Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kórházból értesítik a védőnőt,...

Kórházból értesítik a védőnőt, amikor haza megy a baba és az anyuka? Vagy a baba születéséről?

Figyelt kérdés
A gyermekorvost nekem kell hívni,a védőnőt viszont nem tudom,hogy "hivatalból" értesítik-e,vagy kötelességük-e értesíteni? Nálatok hogy volt? Várost is írhattok.
2014. máj. 15. 18:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
54%
Ha megszületi értesítik, ha hazamentél felhívod h. otthon vagytok!
2014. máj. 15. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
mi felhívtuk a védőnőt, a gyerekorvost ő tájékoztatta. De úgy tudom a kórház ki is értesíti a védőnőt. Budapest
2014. máj. 15. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
ja igen, mi még a kórházból hívtuk a védőnőt, hogy el tudjon jönni az otthontartózkodás első napjára
2014. máj. 15. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Értem,köszönöm. :-) nem tudtam mi a "szokás" mert a gyermekorvossal előre megbeszéltük,hogy szólok,mikor vagyunk otthon.Így is lesz A védőnő semmit nem mondott,de olyan nagyon nem vágyom a társaságára; de majd túléljük.
2014. máj. 15. 19:03
 5/12 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta a védőnő, h én hívom őt.
2014. máj. 15. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
A gyerekorvost és a védőnőt is mi hívtuk fel telefonon amikor hazajöttünk.
2014. máj. 15. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Engem megkért a védőnő, hogy egy sms-t dobjak neki, ha megszületik a kisfiam, szeretné tudni, és utána ő fog jelentkezni.
2014. máj. 15. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
En is smst kuldtem. A vedono azt kerte, irjam bele a baba sulyat, hosszat is, es h mikor engednem haza
2014. máj. 15. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

A kórház hivatalból, jogszabály alapján értesíti az állandó lakóhelyed szerinti védőnői körzetet.


Ezzel együtt az utolsó tanácsadáson kérdezz rá, hogy mikor hívd fel, vagy írj smst-t esetleg (de egyébként neki is és a háziorvosnak is ugyancsak jogszabályból fakadó kötelessége a hazabocsátásotoktól számított legfeljebb 24 órán belül az otthonotokban felkeresni és a háziorvos is ilyenkor az első legalapvetőbb vizsgálatokat elvégzni, megnézi a picit is.


Budapestiek vagyunk egyébként.


Nálunk a védőnővel nagyon jó volt a kapcsolat, kismamaként az utolsó találkozáskor bemutatta a háziorvost, a saját TAJ számomra (+8-as) az orvos fel is írta az első napokban szükséges receptes dolgokat (pl. alkohol, köldökcsonkra hintőpor, gyógyszertáras fürdető, popsikenőcs, napraforgóolaj stb.) és megbeszéltük, hogy hívom a védőnőt, amikor ár tudom, hogy melyik nap megyünk haza.

Aznap, ahogy dél körül hazaértünk, ő is keresett délután telefonon, aznap még ki is jött, illetve estefelé az orvos is.

2014. máj. 16. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm még egyszer a válaszokat!

Érdekelt,másnál hogy működött,mert lassan nálunk is érkezik a pici(egy hét múlva kb).

A gyermekorvos(választott,a körzetinek nem voltam szimpatikus sajnos) is így mondta; a védőnővel nem valami áldott jó a viszonyunk...ezért kérdeztem.Tanácsadásra már nem kell mennem többször.

2014. máj. 16. 14:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!