Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A szuper anyak hogy csinaljak,...

A szuper anyak hogy csinaljak, mi a titkuk, hogy minden olyan tokeletes korulottuk?

Figyelt kérdés
Csak nezem a varosban szbejovo anyukakat babakocsit tologatva s csak amulok, hogy divatos oltozek, tokeletes frizura, smink, friss manikur, mintha csak a cimlaprol leptek volna le en meg a bevasarlasbol vanszorgom hazafele akar egy zombi, mert mar az idejet se tudom mikor aludtam bar egy fel ejszakat, a hajam epp hogy osszetudtam kotni indules elott s egy gyors pelenkasere kozott, sokszor a boltba veszem eszre, hogy a hazipoloban jottem el, ami jo esetbe van egy ket bufi folt...de orulok, hogy vegre elertem delutan 3kor a reggeli bevasarlasra a gyerekgondozas s a haztartas vezetese mellett. Arulja mar el valaki, hogy azok a szuper anyak hogy tudjak mindezt csinalni, utana meg ugy kilepni az utcara, mint egy frissen valast agynemu. Avassatok be a titokba.
2019. aug. 27. 16:14
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
82%

Nem vagyok szuperanya. A lakásban tisztaság van, de rend csak estére, mikor a 2 gyerek alszik. Itthon nem vagyok csinos ruhában, de ha kimegyek a lakásból kb 15 perc egy szemkontúr+átöltözés+haj megcsinálás. Sportosan öltözöm, farmerban járok, de nem az igénytelen fajtából. A felsőim rendben vannak. Nem szeretem a magassarkút, de nem vagyok ettől igénytelen.

A fodrász házhoz jön, a körmömet magam csinálom, és soha nem engedtem meg azt a luxust, hogy lebukott ruhában menjek ki az utcára, mert azonnal átveszem, ha ilyen történik.

A külsőt elfogadható állapotba hozni kb 20 perc. Nem több... ettől senki nem lesz szuperanya.

2019. aug. 27. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
76%

Amíg ezt a kérdést kiírtad, a válaszodról nem is beszélve, már egy pólócsere belefért volna, de lehet egy szempillaspirált is feldobtál volna...

Ez amúgy jellemző, egész nap itt korzóztok, sajnáltatjátok magatokat, hogy le van hányva a pólótok, szalad a ház, és nincs idő semmire. Akkor miért is itt töltitek az időt?

Nem kell megsértődni az eddigi válaszolókra, el kell gondolkodni. De ma már elitélendő, kigúnyolandó, ha valaki nem lehányt pólóban 2 hetes zsíros hajjal fetreng, hanem összeszedi magát. Tudod az is anya, nem csak te, még ha te az ellenkezőjét akarod láttatni akkor is.

2019. aug. 27. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
68%

Mi a divatos? Főleg nyáron nem nagy kunszt felöltözni "divatosan". Rövidnadrág +póló. 3\4es leggings + tunika. Ősszel farmer, póló, blézer... Nem olyan nagy ördöngösség.

Szempilla spirál 2 perc és máris látszik a szemem, ami a kialvatlanság miatt csak egy vonal. Hajmosás zuhanyzás közben. Altatás közben a törölköző alatt szinte megszárad, alig kell szárítani. Ha nem tetszik másnap ahogy áll, hajgumival összefogni 1 perc. Reggel és este 2 perc alatt megcsinálom az arclemosást + hidratálást.


Délelőtt játszótérre megyünk. Azután Ebéd + altatás. Amíg alszanak (4 és 1,5 éves) addig főzök. Hazajön az apjuk akkor vagy együtt vásárolunk vagy elviszi őket és én kitakarítok. Ha együtt megyünk, amíg ott vannak a kádban, az apjuk felügyeli őket én kitakarítok. Nem megyünk minden nap vásárolni, nem főzök minden nap csak a porszívó + felmosás van. Ha nincs kedvem vagy lusta vagyok, akkor a férjem megcsinálja a főzést és/vagy a takarítást. Tészta + paradicsomszósz senki képességét sem haladja meg és általában mindenki szereti. Mosogatógépet reggel kipakolom, napközben folyamatosan pakolok bele. Este elindítom.

Az én titkom, hogy nem mártírkodom. Próbálom nem túlvállalni magamat és nem félek a férjemtől segítséget kérni.

2019. aug. 27. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
77%
14-es attól,hogy a te rokonaid szerencsétlenek és felelőtlenek,még nem mindenki ilyen. Képzeld,léteznek normális családok is,ahol nem a tablet előtt rohad a gyerek és nem kirakat a rendezettség.
2019. aug. 27. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
83%

Szuperanya.. Szerintem a látszólag szuperanyák is naponta gondolkoznak el hogy vajon jól reagáltak-e a hisztire, vajon nem beszélt-e ma túl keveset a babához stb stb. És épp olyan fáradtan fekszik le mint te vagy én.


Én nem szuperanya vagyok, hanem szürkeanya a dagi csoportból. Nem öltözködöm különösebben divatosan. Inkább kényelmesen, de mindig tiszta ruhában lépek ki az ajtón. Soha nem sminkeltem, én így érzem jól magam. De ha valami extrább helyre megyünk akkor azért én is sminkelek. Nekem is hosszú derékig erő hajam van és igyekszem 2 naponta hajat mosni. Hazudnék ha azt mondanám anyai pályafutasom alatt sosem léptem ki zsíros hajjal az utcára.. Mert bizony velem is megesett, de néha nem úgy jön össze a logisztika ahogy elkepzeljük.


