Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Elmesélnéd ezt a gyerekeidről?

Elmesélnéd ezt a gyerekeidről?

Figyelt kérdés
Én egyke vagyok és még a 6 éves gyerekem is az. Semmi tapasztalatom testvérekről. Én később voltam magányos,sokat voltam egyedül a házban amíg a szüleim dolgoztak, egyedül gyászoltam amikor meghaltak a szüleim. A gyerekem folyton engem nyúz,egy percig nem hagy,rokonok is megjegyezték,nagyon rám van szállva. ( kb 2 éves korától) sajnos még nincs testvére. Mesélnél hány gyereked van,hány évesek, miket játszanak együtt,udvaron és bent,elvannak vagy nem törődnek egymással? Vagy mindegyik rajtad csüng? Vagy egymáson? A nagynak teher a kicsi? Hogyan oldod meg a konfliktusokat? Egyszerre fürdenek és esznek? Eggyel nincs napirendem.az álmom egy nagy család együtt eszünk,de férjem össze vissza dolgozik,néha este 11- ig,gyerekem meg kitalálja hogy most éhes ,most nem, sose eszünk együtt.könnyebb több gyerekkel mint mikor egy volt? Ha nehezebb miért?kis korkülönbség esetén hogy mentél vizsgálatokra terhesen a kicsi mellett? Vagy nem féltél oviba járkálni a nagyobbal terhesen? Tartani kell a betegségektől? Hogy adtad ŕá a cipőt nagy hassal? Én még az enyémet is alig tudtam felvenni :p Köszönöm a segitséget..
2019. szept. 20. 05:03
 1/8 anonim ***** válasza:
88%

6 éves a nagy, 8 hós a kicsi.

Mindig is szerettünk volna testvért neki, de vártunk. Mai napig nehéz a nagy, de amióta megvan a tesó, nyugodtabb.

Nagyon szeretik egymást, a nagy szívesen játszik a kicsivel, óvja, szereti.

Terhesen nehéz volt, az úgy 16.hétig szigorú fekvés volt, de szerencsére nyari szünet volt, itthon tartottuk a nagyot, mert amúgy is itthon voltam. Sokat játszottunk, mikor feküdtem, öltözni egyedül tud, de azt hiszem ez egy 5-6 évestől elvárható alap, hogy fel tudjon húzni egy cipöt, vagy egy cipzárt. Amikor kórházban voltam, apjával volt, utána mikor szabira jött, a nagyot is kivettük az oviból. Megmaradt az 1.gyerek státusza, így nem féltékeny. Egyedül a fürdésnél vesszük előre a kicsit, mert korábban fekszik, mint a nagy.

A betegségekről meg annyit, ha félünk, ha nem, lesznek. A kicsi most épp a 3.betegségén van túl 8 hó alatt, de jól viseli.

Kb ennyi, amit el tudok mondani...

2019. szept. 20. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

2 gyerekem van, 11, és 7 évesek. Fiú -lány. Eljatszanak wgyuttz, de néha egymás agyára mennek. Megvan a napirend, együtt eszünk mikor ideje van. Nalam is próbálkoztak hogy most ez nem kell, az nem kell, majd később eszem, mást kérek... Mondtam nekik nem vagyok a az, vagy megeszitek most ami van, vagy éhes maradsz.

Férjem sokat dolgozik, napi 10-12 órát, hétvégente is, de este azért együtt vagyunk miután hazza ér.

Veszekednek a gyerekek, de mi is veszekedtünk Hugommal, de ha valahová megyünk, ott össze fognak, jó gyerekek, egymást segítik, figyelnek a másikra. Nem lógnak rajtam, ha unatkozik az egyik,,akkor játszanak együtt, vagy baráttal. Napi szinten meg,unk játszótérre vagy jön át valaki, vagy megy át az enyém. Januárra várjuk a kistesókat! Felfogják hogy terhes Anya, segíteni kell neki, ezért ha valamit fel kell venni a földről felveszik nekem, segítenek takarítani, ha pihenni akarok, hagynak aludni.

