Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A legjobb barátnőm babát vár,...

A legjobb barátnőm babát vár, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Jelen álláspontom alapján én nem szeretnék gyereket vállalni az életemben. Egyik legjobb barátnőm mindig is nagy babás volt, és most várandós lett, 2 hónapos terhes.

Nagyon félek, hogy megváltozik a kapcsolatunk, hiszen neki már a mindennapját képezik a terhességgel járó gondok, és mindennap ezeket hallgatom.

Tudom, hogy ha megszületik a gyerek, akkor ő lesz már az élete része, és mindennapos történetek lesznek a gyerekeről, ami teljesen érthető.

De nem tudom, hogy milyen lesz a barátságunk, ha én ennyire távol állok ettől a témától, nem tudok érdemben hozzászólni ezekhez a problémákhoz, főleg így, hogy én még csak nem is gondolkozom gyerekvállalásban.

Ha nektek volt ilyen, ti ezeket, hogy éltétek meg? Mesélnétek történetet erről?



2019. szept. 18. 13:50
 1/9 anonim ***** válasza:
85%
Történetet ugyan nem tudok, viszont azt tudom, hogy a baráti körömben jelenleg én vagyok az egyetlen terhes, és nem mindegy, hogy a terhes barátnő hogyan áll hozzá a dolgokhoz. Én személy szerint igyekszek nem folyton magamról beszélni, max ha kérdeznek a terhességemről, igyekszem megőrizni a barátság régi témáit, mert nem kaarok a középpontban lenni, és éreztetni, hogy én ennél több, vagy másabb lennék, mint régen. Tehát én azt mondom, ehhez a barátnőd is kell, hogy ne távolodjatok el egymástól. Ha igazi barátok vagytok, akkor nem fogtok, ha pedig eltávolodtok, akkor annak így kellett történnie, az emberek életében jönnek-mennek barátságok. Te tegyél meg mindent annak érdekében, hogy megmaradjon, a többi nem rajtad múlik.
2019. szept. 18. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%
Nálunk a barátnőmmel szinte ugyanez a helyzet, csak nekem 1 éves a babám. A helyzet tuti nálatok is meg fog változni ahogy nálunk is így lett, de az ő részéről változott. Mikor terhes voltam, én nem kinlodtam neki, nem is állandóan ez volt a téma, legtöbbször akkor, amikor ő hozta fel. Épp azért, mert nem akartam őt ezzel őt "fárasztani". Szülés után még az elején nem is vettem észre változást, csak mikor a kicsi kb fél éves volt. Kevesebbet irogattunk. Jobban csak én írtam neki. Ha én nem jelentkezem, ő nem is ír. Kicsi felől nem is kérdez,ami nekem rosszul esik. Azelőtt pedig napi szinten írtunk. Havi 1x szoktunk talizni minimum,most már lassan 4 hónapja nem láttam. Múltkor kérdeztem, h mikor talizunk, állítólag most nincs annyi ideje, pedig tudom, h 2(néha 3is)szabad napja is van 1 héten.Ez ea egész nekem nagyon rosszul esik. Még nem beszéltem vele róla, de szerintem fogok, ha sikerül vele taliznom.
2019. szept. 18. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
58%
Én úgy gondolom, hogy sajnos a változás elkerülhetetlen. Sajnos akaratlanul is csak a gyerekről tud beszélni az, akinek lesz, hiszen 1-2-3 évig, míg otthon van vele, más inger nem igazán éri. Tehát hiába próbál másról beszélni, pl. a wellness hétvégéről, vagy hogy mit pletykált megint a fodrász a szépségszalonban, vagy hogy az irodában a titkárnő megint összekeverte az iratokat, vagy a vevők megint felhúzták agyilag a boltban, nagyon fárasztó munkanapja volt, stb. hiszen a társasági élet ezen pontjai egy kis időre kiesnek, ezekhez egy darabig nem fog tudni hozzászólni. Nem biztos, hogy túléli a kapcsolat.
2019. szept. 18. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
85%
Ha eddig volt közös téma, érdeklődés egymás iránt, akkor azt meg lehet tartani. Nálunk nekem jött előbb a baba, és igyekeztem az időt egyenlően megosztani a beszélgetések során. Én nem folyton panaszkodtam, hanem kérdeztem és figyeltem is rá, hogy vele mi történik. Nem lett kevésbé fontos egy átbulizott éjszaka története az én ultrahang vizsgálatomnál. De ő is őszintén kérdezett és nem csinált úgy, mintha semmi sem változott volna. Nem traktáltam baba képekkel naponta és nem okoskodtam bele a döntéseibe. Az enyém már ovis, dolgozni kezdtem, kb cseréltünk. Most neki van babája és már ezen a területen is van közös pont, de nem koptak ki a hétköznapiak sem. Ha odafigyeltek egymásra és az egyensúlyra, akkor meg lehet őrizni.
2019. szept. 18. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk volt változás. Mindkét barátnőmnél. Általában nem érnek rá és ha rá is érnek, akkor is a gyerekkel foglalkoznak inkább.

Ez van sajnos. Nekem nincs gyerekem és nem is vagyok az a tipikus babázós nő. Persze tartjuk a kapcsolatot, de eddig találkoztunk kb. 2 hetente, most meg jó, ha 3 havonta.

2019. szept. 18. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nálunk nem volt valtozas. Én kérdezek a gyerekről ő meséllar dolgot, aztán örül ha másról is beszélhet. Nyilván fontos az anyáknak hogy érdeklődj a pici után, de hidd el, másról is akarnak beszelni.

Pl hogy milyen nehéz neki, mit hogy el meg. Nekem el meri mondani, amit nem illik felvállalni. Pl hogy mikor akar világgá menni. Vagy, hogy hiányzik a régi életéből a spontaneitás. Most nem teheti meg, hogy nekiindul. Mert alvás idő van. Meg fürdés idő. Stb.

2019. szept. 18. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A legjobb barátnőm lett előbb babás, mi nagyon jól megmaradtunk barátnők akkor (igaz, én is terveztem a babázást majd, csak nem akkor amikor neki lett.)

Most, hogy én is szültem, igazából nálunk most romlott el a dolog. Mint anya az anyával nem tudunk jót beszélgetni, mindkettőnknél a gyerek a téma, néha nem egyeznek a nézeteink, ilyenkor a barátnőm neheztel... SZóval nálunk pont hogy jobb volt, amíg csak egyikünknek volt gyereke.

De ha nem akartam volna egyáltalán gyereket, biztos nehéz lett volna, mert tényleg "hallgatni kell" a gyerekes sztorikat, ha mentünk valahova sokszor jött a gyerek is, stb., ezeket a dolgokat nem minden kapcsolat éli túl.

2019. szept. 19. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nálunk sajnos volt, barátnőm elvárta, hogy mindenben én alkalmazkodjak hozzájuk mert gyereke lett. egyrészről jogos, mert már nem olyan mobilis mint régen, másrészt azt a rohadt telefont fel tudja venni egy kismama is és tud hívni. Nálunk megszakadt a kapcsolat, amikor sűrű elfoglaltságom lett lakásfelújítás miatt és már nem értem rá ugrálni neki.
2019. szept. 19. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
#2es# vagyok. Úgy látom, csak nálam fordított a helyzet. Mivel nekem van gyerek és a barátnőm hanyagolja a kacsolatunkat. Pedig én igyekszem, h találkozzunk,csak ő nem ér rá állítólag,pedig heti 2-3 szabadnapja is van.
2019. szept. 20. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!