Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kockáztatnátok a kisebb testvért?

Kockáztatnátok a kisebb testvért?

Figyelt kérdés

3 éve még azon az állásponton voltam, hogy én legszívesebben soha nem szülnék, nem kell gyerek, vagy ha mégis beadnám a derekamat, maximim 33-35 éves korom környékén.


Most van egy 17 hónapos kislányunk... :) Nem terveztük, de igazából már a tesztelés alatt magamban abban reménykedtem, hogy pozitív lesz a teszt, és ez a "rózsaszín köd" érzés azóta is tart. Annyi rosszat hallottam, olvastam a terhességről, szülésről, gyerekes létről. Féltem, de azért reménykedtem is, hogy mégsem lesz szörnyű, és úgy érzem, hogy rengeteg kellemetlenség, lemondás minket elkerül (koppkopp). Pl. a terhességet jól viseltem, a bőröm sem sínylette meg, nem is lett akkora hasam, hogy kisbálnának érezzem magam, 36 hetesen még fél napot simán járkáltam tűsarkúban. A császárt sem a poklok poklának éltem meg, nyilván nem mennék naponta egy ilyen beavatkozásra, de összességében pozitívan gondolok vissza az egész szülésre, kórházi napokra.

Ugye a terhesség alatt mindenki ijesztgetett, hogy miután hazajövünk a kórházból, évekre felejtsük el a nyugodt alvást, szexet, pihentető fürdőzéseket, vagy hogy megihatom a kávémat, amíg meleg, stb. Erre lett egy kis tündér babánk, aki már 3 hetesen este 8-tól aludt reggel 8-9-ig, elvolt bárhol, nem sírt sem az autóban, sem a babakocsiban, sem a kendőben. Mehettünk vele bármerre, áprilisban született, de nyáron már nyaraltunk. A mai napig egy kis mosolybomba, mindenkivel jól kijön, és tényleg jól telnek vele a napjaink, imádja az egész család, baráti kör. Szeretem az anyaságot, nem érzem, hogy lemondással teli lenne, vagy hogy hibát követtünk volna el. Szeptember eleje óta heti 3 délelőttöt van bölcsiben, és amióta kicsit több a felnőtt szabadidőm, egyre gyakrabban gondolok arra, hogy kéne mellé egy kistestvér. Viszont félek, hogy mi van, ha nem lesz ekkora szerencsénk, és lesz egy sírós, matrica babánk, aki 2 éves koráig éjjel 4x ébred (sajnos van ilyenre példa a közelünkben). A párommal már beszéltünk erről, ő is azt mondja, hogyha valaki írásba adná, hogy lesz egy ugyanilyen "jó" babánk, akkor gondolkodás nélkül belevághatnánk. De ő is ezt mondja, hogy nem tudhatjuk, mi lesz majd, vagy hogy a kicsi hogy viselné hogy nem ő lesz a középpont.


Szóval vágyunk is babára, de közben félünk, mert ez tényleg lutri. Fiatalok vagyunk (24-28 évesek), szóval nincs ok a sietségre, de nem szeretnénk nagy korkülönbséget, ha esetleg a tesó mellett döntünk.


2019. szept. 15. 13:24
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
95%

De most ha neked olyan szipiszupi életed van, akkor minek sértődsz be egy vadidegen beszólásán?? Nem pont le kéne szrnod, mert neked minden tökéletes??


Írtam már, a 2 gyerek egy másik világ lesz. Ha ennyire foggal-körömmel ragaszkodsz az egy gyerekes jólétedhez, akkor ne erőltesd a második gyereket, mert ha véletlen nem lesz olyan "jó" baba, mint az első, akkor majd őt fogod hibáztatni mindenért! Ennyi!

2019. szept. 15. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Nem hat meg, de nem fogom hagyni, hogy idegenek becsméreljenek azért, mert merek tenni pár lépést gyerek nélkül is. Nem tudom, neked hogy esne, ha burkoltan közölnék, mennyire sz__r vagy anyaként, vagy hogy éppen veszélyezteted a gyerekedet. Én ezt nem hagyom szó nélkül sem itt, sem a való életben (bár tény, ott nem lenne bátorságuk megszólalni valószínűleg). Ez nem besértődés, és semmi köze a "szipiszupi életemnek" ehhez. De nem bírom a korlátolt embereket, akik képtelenek megérteni, ha valaki nem úgy éli az életét, ahogyan ők.
2019. szept. 15. 21:56
 13/17 anonim ***** válasza:

Én leszrom őket😀

Tőlem mindenki azt csinál, amit akar!

2019. szept. 15. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
11-13-as jól látja.
2019. szept. 16. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Minek a gyakorisoktol kerdezed meg? Minek adsz vadidegen valaszokra? Ha akarsz szulsz ha nem nem.
2019. szept. 16. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Egyébként amúgy másnak is van igénye arra, hogy kettesben legyen a férjével, de sajnos nincs abban a szerencsés helyzetben, hogy más vigyázzon a gyerekre. A férjemmel másfél év alatt 2szer volt lehetőségem elmenni egy kicsit a gyerek nélkül. Imádják a nagyszülők, de távol élnek. Ez van. Még kicsi a dadához, vagyis na. Számomra kicsi. Hs ti megtudjátok oldani, van aki szívesen vigyáz rá, hajrá, menjetek. De a tesó csak akkor jatszon, ha szeretnéd pont annyira, mint a nagyot. Fura számomra ez a hozzáállásod. De nem vagyunk egyformák
2019. szept. 16. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha eleve kockázatként emlegeted az esetleges második gyermeked, akkor ne vállal másodikat!
2019. szept. 16. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!