Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mekkora vagyonra és nettó...

Mekkora vagyonra és nettó fizetésre érdemes / megfontolt babát vállalni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Tudom a kérdésem kissé szubjektív, de érdekel a véleményetek. Azé is, akinek már van babája, hogy mennyivel nőttek a kiadásai, mi okoz anyagi nehézséget.


Vagyon alatt a termelő és nem termelő ingó és ingatlan vagyonra is gondolok, például saját autó, saját ház, földek, esetleg albérlet, vagy albérletnek kiadott lakás.


És minden érdekes lehet, amiről úgy gondoljátok, hogy ide kapcsolódik.


Köszönöm előre is!


2019. szept. 11. 12:26
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
80%

Utalós!


Megfelelő anyagi háttérnél ott van érre a bébiszitter, nem kell az ingyenes nagyszülőt ugraltatni

2019. szept. 11. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
És ilyen eshetőségre hogyan készül fel? Kizárólag anyagi megoldás létezik. Bébiszitter, magánbölcsi.
2019. szept. 11. 13:15
 13/21 anonim ***** válasza:
61%

Kedves 10-es!

Lehet, hogy új infó neked, de egy nagymama nem azért van, hogy ingyen szárazdajka legyen.

Ha majd nagymama leszel, te szívesen olvasnál ilyet, amit leírtál? Nem éreznéd magad kihasználva?! :/

2019. szept. 11. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem (és nem kell velem egyetérteni, nekem ezek a feltételeim és kész):

- megoldott biztos és biztosított lakhatás, saját szülőktől és anyóséktól is külön: saját lakás/ház, vagy tuti biztos, szerződött, adózó albérlet, vagy örökbérlet

- mindkét fél dolgozik, 200k nettó minimum per fő, és megvan már a 3 év biztosított jogviszony, tehát nem tegnap kezdték (bele kell számolni, hogy az anya ki fog esni egy időre)

- 1 évnyi életre elegendő megtakarítás, de minimum 1 millió Ft félretéve

- autó: csakis akkor, hogyha olyan helyen laknak, ami nehezen megközelíthető vagy vannak dolgok, amik messze vannak. Nagyobb városban nem feltétel. Viszont akkor a fenti jövedelemhez kb 50e Ft-ot hozzá kell számolni havonta, én ennyit költöttem autóra havi bontásban, amíg volt.


Amúgy meg: harmónia, boldogság, szeretet :) nem csak anyagiakból áll az élet. De csupa szívszeretetből nem lehet megélni. Viszont ha meg az nincs, akkor lehet bármennyid a bankban.....

2019. szept. 11. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
96%
A szülőkkel sokan azért nem akarnak együtt élni, mert napi szinten már nem jönnek ki velük, vagy ők vagy a párjuk, és hát nem érzik úgy, hogy felnőttek vagy ők a főnökök a saját gyerekük, háztartásuk felett (és ez sokszor jogos). De biztos van olyan páros, akit nem zavar, ha anyuka kutakodik a szennyesben vagy csokit ad titokban az unokának vagy akad olyan kivételes anyós, aki tiszteletben tudja tartani a határokat és semmi őrületbe kergető szokása nincs.
2019. szept. 11. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
81%

Mi erre vállaljuk:

-Saját közös vállalkozás, kb évi 15 millió bevétellel (emellett rengeteg a kiadásunk is)

-saját házunk van, de miután megszületik a baba utána tudunk építkezni hitellel

-2 autó. (Nem csúcskategóriás, nekem egy 20 éves a férjemnek meg egy 16 èves autója van)

-szülői segítség eddig nem volt, ezután sem számítunk rá.(mindenért ketten dolgoztunk meg)

-nem élünk nagylábon,de átlagon felül. Mindenre telik amit szeretnénk, ha szükségünk van valamire vagy autót kell szereltetni akkor az sem okoz nehézséget. Évente kb 3x megyünk nyaralni, ebből 1x külföldre.

Ennek ellenére én ezt néha kevésnek érzem és vannak félelmein.

26N

2019. szept. 11. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Kedves 16-os, ne érezd kevésnek. Szerintem nagyon szép teljesítmény, amit összehoztatok. Én csak álmodom a házról... csak egy 2 szobás lakáska van, és nincs vállalkozás, hanem munkahely, de jó fizetéssel. Belváros, autó nélkül. Tele vagyok félelemmel. Főleg a lakás miatt. Egy gyereknek kell a mozgás, a természet közelsége, a csend néha! Olyan jó lenne egy ház. De azt meg ugye karban kell tartani, az is költség, akkor meg attól félnék. Jaj, nem lehet tökéletest kitalálni... az idő meg csak telik. Meg fogjuk próbálni most már. Te pedig próbálj megnyugodni, szerintem nagyon jó lesz annak a gyereknek nálatok cseperedni.
2019. szept. 11. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszi. Mindnyájótoknak igaza van.

Így kellene.


Viszont ezek a feltételek szeritnem a társadalom zöménél nem adottak. És esélyes, hogy nem is lesznek azok. Eleve az ingatlanárak felemelkedése, meg ez a 150-200 közötti fizetés egyszerűen nincs összhangban a lakhatási és megélhetési költségekkel.

2019. szept. 11. 16:14
 19/21 anonim ***** válasza:
94%

17-es!

Azért érzem kevésnek mert jelenleg egy 50 négyzetméteres családi házban lakunk, ami bár nagyon szép elég kicsi is. 2 vagy 3 gyermeket szeretnénk.A telkünkre szeretnénk építeni egy 3 szobás családi házat, de sokszor elkeseredek az ingatlan árak miatt. Félek, hogy bármi gikszer van, nem tudunk épitkezni, és akkor itt kell nyomorognunk..

persze, hogy az emberek többre vágynak. Mi is.

Meg a vállalkozás miatt is félek, mert azért sokkal nagyobb rizikó, mint egy fix munkahely.

2019. szept. 11. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
83%

"Viszont ezek a feltételek szeritnem a társadalom zöménél nem adottak. "


Valóban. A társadalom zöme nem is felelősen vállal gyereket....

2019. szept. 11. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!