Attól nem tartok hogy terhesen elkapok valamint tőlük, vagy haza hozzák a betegséget. Ha mégis, akkor is túl lehet élni, nem igazán hallom hogy napi szinten ebbe halnának bele az emberek, tele van terhes anyukákkal az Ovi.

Nem kell túl aggódni!Ha az egyiknek van Suli, másiknak nincs ovi, akkor a kicsi egész nap várja a nagyot. Egyedül unalmas neki.Jó ha van tesó! Felnőttként nekem is jobb hogy van gondjaimat, örömömet kivel megosztani, mert van egy tesóm!

2019. szept. 20. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Több, mint másfél év lesz a tesók között. Nekem van egy nővérem, 3 évvel nagyobb. Együtt csináltunk majdnem mindent. Veszekedtünk is, de hol nem? Nagyon sok kis korkülönbséges családot ismerek. Mindenki azt mondta, hogy addig nehéz, amíg nem tudnak együtt játszani. Ugxe rz már egy nagyobb gyerekkel más dolog. Ő inkább már babázni fog, mint együtt szaladgalni vele. Szóval nem biztos, hogy ők már épp olyan kapcsolatban lesznek egymással. De azért jó testvérek tudnak lenni. Én nem aggódom. A kicsi bőven fél éves lesz, mire oviba kezd a nagy. Remélem erősek lesznek. Ha nem, hát együtt megoldjuk. Senki sem fog belehalni. Fura hogy ilyen számomra apróságokon akadsz fel. 😅
2019. szept. 20. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
26%

Egykém van, 5 éves, köztünk kis korkülönbség volt(2,5év)


Utáltam tesó lenni, a mai napig szintén, csak ma már tudom, hogy a szüleim tehettek róla, na meg az eltérő személyiségünk.


Én szerettem egyedül lenni, utáltam, hogy kötelező volt a másikat szórakoztatni, neki minden megengedni, rá más szabályok vonatkoztak, nekem mindenben engednem kellett, a mai napig így van.


Ő tapadós volt, az én feladatom volt ezt hárítani, mert gyerek vagyok, a haverjaimmak kellett játszania, mert neki nem voltak, oda kellett adnom a cuccaim, de fordítva nem ment, mert még kicsi az osztozkodáshoz, folyamatosan sírt, szidott, és mivel érzelmileg és értelmileg nem voltunk egy súlycsoportban(korunkból kifolyólag) azt hitte egy szemét vagyok, és a szüleimet nem érdekelte, mert ő még kicsi, nem értheti. Felnőttként és anyaként belátom, hogy vannak dolgok, amikről a szüleim sem tehettek(pl amikor egy kis 2-3 éves igazságtalannak tartja, hogy a nagy nem játszik vele és hisztizik, az rendben van, fel sem foghatja még, hogy mások máshogy éreznek, hisz az empàtia 4 éves korra kezd elkezdeni fejlődni, a nagynak ez meg rosszul esik is, hisz még gyerek, nem láthat át felnőtt dolgokat)


Egy gyereket akartam, egy van, de ahogy érik, kezdek rájönni, hogy nagy korkülönbséggel szeretnék még egy gyereket(kb két egykének felel meg).


Nem azért, hogy tesó legyen, hanem azért, mert szeretnék még egy gyereket felnevelni.


A gyerekem naponta oviba jár, azóta kezdett anyásabb lenni, mióta teljes napokat van bent, amíg csak délelőtt volt, addig tök sokat elvolt magában, igényelte is, hogy ne legyek mindig ott.


Plusz ez az 5-6 éves kor a szuloi szerelem kora, mindegyik gyerek tapad a kiválasztott szülőre(normál lelki fejlődés esetén)


Hogy ne legyen magányos, én nagyon sokat viszem közösségbe, ovin kívül játszótér, játszóház, baràtaimmal programok, kettesben programok, ahol új gyerekekkel találkozhat, de néha hagyom unatkozni is, szerintem egészséges bizonyos keretek között.


