Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyerek születéséig milyen...

Gyerek születéséig milyen költségekkel kell számolni?

Figyelt kérdés
Tudom előkészületek, kiságy, babakocsi, etető stb, kb alap, közép kategóriás dolgokkal számolva, vagy pár dolgot akár használtan is beszereznénk. Én olyan 300-400 ezerre gondolok , az helytálló ?!

2019. szept. 15. 08:19
 1/8 anonim ***** válasza:
87%
Ha a nagyobb tételeket (kiságy, pelenkázó, babakocsi, autós hordozó) használtan veszi az ember, akkor 200ból ki lehet okosan hozni.
2019. szept. 15. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Használtan olcsóbban is kijössz. Etetőszéket pl szerintem felesleges megvenni, a legkorábbi időpont amikor beleteszed az 4-5 hónapos kora, de azt is csak ha dönthető, amúgy meg még később. Nekünk nem is nagyobb dolgok voltak sok, hanem az "apraja" együtt. Kisruhák, mellszívó, pelenka, popsitörlő, textilpelusok, gyógyszerek kiváltása, ágynemű, matrac a kiságyba, matracvédő, rácsvédő, pelenkazóalátét, szoptatós párna, szoptatós fehérneműk, mellbimbó krém, melltartóbetét, szoptatós hálóingek, meg az összes szülés utáni cucc, betétek, satöbbi, satöbbi...ez még egyszer kiteszi ám a nagy dolgok árát.
2019. szept. 15. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ez nagyon az igényektől függ. Nem mindegy, hogy (csak kitalált példák) külön szobát akarsz berendezni neki vagy majd veletek alszik, egy futrinka kis vízszintesig dönthető sportkocsi szerinted elég, mert úgyis hordozást szeretnél vagy egy szuper babakocsi az igényed, és persze hogy magánorvoshoz, -kórházban jársz terhesgondozásra és szülsz vagy az sztkba és ügyeletesnél. Ha szoptatni akarsz is elég biztonságból egy darab cumisüveg és mellszívót csak akkor beszerezni, ha majd kell, etető-alkalmatosságok meg ugye még ráérnek jó pár hónapig. Kisebb tételeknél is általában olcsóbb a használt, mint újonnan (ruhák, ágynemű, kiskád).

Aztán persze van egy csomó olyasmi, amit eltervez vagy meg is vesz ember, de másképp alakul vagy feleslegesnek bizonyul, mert (szintén csak kitalált példa), hiába van légzésfigyelő, ha melletted alszik, vagy hiába vettél mosható pelenkát, ha mégse bírod a strapát, vagy mittudomén allergiás lesz a tápszerre vagy a mosóporra vagy a popsikrémre... (a leghúzósabb tétel meg az, ha bármiből majd fejlesztésre kell hordani).

2019. szept. 15. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Csak az igenyeidtol fugg.


Ki lehet hozni mindent, (szamomra) elfogadhato modon 100000Huf-bol meg kisse tulzasban is 1000000Huf-bol is.


Mi olyan 3-400000bol hoztuk ki az elso babat, de volt sok felesleges dolog, volt par ami megsem felelt meg, volt ami hianyzott, volt amihez hozza se nyultam. Lutri.

Masodik babanal mar alig koltottem 40000et, mar vagy voltak cuccok, vagy tudtam mi hianyzik! :)

2019. szept. 15. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Kis ágyat használtan vettünk, matraccal, prlenkázóval együtt 15.000 volt.


Babakocsink nem volt, mert hordoztam, 6 hós korig 1500/hó volt a karikás kendő bérlése, utána pedig használtan vettem 17.000ért egy csatost. 1000 Ft volt a hordozási tanácsadó.


Szoptatós párnát, fotel, stb-t nem vettem, de még szoptatós melltartót és hálóinget sem. Egy lezser trikó, és egy nagyi melltartó tökéletesen megfelelt.


Kismamaruhákat sem vettem, leggingsbe jártam és turiztam hosszított tunikákat.


Nem volt fogadott orvosom, nem volt vip szobám a kórházban, és hálapénzt sem adtunk.


Amiket vettünk még: 10 db body, 10 db rugi, 20 textilpelenka, 10 nyálkendő, orrszívó, használt babahordozó a kocsiba.


A 60.000 ftos anyasági segélyből kB kijöttünk, és nem szenvedtünk semmibe se hiányt.

2019. szept. 15. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én külföldre jártam orvoshoz, ez 870 euro volt. Használati dolgokra 200 000 ftot költöttem, és kb 150 000 forintnyi ajándékot kaptam. Minden új. Miután megszületett még 70000 volt extra ami hiányzott. De ha jobban belegondolok akkor kevesebb mert miután megszületett 150et kaptunk az önkormányzattól és az anyasági támogatás is ott volt. Az orvosi vizsgálatok árának 70%át meg vissza tudtam igényelni.
2019. szept. 15. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Kb 300ból jött ki...minden új.

És ebben benne vannak pelenkák, rucik és az apróbb dolgok is.

2019. szept. 15. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kilehet DE ha nem sztks dokihoz jarsz akkor a magandoki genetikai uhok es szules utani halapenz egyutt is tud kozel 400eft lenni! (utolag nem mennek magandokihoz lehuzas volt az egesz rossz szuleselmennyel de nyilvan vannak sokkal jobb orvosok mint az enyem volt)
2019. szept. 15. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!