Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A szuper anyak hogy csinaljak,...

A szuper anyak hogy csinaljak, mi a titkuk, hogy minden olyan tokeletes korulottuk?

Figyelt kérdés
Csak nezem a varosban szbejovo anyukakat babakocsit tologatva s csak amulok, hogy divatos oltozek, tokeletes frizura, smink, friss manikur, mintha csak a cimlaprol leptek volna le en meg a bevasarlasbol vanszorgom hazafele akar egy zombi, mert mar az idejet se tudom mikor aludtam bar egy fel ejszakat, a hajam epp hogy osszetudtam kotni indules elott s egy gyors pelenkasere kozott, sokszor a boltba veszem eszre, hogy a hazipoloban jottem el, ami jo esetbe van egy ket bufi folt...de orulok, hogy vegre elertem delutan 3kor a reggeli bevasarlasra a gyerekgondozas s a haztartas vezetese mellett. Arulja mar el valaki, hogy azok a szuper anyak hogy tudjak mindezt csinalni, utana meg ugy kilepni az utcara, mint egy frissen valast agynemu. Avassatok be a titokba.
2019. aug. 27. 16:14
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
72%
Az esetek többségében a tip-top anyukáknak van segítségük, akik vigyáznak a gyerekre, hogy elmehessen fodrászhoz, vagy ahova szeretne.
2019. aug. 27. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
75%
Az esetek másik felében pedig meg vannak ajándékozva egy piszok nyugodt gyerekkel, akit letesz s mellette minden király 😅
2019. aug. 27. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
71%
A férjük nem csak lebhassza magát a gép elé, hanem segít nekik. A külső pedig igényesség kérdése, nem kötelező kellék a mackónadrág, az ápolatlanság és az elhanyagolt test.
2019. aug. 27. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
82%
Én is ez a "szuper anya" vagyok. Sminkelek, mert elégedetlen vagyok a rajtam maradt kilók miatt, meg azért, mert a baba előtt is így tettem. A hajam a derekamig ér, az mutat akkor is, ha össze van fogva és akkor is, ha nem. A ház is mindig tiszta, rend van. Tudok sütni, főzni a baba mellett. Konkrétan nulla segítségem van. Egész egyszerűen azért megy nekem így, és nem úgy, mint neked, mert a babám hagyja. Ő 2 hónapos kora óta átalussza az éjszakát, és szívesen hallgat zenét, miközben én csinálom a dolgom. Annyit igényel, hogy lásson közben, és éneklgessek neki. Ha nem így tenne, akkor fogalmam sincs, hogy hogy csinálnám. De ez nem az anyukán múlik, senkinek sem kell rosszul éreznie magát azért, mert másoknál máshogy van. Aki szereti és ellátja a gyermekét és törekszik arra, hogy rendben legyenek a dolgok, az nem lehet rossz anya.
2019. aug. 27. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
21%
Talán nem kényeztetik el a gyereket, Két tisztába tevés közt hagyják, hogy el legyen egyedül is, és 2-3 hónapos korára leszoktatják az éjszakai evésekről/kelésről. Ahogyan nagyanyáink is csinálták. Akkor azt anyukának is van ideje a házimunkára és saját magára.
2019. aug. 27. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
27%
Nincs segítségem,meg is bolondulnék,ha valaki itt sertepertélne. Dolgozom, sportolok heti 6x, rendben vagyok, a háztartás is, mindennap takarítunk,a párom sem egy lusta fajta, viszont ő is dolgozik és sportol. A gyerek mindig velem van,együtt futunk,sétálunk, csinálunk mindent. Nekem egy rossz, fáradt napom nem volt a gyerek mellett. Én meg azt nem értem,miért lesz káosz mások élete,miért nem tudnak szervezni,miért "szerencsétlenkednek" a babával. Nem érkezik hajatmmosni stb. Hát nekem a hosszú, göndör hajamat is sikerült megmosni. Agyerek simán nézelődött a hordozóból. Igaz,levegővétel nélkül magyaráztam neki egész nap, így esélye sem maradt arra, hogy vinnyognia kelljen. Bocsánat...Azonnal ki a gyereket 0-24 ben a levegőre,mindenbe bevonni,semmit meg nem változtatni miatta. Nekünk minden flottul megy, a nyaralás,a rengeteg utazás,mnden,mert van egy menetrend és a gyerek beletanult. Ezért élvzünk minden pillanatot. Ő is. Nem szuperanya az,aki így csinálja,csupán nem parázik mindenen,hanem megy előre. Ilyennek születni kell és látni otthonról a példát. Tényleg nem bántani akarok senkit sem.
2019. aug. 27. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
27%
Ja, és aki szerint puliszka az a gyerek,aki mellett könnyű az élet,annak üzenem,hogy ez csak egy frusztrált kifogás. Az a baj,hogy annyi neveletlen,idegesítő gyerek van,hogy ez lett a standard és akinek nem ilyen,az biztos "halál nyugodt". Nem,csak van egy-két talpraesett szülője.
2019. aug. 27. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
82%

Gondolom ők már megtanultak gyerek előtt ilyen szinten sminkelni, frizurát készíteni és dolgoztak azon is, hogy megtalálják a saját stílusukat.


Azért én nem tartom olyan nagy dolognak, hogy az ember lecserélje a melegítőnadrágot egy farmerra. Mennyi idő egyet felrángatni magadra? Majd ráhúzni egy szép, nyári felsőt? Egy szandált sem tart olyan sokáig felhúzni. A sminket sem lehet, hogy egyszerre teszik fel, hanem szakaszokban. Elkezdi és miközben készül, ellátja a gyermeket is, ha éppen felhívja a szükségleteire a figyelmet. Simán lehet, hogy amúgy a 10 percig készülő smink, frizura 30-40 percig készül a gyermek miatt. Aztán egy jó manikür, minőségi eszközökkel készült ilyen-olyan köröm napokkal később is jól fog kinézni. Ez havi egy program, ami szerintem 1 óránál nem tart tovább.


De aztán lehet, hogy ezek a szembe jövő anyukák tényleg akkor kaptak egy szabad délelőttöt, így volt idejük ilyesmire.


Viszont sok teljesen átlagos vagy hozzád hasonló anyuka is jár-kel az utcán, csak annyira bele vagy temetkezve a gondjaidba, hogy ők fel sem tűnnek neked.

2019. aug. 27. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
59%
A tökéletes anya és a tökéletes gyerek olyan, mint a nyaralós fotók a fácsén: beállított, mű és a természetben nem létezik. Online úgy adod el magad, ahogy akarod. :)
2019. aug. 27. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 A kérdező kommentje:
Koszi 4. Nem erzem, hogy igenytelen anya lennek, de nagyon aktiv a babam, amikor meg nyugisabb, akkor vegzem a hazi munkat. Fontos nekem, hogy rendbe legyen a lakas, hisz a gyerek mindent osszemaszik, megfog, befal, persze hogy nem hagyom, hogy a tegnapi morzsag szedegesse. A ferjem munka utan ugyesen elvan vele, de neken meg akkor is boven akad fozni valo, mosogatni, ilyenkor egy kis savanyusagot eltenni stb. Ha meg van egy kis nyugi...hat bevallom boven ranfer ha egy fel orat tudok pihenni. Talan az idobeosztasomon kellene valtoztatni?!
2019. aug. 27. 16:38
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!