Szerintem így egészen idilli a dolog annak ellenére, hogy extrovertált gyerekem van(én introvertált voltam/vagyok), úgy veszem észre, hogy jól érzi magát.


Egykék gondolatai, hogy tesóknak imádniuk kell egymást és egymásra tapadni, egymással játszani.


Az én baráti körömben mindenki rühelli a tesójàt, az osztályokban is koloncok voltak, vagy tiniterroristák, soha senki sem mondta, hogy jujjdejó, vigyük a tesómat is, de mindenki húzta a száját, ha a kis vagy nagytesók szóbakerültek.

2019. szept. 20. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
80%
4 kislányunk van, mindannyian 5 év alatt. Imàdják egymást, onnantól, hogy az aktuális legkisebb a hasalós, érdeklődőbb korszakában volt, teljesen bevették a buliba őt is. 😊 Rengeteget játszanak együtt, persze egymással is dacoskodnak néha, de alapvetően nagyon jó tesók. Együtt eszünk, együtt van a délutáni alvás, így én is tudok pihenni. Imádok terhes lenni, nem okozott problémát a cipővétel v feladás, simán emeltem őket és sosem volt problémám. Betegek ritkán vagyunk, ha igen, akkor egyszerre, ilyenkor a férjem szokott szabit kivenni és segít. 😊
2019. szept. 20. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
75%
Azért nem biztos hogy a testvér egyenlő azzal hogy többet nem lesz magányos. Nekem két testvérem is van. De olyan nagyok a korkulonbsegek, hogy a legnagyobb tesóm és én köztem majdnem 11 év van, középső és köztem pedig 6. Én vagyok a legkisebb mégsem emlékszem a gyerekkorombol olyanra hogy jaj de jókat játszottunk volna. Vigyáztak rám sokat, ahogy a nagytesok szoktak mikor a szülők dolgoztak, de azt is úgy, hogy közben a saját barátaikkal szerveztek programot ahova engem is vittek mert valakinek vigyázni kellett rám. Csak a tesoimmal nem nagyon játszottunk. De sose éreztem magam magányosnak, voltak velem egykorú barátaim, sőt velem majdnem egykorú unokatestvéreim akikkel rengeteg nyarat töltöttünk egymásnál, és jókat játszottunk. Csak azért nem kell szülni második gyereket hogy legyen a jelenleginek testvére. Ez még nagyon rosszul is elsülhet. Plusz a testvérek között gyakori a viszály, mert jaj a testvérüket jobban szeretik mint őt (meg ha nem is így van) ezért utálja a testvérét, vagy akár anyagiakban, kit mennyire támogattak a szüleik akkor (szintén) a másikat többet így azt biztos jobban szeretik és még sorolhatnám. Nekem jelenleg egy gyerekem van. És jelenleg a férjemmel nem is szeretnénk többet. Így nincs testvéri viszály, minden figyelmet ő kap, és anyagi szempontból is könnyebb, mert egy gyereknek kell gyűjteni hogy később mikor felnő el tudjuk indítani az életben, ne üres kézzel kezdje.
2019. szept. 20. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) irhattok még
2019. szept. 20. 13:32
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem egy gyerekem van, de a gyerekemnek az apa oldaláról született egy féltestvére, mert mi elváltunk. Jól megvannak, a gyerekem 9 éves volt akkor, örült a kicsinek, gyakran foglalkozik vele, amikor ott van, de nem játszótársak. Nekem van egy testvérem, 11 év korkülönbség van köztünk. Szeretem nagyon a testvéremet, szintén nem voltak közös játékaink, de sokat foglalkoztam vele, inkább pótmama szinten. Ha nálatok lesz kicsi, akkor a korkülönbség miatt, már nálatok sem várható az igazi együtt játszás. Mivel írod, hogy a nagy vágyik testvérre, valószínűleg fog vele foglalkozni, meg bizonyos szempontból könnyebb lesz, mivel a nagy önállóbb. De nem olyan lesz köztük a kapcsolat, mint ahol mondjuk 1,5-2 év korkülönbség van.
2019. szept. 21. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!