Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akik több gyereket terveztek...

Akik több gyereket terveztek de mégis csak egyet vàllaltak be mi volt az oka, és nem bánt, hogy nincs testvére?

Figyelt kérdés

2019. aug. 10. 19:51
 1/10 anonim ***** válasza:
91%
Egészségügyi ok, ha bánt, ha nem, teljesen mindegy, legalább ezt az egyet szeretném felnevelni, így nem kockáztatok újabb terhességet.
2019. aug. 10. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%

Súlyos toxémia miatti koraszülés... Nem vállalok többet. Szerencsések vagyunk, épp bőrrel megúsztuk mindketten. Csak híznia kellett.

Bár még kicsi, szóval még tartogathat valami nehézséget az élet. Nem tudom lesz-e tanulási nehézsége, vagy bármi egyéb.

A mozgásfejlődés egyelőre rendben van (9 hónapos, kúszott, mászik, áll, ül). De nem merem bevállalni a másodikat.

2019. aug. 10. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Olyanra is kíváncsi lennék aki nem egészségügyi okok miatt nem vàllalt még egyet, hanem mert rájött az első után, hogy nem bírna még eggyel
2019. aug. 10. 21:27
 4/10 anonim ***** válasza:
87%

Első körben anyagi okok miatt, most pedig a korunk miatt nem vállaljuk a másodikat. A férjem 46,én 36 leszek. Úgy érzem már nem lenne türelmem és energiám még egyszer elölről kezdeni a babázást.

Ha becsúszna megtartanánk, de nem tervezünk többet.

2019. aug. 10. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
79%

Mi kettőt terveztünk, egy van, és így is marad. Mi az oka? Én.

Nem szeretném mégegyszer végigcsinálni az első két évet. Nem azért, mert sírós volt a babám vagy hasfájós vagy beteges, vagy ilyesmi... egyszerűen olyan szinten éreztem magam magányosnak és egyedül hagyottnak, miközben egy szabad percem nem volt, hogy alig éltem túl. A második év közepe táján jött ehhez (vagy épp emiatt) egy jó kis alvászavar, meg migrén, szemkáprázással, mindennel.

Két évesen bölcsis lett a kisfiam, engem meg visszacseréltek a régi én-re, mióta dolgozom.

Még mielőtt ez túl rondán hangzana, nagyon szeretem a fiamat, ő is engem. Most majdnem 4 éves, nagyon harmonikus, boldog a családi életünk, ezt én nem merném kockára tenni, ismerve magamat. Na ezért nem lesz kistesó.

2019. aug. 10. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
90%
Mi kettőt terveztünk, de én a szülés miatt nem tudom, hogy egyáltalán lesz-e halvány reménysugár arra, hogy rábölintsam a másodikra. Jelenleg teljesen mereven elzárkózok tőle. Nem volt horrorszülés, teljesen természetes úton és viszonylag gyorsan született, de én még egyszer azt a kiszolgáltatottságot, lekezelést, megalázást nem vagyok hajlandó elviselni, a fájdalomról meg ne beszéljünk, bár az természetes velejárója és önmagában nem hagyott bennem mély nyomot. Szóval jelenleg úgy áll, hogy részemről kizárt, hogy legyen tesó.
2019. aug. 10. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
86%
*rábólintsak
2019. aug. 10. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
88%
Imádom az életemet, a hobbijaimat, a vállalkozásomat, imadok utazgatni, sportolni, szeretek szép testben élni és nagyon szeretem a férjemet akivel szükségem van sok sok sok kettesben töltött időre. Mindebbe egy gyerek, ugyan nem egyszerűen de beilleszkedett és csodálatos kis trió a mi családunk :) Nem akarok másodikat, mert nem vagyok hajlandó ezekről lemondani, én így vagyok boldog és így akarom élni az életemet. Abban pedig semennyire nem hiszek, hogy atesóazkell (nekem is van, férjemnek is van és egyikünknek se szoros a kapcsolata a testverrel).
2019. aug. 11. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
81%
Ja és eredetileg 2-t terveztünk, de megéreztem mit is jelent egy gyerek és reálisan látom, hogy azok miatt amit leírtam, én nem lennék több gyerek elég jó anyukája. Úgyhogy megállunk a csúcson.. :)
2019. aug. 11. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Én vagyok az oka. Bár én egyet sem terveztem soha. A férjem mindenképpen akart, belementem, sikerült, egy csodás kisfiúnk született! Problémamentes terhesség és szülés, mondhatni tökéletes, de ami bennem lezajlott lelkiekben onnantól h próbálkozni kezdtünk, még beszélni is nehéz róla. Nem akarsz gyereket, szereted a férjedet, azt mondja elhagy ha nem szülsz... összeroppansz, az egész életed meginog, a szerelembe vetett hited... belemész szerelemből ( mostani eszeddel már rég elhagytad volna) stressz, félelem h milyen lesz a baba, h lesz, a tudat h csak így kellesz ha szülsz... szörnyű. Megfogan a baba, hormonok, sírás, nevetés, mintha egy álomban lennél, megszülöd és felébredsz. Kell egy kis idő de belejössz, imádod, szereted, ő az életed, boldog vagy, de valami mélyen mégis halott benned. Nem te akartad így. A férjedet meg már igazán látod, h sosem szeretett igazán, de kis naív szerelmes voltál. Ezt persze senki sem tudja, csak így névtelenül merem leírni. Amit mások látnak, szuper kis család, anyuka meg olyan g,ci sz,r h nem akar kistesót. Milyen önző! Ugye?
2019. szept. 28. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!