Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akik csak egy gyereket vállalt...

Akik csak egy gyereket vállaltak kesőbb megbantak nem lett kistesó? Milyen okból törtent így? Lattok hatrányt abban, hogy nincs testver?

Figyelt kérdés
2019. szept. 11. 08:53
 1/6 anonim ***** válasza:
85%
Nem bántam meg, mert nem a meglévő gyereknek vállalok "kistesót", hanem magunknak még egy gyereket. Egyszerűen az az oka, hogy nem akartunk több gyereket, egy mellett érzem azt, hogy még van életem és nem csak a gyerekről szól minden. Örülök, hogy ő van, de bőven elég. Őszintén, hátrányát sem látom az egykeségnek, vannak kis barátai, vannak unokatestvérei, vannak nagyszülei, nem csak mi vagyunk neki, tehát nem magányos.
2019. szept. 11. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
94%
Nem. Anno apuka meggondolta magat a terhesség alatt, így sokáig egyedülálló anya voltam. Majd' 40 evésen tálaltam rá a férjemre és akkor már nem akartam több gyereket. Semmi hatranya nincs annak, ha nincs valakinek testvere.
2019. szept. 11. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
73%

Nem bántuk meg, mi erre vagyunk képesek mentálisan és érzelmileg. Azt gondolom, kár érveket felhozni pro és kontra, mindekinek ismernie kell magát, és úgy meghozni a családja számára legjobb döntést, legyen az egy vagy tíz gyerek vállalása.

Ennek ellenére, ami miatt időnként sajnálom, hogy nincs több gyerekünk, az az, hogy ahol többen vannak, egyértelműbb, mely problémák fakadnak nevelési gondokból, és melyek adódnak pusztán a gyerek személyiségéből.

2019. szept. 11. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
82%
Nem. Voltak gondok a teherbeeséssel, úgyhogy örültünk, hogy legalább egy lett. Egy család meg nem attól lesz jó, szeretetteljes, hogy hány gyerek van. Szóval se nem előny, se nem hátrány.
2019. szept. 11. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
64%

Én egyke vagyok, de a szüleim nem bánták, hogy így maradt. Nem volt jó a szülés, illetve nem is terveztek többet.

Talán kicsit könnyebben tudnám más emberek felé az érdekeimet menedzselni, meg nyitottabb lennék társaságban, ha lett volna tesóm, de ez most már így marad. :))

2019. szept. 11. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
67%

Nem azért linkelem, mert egyetértek vele, csak idevág:

https://www.youtube.com/watch?v=sgjsRZom4xs

Egy testvér lehet jó dolog is, meg rossz is. Attól függ, milyen a család egésze, hozott minták, értékrend, személyiségek, példák... Azt meg senki nem tudja, hogy milyen lett volna, ha több gyereket vállal, ezért nem tudja összehasonlítani.

2019. szept. 11. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!