Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nagyok az elvárásaim a párom...

Nagyok az elvárásaim a párom felé?

Figyelt kérdés

Van egy 1 éves kislányunk. Hárman lakunk egy albérletben. Párom irodai munkát végez,nem várom el,hogy sokat segítsen mégis néha jólesne, ha magától nekifogna pl.porszívózni.

Sajnos nem sok időm van a kislányom mellett, mióta szaladgál, egyre kevesebb szabadidőm jut.

Szokott segíteni este mosogatni, meg a fürdetésnél megcsinálja a vizet, estére a tápszert.

Mondtam neki,hogy néha egyszer-kétszer felporszívózhatna magától, vagy tisztába tehetné a kislányunkat, vagy megetethetné. Erre a válasza az,hogy ő megcsinálja, de mindig hívjam fel rá neki a figyelmét...

Nem is értem. Ez normális,hogy magától semmit nem akar csinálni, és könyörögnöm kell neki?


Persze mindent megcsinálok én szívesen... De néha jólesne.



2019. szept. 13. 00:44
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
92%

A férfiaknak sokszor nem egyértelmű... Az én férjem is olyan, hogy hiába nem látja magát s tükörben, olyan koszos, csak akkor jön rá, hogy le kéne takarítani, ha megkérem.

De ez még a jobbik eset. Legalább nem elutasítja, csak kérni kell és csinálja.

Amúgy nálunk ez totál megváltozott a fiunk születésével, és most már megy önállóan is. Én is mondent megcsinálok, amit tudok, de vannak dolgok, amikre nem jut idöm. Ezeket ő szó nélkül csinálja amikor hazajön. Meg a pelenkázást is átveszi. Szereti csinálni, főleg amióta mosolyog is már a babó

2019. szept. 13. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
93%
Tőle olyan nagy kérés, hogy mondd, ha szeretnél valamit?
2019. szept. 13. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy megkéred nem könyörgés.

Az ember nem gondolatolvasó és igen sok férfinek fel kell hívni a figyelmét bizonyos dolgokra.

Pl. nálunk van egy esti rutin. Ő fürdet én vetem az ágyat. Pár napja nagyon fáj a vállam. Tudja, hiszen ő hozta be a gyógyszert, kenegetett, tapaszt tett rám.

Tegnap szóltam neki, hogy csinálja meg az ágyat mert nem bírom. Magától nem jutott eszébe, hiszen mindig én csinálom, szólnom kellett. Persze szó nélkül megcsinálta.

Sokmindent mondani kell, mert neki nem úgy jár az agya mint nekem.

Lehet a párod simán ellett volna porszívózás nélkül még napokig, nem veszi észre vagy neki ez nem annyira fontos.

Tehát mondjad neki, hívd fel a figyelmét, de ne támadd.

Ha szólsz és megcsinálja akkor nincs probléma.

2019. szept. 13. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim válasza:
92%
Szerintem sok feleség örülne neki, ha a férjüket csak kérni kellene, és megcsinálná a házimunkát és egyebeket. Ne a rosszat keresd, hanem örülj annak, hogy a szándék megvan benne, csak éppen férfiből van, és magától nem mindig jutnak eszébe a dolgok ;-)
2019. szept. 13. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Megértem a problémádat, én gyerek nélkül is fel tudom magamat azon húzni, hogy a férjem nem látja, hogy el kéne mosogatni vagy fel kéne porszívózni... :) de el kell fogadni, hogy mindenki más, és lehet hogy egyszerűen nem látja vagy nem tudja, hogy mikor kéne. Ha megcsinálja, ha szólsz neki, azzal előrébb vagy, mint az emberek úgy 70%-a, ahol ekkor sem történik semmi. Az enyém is megcsinálja, és nekem ez már elég.


A másik, hogy amikor valaki otthon van (tök mindegy hogy a gyerek vagy más miatt), akkor a háztartás körüli problémák úgy 100×-ára nagyítódnak, és óriási cirkuszt lehet csapni olyan dolgok körül, amit egyébként le sem tojnátok. Megintcsak gyerek nélkül egyetem és munkakezdés között két hónapot otthon voltam, és a napomat a hülye háztartásvezetés töltötte ki, naná hogy pörögtem azon, ha valaki összesaralta az aznap felmosott követ vagy eldobálta a ruháit a kanapén, stb. Egyébként fel sem tűnt.

2019. szept. 13. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem aránylag szerencsés vagy így is, a többi életképtelen, lusta férfihoz képest.

Ha szólsz neki mondjuk heti 2x a porszivozas miatt, akkor lehet idővel belérögzül és magától is eszébe jut. Szerintem nem akkora ugy mondani neki.

2019. szept. 13. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
5%
Te mennyit segítesz az ő munkájában?
2019. szept. 13. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
68%
Ne csak elvard hogy mit csinaljon, van szad igy mond meg neki kerek perec. A pasik nagy reszenek mindent kell mondani, mert maguktol nem fogjak fel hogy mit kellene csinalni.
2019. szept. 13. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
90%
Az én férjem is hasonló. Ha megkerem, szívesen megcsinálja mindig. Ő is irodai munkás, de nem cselédnek tart. Szóval ha nem az a baj, hogy nem akarja csinálni, akkor nyugodtan csak kérd meg.
2019. szept. 13. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
45%
Vannak ilyen pasik, akiknek szólni kell. Hát szólj neki. Nem esik le a szád, és a kommunikáció amugy is fontos. A pasik nem gondolatolvasok.
2019. szept. 13. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!