Viszont mindennek ellenére mikor a fiam önfeledten kacag, vagy amikor a rosszul evő fiam végre élvezettel tátog hogy lapatoljam már a kaját, akkor bizony szuper anyának érzem magam.


Elég pejoratív ahogy használtad a Szuperanya jelzőt. Én nem irigykedem a nálam csinosabb anyukákra, mert az én lelkem így is rendben van. Pedig a férjem annyit dolgozik hogy alig látom és fiúnk iszonyú nehéz természet.. Szóval szerintem tegyél rendet a lelkedben.

2019. aug. 27. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 A kérdező kommentje:

Mar vartam,mikor irja ide valaki, hogy amig itt logok azalatt mast is tehetnek, de akkor ez is kipipalva.

Gratulalok minden ugyes anyukanak, koszonom a valaszokat.

Bevallom valahol olyan valaszokat vartam, ahol tippeket kaphatnek akar arrol hogyan vegyem vissza az iranyitast az eletemen, ha mar igy belegabalyodtam az anyasagba, de a tobbseg a bufis polonal ragadt....de igy is tanulsagos volt...

Koszonom mindenkinek meg egyszer, jo kis tapasztalatot szereztem empatiarol, annak hianyarol, itelkezesrol, segito tanacsokrol...elgondolkodtato.

2019. aug. 27. 21:53
 27/38 anonim ***** válasza:
75%
Szinte csak csupa segítő választ kaptál
2019. aug. 27. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
59%
1,5 evés a lányom és 29 hetes terhes vagyok ,a lányom nem telefonozhat ,tablettunk nincs szóval ezek kilőve, tv szinte egesznap be van kapcsolva csak azért hogy valami duruzsoljon, mese megy egész nap de a lányomat kb annyira érdekli mint engem a star wars (vágy hogy írjak ) . Elég nehéz nap mint nap vele most rengeteg odafigyelést igényel.Reggel míg fel nem kel rakok be mosni elkészítem a reggelit aztán zuhanyzom egyet ,mikor felkel evés játék aztán ő játszik magában míg én ebédet csinálok +közben magyarázok neki , aztán ki megyünk sétálni, először öt öltöztetem fel aztán én öltözök át, a hajam megfésülöm be kötöm , kényelmes cipő és lehet k is ez kb 5-10perc ,séta aztán jövünk haza és délután 1 tól alvás mikor meddig általában 1,1,5 ora addig pihének kicsit mivel mostanában könyebben elfáradok, aztán jön a férjen haza ők játszanak én főzöm a vacsorát, eszünk zuhanyzunk és mindenki fekszik le ,én nem ítélkezem feletted mert, nincs jogom de,azzal egyet értek hogy egy póló csere fel perc alatt megvan ,hidd el tudom miről beszélek 2 hete csöpög az előtejem napi szinten van hogy 5x6x kell pólót cseréljek + meleg is van és izzadok ,ezek apró dolgok amiket akar wc n ülve is meg tud csinálni az ember ,ettől még nem leszek szuper anyu !
2019. aug. 27. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
67%
26# meg vagy sértődve, közben a kérdésedben érezni a lenéző hangsúlyt.
2019. aug. 27. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
74%

Tényleg nem bántásból, de szerintem ritkán érkeznek válaszok ilyen rendes hangnemben, mint amiben te kaptad őket. A "szuperanyák" többsége csak segíteni akart.

Nekem volt topis korszakom és csinosabb korszakom is, bár a lányom nehéz természete nem változott, csak én változtattam a saját hozzáállásomon. Több időmbe telt zsíros hajjal sajnáltatni magam mint rendesen felöltözni. Ha fáradt vagy és álmos, kérj segítséget. Vigye el apa sétálni a gyerkőcöt, te pedig addig pihenj, vagy hétvégén ébredjen ő vele, menjenek át a másik szobába, téged meg hagyjanak aludni.

Tényleg csak akarat kérdése, hogy szánsz-e a napodból 10 percet arra, hogy egy kicsit rendbe hozd magad.

Pl. egyik nap szed ki a szemöldököd, másnap fesd ki a körmöd átlátszóval (kevésbé feltűnő ha egy kicsit lekopik), ilyen melegben zuhanyzás közben moss hajat 2 naponta, úgyis megszárad magától, következő nap szőrteleníts. Ez mind olyan dolog, hogy napi 10 percet vesz el az időből. Ettől nem leszel rosszabb anya, nem foglalkozol kevesebbet a babáddal , de ha rendben van, akkor sokkal igényesebbnek tűnsz és te is jobban fogod magad érezni. Ehhez jön az 5 perces átöltözés ha kilépsz a házból. Ugye hogy már nem is olyan nagy ördöngösség.

Sminket meg nem kötelező viselni. Ha máskor is szoktál, akkor már rutinos vagy és megint csak 10 perc, ha meg nem szoktál, akkor ne most akard elkezdeni.

2019. aug. 27. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!