Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mekkora vagyonra és nettó...

Mekkora vagyonra és nettó fizetésre érdemes / megfontolt babát vállalni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Tudom a kérdésem kissé szubjektív, de érdekel a véleményetek. Azé is, akinek már van babája, hogy mennyivel nőttek a kiadásai, mi okoz anyagi nehézséget.


Vagyon alatt a termelő és nem termelő ingó és ingatlan vagyonra is gondolok, például saját autó, saját ház, földek, esetleg albérlet, vagy albérletnek kiadott lakás.


És minden érdekes lehet, amiről úgy gondoljátok, hogy ide kapcsolódik.


Köszönöm előre is!


2019. szept. 11. 12:26
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
94%

Összegileg nem tudom meghatározni.


Az én véleményem szerint anyagilag akkor felelős a gyermekvállalás, ha:


-Van biztos, önálló lakhatas. Higy ez egy albérlet, panel vagy kacsalábon forgó palota, az egyéni igény kérdése.

-Mindket szülőnek biztos munkahelye minimum annyi ledolgozott munkaidővel, hogy a gyermek után járó munkaber/biztosítás alapú járadékok járjanak.

-Annyi azonnal hozzáférhető készpénz, ami váratlan munkanélküliség eseten minimum 6 hónapig fedezi a kiadásokat eletszinvonal csokkenese nelkul

2019. szept. 11. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Hitelmentes lakás mellett bőven elvagyunk egy gyerekkel két garantált bérminimumos fizetéssel.
2019. szept. 11. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Önálló lakhatás alatt mire gondoltok? Többgenerációs családi házak beleférnek, tehát szülővel, anyósékkal együttélés?
2019. szept. 11. 12:39
 4/21 anonim ***** válasza:
40%

Mivel ez a kérdés igen gyakran van itt fent, így azt tudom elképzelni, hogy valaki egy cikkhez gyüjt anyagot.


Az anyagiaknál sokkal de sokkal fontosabb, hogy valöaki mögött milyen lelki és fizikai segítség áll.

Egy pár akiknek habár jó munkájuk van, tudnak kicsit félre rakni, de albérletben laknak, de nagyon szeretik egymást, a férj kiveszi a dolgát mindenben, sokkal könnyebb lesz mint egy anyának aki arany bölcsöben ringatja gyermekét.


Vagy is egy gyerekvállalásnál talán az egyik legfontosabb, hogy mennyire tudunk a gyereknek szeretetteljes háttért adni, mennyire tudunk vele törödni.(mindkét szülö)



Mi úgy vállatunk gyereket, hogy albérletben laktunk. Az én fizetésem is jó volt, de a férjemé kimagaslóan jó. Most is még mindig albérletben élünk(ok mert nincsen meg az a hely ahol házat vennénk), de a férjem fizetése mellett én csak zsebpénzt keresek, de mindenünk meg van. Ezalatt értem, hogy évente 1-3 nagyobb nyaralásra megyünk, akár a karib térség vagy ázsiába.

Ami még nagyon fotnso volot a számunkra, hogy mindenféle biztosításunk legyen, ha történne velünk valami...


De a legfotnosabb, hogy a gyerekeim nagyon sok törödést és szeretet kapnak, a férjem 100% tagja a családunknak.

2019. szept. 11. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
67%

Mindenképp saját ház/lakás. Albérletbe nem vállaltunk volna még gyereket, de ez a mi saját véleményünk volt, tudjuk, hogy így is rengeteg család van albérletben.

Az autó nem alapfeltétel, de nagyon jó, ha van. Nálunk ez félmegoldás, ugyanis van autónk, de nekem nincs jogsim.

Van még egy városi lakás a férjem nevén, bérbe adjuk, ez elég biztosíték.

Nálunk csak most van útban a baba, tehát költségeket még csak most kezdünk el felhalmozni, ami egy babával jár, de nálunk mondjuk sok anyagi és tárgybeli segítség jön a család többi tagjától.

Egyébként a fizetésünk nem magas, olyan alsó-középosztályos kategóriába sorolnám, egyszerű, szerény polgári életet élünk, spórolva, nem nagy lábon.

2019. szept. 11. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
64%
Szülőkkel együtt az nekem nem önálló.
2019. szept. 11. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
96%

4!


Nagyszerű, de a kérdés konkrétan az anyagi hatter volt. A kozmunkas apuka és a munkanélküli anyuka is tud szeretetet adnines kivenni a részét a gyerekneveleshol 100%ban

2019. szept. 11. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Néhány napja anyámmal ment ezen a vita, mert ő úgy vélte, hogy a mai fiatalok nagyon kényesek, hogy a szülői házba nem vállalnak gyereket még akkor se, ha van hely. Pedig így lehetne spórolni, nincs lakbér. Viszont szerintem ez nem csak a fiatalok döntése, a társadalom se nézi semmibe, aki a szüleivel él és oda vállal gyereket.


Az érzelmi háttérrel kapcsolatban igaza van a válaszolónak, de tény, hogy pl. 2 közmunkás max rezsit és kaját fizet, de babát már nem bír fenntartani.


Nem cikkhez gyűjtök, mindössze érdekel, hogy ki hogy gondolja, egy másik kérdés inspirált

2019. szept. 11. 13:02
 9/21 anonim ***** válasza:
95%

Nézd, szeretném az átlagnak eleve az az ember önálló, aki a szüleitől külön el.

A gyerekvállalás nagyon kényes téma. Mindenki ért hozza, es emiatt bizony a többség kéretlenül is tanácsot ad és kritizál. Na, a szülő ebben kiemelkedően jó. Nem azért, mert gonoszkodni akar, -ainék mert valóban úgy gondolja, ő jobban tudja. Rengeteg konfliktust okoz úgy is, ha nem élnek együtt, de kb katasztrófa, ha együtt élnek.

2019. szept. 11. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
81%

Az anyagi helyzet megoldódhat,de ha nincs háttér,pl.nagyszülők,akik ha beteg a gyerek vigyáznak rá,vagy ha BÁRMI van (márpedig lesz ilyen!!!),ott vannak legalább míg iskolás lesz,el lehet vérezni!

Apuka ígérete sem biztosíték,megváltozhat a véleménye,szétmehettek,történhet bármi,mint ahogy velünk is történt.Ha nincs nagymama,vagy mozgósítható bárki (tesó pl.),lesznek nagyon necces helyzetek!!!Erre kellene felkészülni,nem a szülésre...

2019. szept. 11. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!