Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kedves szülők! A teherbeeséstő...

Kedves szülők! A teherbeeséstől számítva a gyerek születéséig nagyjából mennyit költöttetek? (Nőgyógyász babaruhák stb. )

Figyelt kérdés

Itt a nőgyógyászati vizsgàlatoktól és szülés költségeitől kezdve a babaruhákon át a bababútorig kb mimdenre gondolok.

Tudom hogy mindenkinél más ez az összes és nehéz meghatározni. Egyébként még egy darab babaholmink nincs szóval nem sürget semmi, csak kíváncsi vagyok hogy másoknál nagyjából hogy alakultak ezek a kiadások. Szerencsére jók az anyagi körúlményeink de azért jó lenne tudni hogy mire számítsunk illetve hogyan tervezzük a jövőbeli nagyobb kiadásokat. Pl auto lakás stb..

Ha valaki veszi a fáradságot és leírja nagyon köszönöm :)


2018. okt. 6. 15:00
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Egyelőre mi úgy tervezzük hogy a praktikusság, minőség és helytakarékosság van első helyen, tehát inkább legyen mindenből kevesebb de minőségi.
2018. okt. 6. 15:03
 2/18 anonim ***** válasza:
95%

Volt a hetekben egy ilyen kérdés, belinkelem neked, én is válaszoltam rá :)

https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__terhe..

Boldog babavárást!

2018. okt. 6. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
52%

Felszerelések, ruhák, bútorok és egyebek: 400 ezer

Fogadott orvos magánban, 4d és 5d uh-k, mindenféle elérhető vizsgálat és ilyesmi, kb. 200 ezer

Magánkórház, orvos, szülésznő, dúla, 4 nap ketten együtt bent családi szobában, teljes ellátással: kb. 700 ezer (szövődmények is voltak, ez lehetett volna kevesebb).

2018. okt. 6. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
85%
Mindent vettünk, nincsenek gyerekes ismerőseink akiktől kaptunk volna bármit. Összesen kb 500ezer lehetett. És ruhákat sokat vettünk használtat, bútorból csak kiságyat vettünk. A legdrágább a babakocsi volt, 30ezer, illetve a terhességem nagyon nehéz volt, rengeteget hánytam végig, a gyógyszerekre elment legalább 100ezer.
2018. okt. 6. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
96%

Három gyerekünk van. Halvány rózsaszín fogalmam sincs. Soha nem számoltam össze. És ez nem azért van, mert milliomosok vagyunk.

Szültem 19, 15 és 10 éve.


Én sok mindent kaptam és sok mindent vettem. Újat, használtat. Ruhából annyit, hogy akár öt hétig sem kellett volna mosni 😁 Ha újrakezdenem, fele ennyit sem vennék.

2018. okt. 6. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
96%
Reggel is volt egy ilyen kérdés, ott több válasz is érkezett, nézd meg.
2018. okt. 6. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
22%

"Szerencsére jók az anyagi körúlményeink de azért jó lenne tudni hogy mire számítsunk"


Arra, hogy ugyanolyan anyagi körülmények között fogtok élni továbbra is, mint eddig, nem a gyereken fog múlni, hogy elszegényedtek-e vagy feltörtök. Ne arra fordítsd az idődet, hogy ezt számolgatod, hanem inkább pl. tanulj meg főzni, varrni, vagy ilyesmi, azzal máris beljebb vagy. És fedezd fel, hogy hol vannak a környéken használtruha-boltok, cserebere-lehetőségek, mert ha nem is vagytok rászorulva, azért ha felmerül, hogy anyagilag mekkora teher lehet majd egy gyerek, akkor érdemes lesz az ilyeneket kihasználni.

2018. okt. 6. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
20%

Maga a tehersség és a hozzá kapcsolódó dolgok, a szülés valamivel 1 millió Ft felett volt. Minden magánúton, nem állami. Nem sznobizusból nem szültem államiban, de nálunk itt gyalázatos a kórház, nem lettem volna nyugodt és a terhességem sem, ami ugye ártott volna a babának. Ha jó lett volna a kórházi ellátás, simán mentem volna oda, ha kapok VIP szobát.


Babakocsi 400 ezer, komplett babaszoba berendezése 500 ezer volt. Ruhákra adtam ki még sok pénzt, de azt nem tudom összeadni, mert 9 hónap alatt folyamatosan vettem meg őket. De a ruha, ápolási szerek, pelenka, légzésfigyelő, bébiőr... tehát az apróságok összesen kijöttek 500-ból.

Próbáltam kikerülni a felesleges dolgokat és sikerült is, amit megvettünk, mindent használunk és megkönnyíti az életünket.

2018. okt. 6. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
48%
Sosem számoltam, de kb. olyan 800 000 körül lehetett. Hozzáteszem, ennek több mint 6 éve, valószínűleg most több lenne.
2018. okt. 6. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
31%
Mindennel együtt olyan másfél-2 milliót.
2018. okt. 6. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!