor mi vagyunk egyedül itthon akkor jobban hiányoznak.

2019. aug. 27. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
86%
Az ilyeneknél lesz aztán azt hogy felnőttként egy élhetetlen, anyuci pici fia/lánya lesz a gyerekből aki majd még 30 évesen is otthon lakik mert nem tud elszakadni anyuról.
2019. aug. 27. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem az lenne az idealis, ha a szulok kettesben toltenenek heti egy estet, havi egy hetveget, evi egy hetet. Sajnos nagyszulo, vagy penz hianyaban ezt sokan nem tehetik meg, de akinek lenne ra lehetosege, megsem teszi, ott szerintem valami gikszer van. Ok szoktak a 20 eves gyereket is otthon tartani, mert nem tudjak mit kezdjenek a tarsukkal, akivel 20 evig nem volt egy kettesben toltott 3 orajuk se.
2019. aug. 27. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
89%

Én épp a minap számolgattam, hogy 19 hónapja nem voltam egyedül még wc se(azóta tud mászni), és hogy ez mennyire frusztrál.(2 éves a gyerekem).Mióta megszületett összesen 5 órát töltöttünk külön, ebbe benne van a szülés utáni másfél óra amikor varratszedésre mentem,2 fél órás fodrászhoz menés és egy ,,nagyobb bevásárlás". Nálunk a párom anyukája él már csak, de olyan sok baja van, hogy nem tudna az örökmozgónkra vigyázni, a saját oldalamról meg távol élnek a szülők így maradunk ketten a párommal aki rengeteget melózik úgyhogy ja:)

Ha valaki, akiben bízom és rá merem hagyni a gyerekem, (mert tudom, hogy szeret az adott emberrel lenni) azt mondaná nekem ugyan menj és pihenj 2 napot mindenféle szívbaj nélkül elmennék.Biztos sokszor telefonálnék és érdeklődnék mi újság, de tudnám magam jól érezni.Hetekre nem volna igényem, de 1-2 napra simán:D

Szerintem menj minden bűntudat nélkül.Sokkal boldogabb és kiegyensúlyozottabbak azok az anyák akik a saját igényeiket nem kell, hogy háttérbe szorítsák csak azért mert gyerekük született.Legalábbis a környezetemben én ezt látom, ahol segítséget kapnak heti rendszerességgel sokkal jobban élik meg a napi ,,bezártságot" rutint mint én, pedig én is szeretem a gyerekem, meg ők is.Ja és ne

2019. aug. 27. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
Én speciel nem tudnék ennyit távol lenni tőle, és nem is akarok. Nem ítélem el aki igen, egy két nap nem a világ, de nekem pl nem menne.
2019. aug. 27. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
60%

Szerintem az nem jó, ami volt itt nemrég kérdés, hogy egy anyuka a még szopó 9 hóbapos gyereke mellől akart elmenni 2 hét múlva 5 napra a szeretőjével nyaralni.

Van, ami tènyleg káros a gyereknek, de ez nagyon egyedi.


Enyèm 8 hónapos lesz. 2 hónapos korától vállaltam több alkalommal munkaszerű feladatot pl beugrottam megtartani vki helyett egy előadást, illetve volt egy tantárgy amit nem tudtam kire hagyni, meg hívtak egy vizsgabizottságba.

3-6 órát volt ilyenkor az apjával, nekem sosem hiányzott ilyenkor különösebben. Kezdetben aggódtam aztán azt sem. Láttam hogy megy.

Viszont este egyszerűen nem lehet másra bízni, csak én vagyok jó, ezért ezt nem erőltetem. Amikor meg tudom vele beszèlni, akkor megyek el estére (de én amúfy sem vagyok este eljárós).


Mivel nagyszülők nem jönnek szóba, így sajnos nagyon soká lesz, hogy egy hétvégére el tudjunk menni, de semmi rosszat nem látok abban, ha valaki megteszi, úgy, hogy a gyerek hozzá lett szoktatva. A gyerek kicsinálása árán én nem vállalnék be semmit, de pont azért, mert a gyerekem, látom, tudom, mi fér bele.

2019. aug. 27. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
85%
Istenem de jó végre ilyen hozzászólásokat olvasni.. velem is mindenhol az jött szembe, hogy az 5éves gyerek még egy éjszakát sem töltött nagyszülőnél stb, szülők nélkül.. nekem 4hós a kisfiam, egy-egy estére ki tudunk mozdulni, nagyszülők segítenek, egy esküvőn voltunk már, addig anyukámnál volt és reggel mentünk érte. Szóval ilyen picin még nyílván nem hagyjuk egy hétre másra, de jövő tavasszal,mikor egy éves lesz igenis elmegyünk egy hétre kettesben. Igen szülők is vagyunk, de amellett egy pár is és ezt is ápolni kell, hisz akkor tudunk kiegyensúlyozott család lenni ha köztünk is minden rendben van, ahhoz pedig szükség van a kettesben töltött időre.
2019. aug. 27. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!