Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A gyerekednek van/volt képzele...

A gyerekednek van/volt képzeletbeli barátja?

Figyelt kérdés

Az én 4,5 éves lányomnak van már legalább 2 éve. Régebben többet beszélt róla, de néha még most is előjön. Mikor vele vagyunk, akkor a "barátja" nem szokott ott lenni, csak mesél róla, hogy hol jártak, mit játszottak, hol él most, ki a családja... stb. Legtöbbször amúgy testvéreként hivatkozik rá. Amikor régebben épp "meghalt" ez a képzeletbeli testvére, azért ciki volt, hogy random anyukáknak mesélte a játszón, hogy "volt egy testvére, de már meghalt". Aztán ettől teljesen lesokkolódtak az anyukák, én meg kínosan mosolyogva mondhattam, hogy ez amúgy nem igaz. De amúgy egész jól együtt tudunk vele élni, persze minden rosszalkodást ráfogott.

Csak érdekel, hogy mennyire általános ez. A ti gyereketeknek is van?


2019. szept. 2. 22:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt, elég sokáig, 6-7 éves koromig. Én rendszeresen "beszélgettem" vele és tényleg olyan volt mintha ott lenne. Amikor suliba mentem és nem jött velem egyik barátom sem (mert már elindultak vagy betegek voltak vagy bármi) akkor a "barátnőm" kísért el és végig beszélgettünk. Csak aztán elkezdték mondogatni a faluban hogy biztos bolond vagyok és én is rosszul kezdtem érezni magam miatta. Így aztán szép lassan "elhagytam" őt.
2019. szept. 2. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
35%
6 és 3,5 évesek, nincs és nem is volt, nem is ismerek olyat akinek van
2019. szept. 3. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk képzeletbeli kutya volt, hol egy kutya (nagy, fekete, talán labradorszerű), hol egy egész falka, amit változatos módokon mentett meg. A "kedvencem" az volt, hogy azért zúg a metró, mert a gonosz metrósofőr a szerelvény mögé kötötte a kutyákat, akik vonyítanak útközben, azt halljuk süvítésnek... :D

Meg ha vonatoztunk a nagyiékhoz, akkor a kutya mindig futott a vonat mellett, hogy vele lehessen.

Hogy hány évesen tűntek el ezek, nem tudom, szépen lassan elmaradoztak kb kisiskolás kor végére. Emberi barát nem rémlik, hogy lett volna akár csöpp korban.

2019. szept. 3. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Az enyémnek képzeletbeli saját háza van.
2019. szept. 3. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nekem volt ilyen, kb 6-7 évesen hagytam el. A fiamnak is volt, mindig változott a barátja. Olykor kisfiú, kislány volt, vagy bácsi, de hívta papának is. Most úgy egy jó éve nincs ilyene..
2019. szept. 3. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem volt egyik gyerekemnek se. Olyan persze van, hogy az egyik unatkozik, és akkor valakivel legózik vagy valakinek előad, mint egy kommentátor, de ezek nem fix személyek, mondja is, hogy csak magával játszott vagy valamelyik barátja nevét úgy, mint aki nekem magyarázza a játékszabályt, amit kitalált (újabban "videósokat" játszanak, amihez meg ugye kell közönség, annak meg már neve/arca sincs). És olyan is volt kisebbként, hogy valakire ráfogtak valamit, meseszereplőre, ott sem járt haverra, sőt nagyszülőre :)
2019. szept. 3. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Emlékszem, hogy nekem volt, de eltitkoltam, nem beszéltem hozzá mások előtt, és nem mondtam senkinek semmit "róla".

Természetesen olyan 8-9 éves korom táján elnőttem, egészséges lelkivilágú felnőtt lettem. Nem látok semmi rosszat egy képzelt barátban, de azt azért megmondhatod a gyerekednek, hogy nem szabad másnak ilyet mondani, és hazudni.

2019. szept. 3. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Van persze, 3 éves kora előttről kb, most 3 és fél éves, a Főnök.

De tényleg a főnökkel olyan dolgokat megéltek már hogy a hajam kettéáll mikor meséli sokszor, meg a főnök miket csinál, ha valamit nem engedek akkor a főnök megengedte.

A főnök volt már autószerelő,orvos is, most kinevezte a szomszédunk autóját hogy az a főnöké.

Én beleéléssel hallgatom ezeket, nem töröm le a képzeletét, próbálok partner lenni.

Nekem is volt gyerekként tisztán emlékszek rá ,elég sokáig segített át dolgokon.

2019. szept. 3. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nekem egy egész alternatív világ volt a fejemben, de nem beszéltem róla soha senkinek, és tudtam, hogy ez csak képzeletbeli.

Az öcsémnek viszont volt "láthatatlan kisfia". Jobbára arra tartotta, hogy ha rosszat csinál, ráfogja :D

2019. szept. 3. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Kislányomnak volt 3 évesen kb. 2 hónapig egy láthatatlan kiskutyája. :)
2019. szept. 3. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!