Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Más anyuka is szokta magát...

Más anyuka is szokta magát magányosnak, elhagyatottnak érezni, aki sokat van egyedül a babájával?

Figyelt kérdés
Férjem elkezdett sokat dolgozni,a pénz így nem rossz,de vannak napok mikor egész nap bőgni tudnék annyira egyedül érzem magam.Vannak időszakok mikor nagyon keveset vagyunk együtt,ha nincs annyi munkája akkor minden rendben.Nagyon aranyos jó kisbabám van,nem sírós,jól eszik,jól alszik,vidám stb. Meg tudok csinálni itthon mellette majdnem mindent amit akarok,nem vele van a gond. A tv-t már csak azért kapcsolom be kicsit,hogy halljak felnőtt beszédet. El kezdtünk játszótérre járni,de ott se lehetünk fél napokat. Babás foglalkozás kevés van a városban,és azzal se lennék előrébb,csak máshol játszanék a gyerekemmel.+ nagyon jó kis napirendünk van,nem szívesen rúgom fel. Vannak barátnőim de 5ig dolgoznak, babám 7órától alszik ( előtte fürdés-evés) szóval felhívnám őket magunkhoz de úgy vagyok vele 1 órára minek. Volt olyan h csak ültem a kanapén és bőgtem, kicsim meg csak nézett,hogy most mi van,akkor megsajnáltam őt is h ezt kell látnia,akkor még jobban bőgtem...Persze ez az érzés nem minden napos, inkabb időszakos.

2019. aug. 30. 12:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%

Igen.

Új helyen lakunk, senkit sem ismerek.

Főváros 20 km, barátnőim ott laknak, de mind dolgozik.

Az egyik gyakran jön mondjuk.

Met pár régi kolleganőm is elszokott jönni + néha rokonok.

De hétköznap teljesen magam vagyok.

Én aki imádta a pörgést, a társaságot. Tök depi vagyok. Férjem 6-17ig van távolt.

Kezdek behülyülni. 9 hónapos a baba. Azért hamar elveszti varázsát a házimunka meg a sétálás..

De most többet akarok eljárni, ép testben ép lélek alapon. Szombatonként dolgozni fogok 6-14ig, havi 4 nap. Társaság, 50 ezer ft plusz bevétel.. Kell ez nekem..Plusz újra elkezdtem járni körmöshöz is. Kell a "kinti" levegő újra mert ebben meg lehet kattanni.

Én kisbabám detto ugyanez. Eszik mindent, szundikál, játszik.

2019. aug. 30. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
66%

Én tanulni kezdtem. Itt a lehetőség, ami eddig érdekelt, de soha nem volt rá időd, hogy elsajátítsd, akkor kezdj bele.

Azt a vállalkozást, amiből most már az egész családunk megél, szintén babázás alatt indítottam.

2019. aug. 30. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
A babás foglalkozás igenis arra is jó, hogy a gyerek lefárasztása mellett, más, felnőtt emberekkel is találkozunk. Én a kedd délelőttöket annyira várom, hogy alig bírok magammal már. Falura költöztünk, senkit sem ismerünk. Mégis mindig inkább beviszem a városba, legalább heti egyszer.
2019. aug. 30. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
75%

Én 1es vagyok, diplomám van, olyan amit szeretek, munkám is olyan volt és várnak vissza, nem igazán akarnék tanulni én "feleslegesen".

Nincs olyan ami érdekelne ezen kívül pl, meg ahhoz el is kell járni többnyire hétköznap, akinek nincs nagymama nem is megoldható.

Szóval nekem pl ez sem opció.

Nyelvet tanulok, az angol nyelvet akarom feltornázni felső középszintről abszolút felsőfokra, de ettől hogy angolozok sokat még pl nem érzem magam jobban én :/


Bocsi kettes hogy én is reagáltam rá, de én pl a tanulástól ugyanúgy magányosnak érzem magam.

2019. aug. 30. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
73%

Igen szoktam magam baromi magányosnak érezni. A férjem kb soha nincs itthon, mindig egyedül vagyok a gyerekkel és ő nem is a könnyű természet. Küzdelem mellett bármit is megcsinálni. Szóval elég elgyötört vagyok, főleg mert egyetlen éjszakát sem alszik át.

De azért még nem sírtam miatta, csak baromi nehéz.

2019. aug. 30. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
97%
Nem. Nagyon antiszociális vagyok, utálok emberek között lenni, nekem teher jópofizni. Másfél éves volt a gyerek amikor először úgy éreztem, hogy igen, most elmennék a barátnőimmel meginni ezt-azt. Szerencsére ők ismernek és így szeretnek, türelmesek akkor is ha nem találkozunk hónapokig, ugyanott vesszük fel a fonalat. Imádok a kis családommal lenni, csak mi hárman. Ilyen babás foglalkozásra pl hiába lenne jó a gyereknek képtelen vagyok rávenni magam, beleborzongok ha arra gondolok, hogy idegenekkel kell jópofiznom. Fura vagyok, tudom. :)
2019. aug. 30. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Én se igazán az eljárásra vágyom,havonta 2szer este beülök v.hova a bártnőimmel, ettől több nem kell igazán. Csak a hétköznapok nehezék így időnként, az éjszakákat átalussza az enyém. 10hós. Az én férjem 24 órát dolgozik,reggel haza sem jön,megy a másik helyre ahonnan változó h mikor végez. Valamikor 16óra van h este 7. Másnap megint ide megy,utána megint 24 óra. Ezt még leírni is lehangoló. Néha van 1-1 hétvégénk együtt, néha nem kell menni a másik helyre de ez igy nagyon sok.szeptembertől tanulok én is szombatonként, az jó lesz,hogy kikapcsoljak picit,de ha a férjem meg pont nem dolgozik megint külön vagyunk. Ez átmeneti ,csak nem látom most a végét.
2019. aug. 30. 14:47
 8/12 anonim ***** válasza:
64%
Nálunk is ez a helyzet. Férjem sokat dolgozik, általában egyedül vagyok a fiammal, aki 9 hónapos, nagyon tündér baba. Lehet mellette akármit csinálni, a házimunkát lazán megcsinálom mellette, jogsit is letettem, tanfolyamra járok, tanulok, mégis elég magányos vagyok, hiányzik az emberi beszéd, hogy valakivel csajoskodjak :) nem rég költöztünk a fővárosba, barátnöim sincsenek itt, szóval igen, más anyuka is érzi úgy magát mint te, én is szoktam sírni néha, de ez van, remélem idővel változik a helyzet.
2019. aug. 30. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
64%

#8 most nagyon irigy vagyok! 😃🤣


Az én fiam is 9 hónapos de vért izzadok egy egyszerű teregetéssel is, vagy hogy megmelegítsem az ebédet neki.


Azt hiszem a 6-os válasz volt az enyém.


Amúgy kérdező, az én férjem is vagy 24-ben vagy 12-ben dolgozik. Totál kivagyok merülve. Néha attól félek hogy miattam nem fog fejlődni okosodni a fiam, mert már beszélni sincs erőm.


Pont ma voltam olyan tompa hogy néztünk egy képet amit már milliószor elmondtam neki. És nem jutottak eszembe szavak, amiket a képen látok. Kész voltam, hogy hogy lehetek ilyen hülye?

2019. aug. 30. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
50%
Bocs, 5 voltam, nem a 6-os
2019. aug. 30. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!