Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy vállaljunk gyereket így?

Hogy vállaljunk gyereket így?

Figyelt kérdés

Őszintén én félek.. és aggódom.. még konkrétan a semmitől, ami tudom butaság. Párom tanár tanári fizetéssel.. én egészségügyben dolgozom. Nem rossz a fizetésünk de úgy érzem egy kisgyerek hatalmas kiadás.. én félek, hogy szenvedés lesz megteremteni az anyagiakat ha már most hiába spórolunk, sehol nem vagyunk pl egy saját lakástól..

Én nem nőttem fel szegénységben , kaja meg szeretet mindig volt, de rosszul esett minden nyár végén a suliban hazudni, hogy hol voltam nyaralni mert arra már nem futotta..

Most sem tudunk nyaralni menni, beosztjuk a penzt a kajára is, félre tenni nagyon nehézkes.

El vagyok szomorodva és csodálkozva látom, mennyien mernek most kisbabát vállalni...irigykedem is , nagyon rossz érzés.


2019. szept. 20. 21:10
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
71%
Utolsóval értek egyet, komolyan, miért nem váltotok munkát? Nem sajnálkozni kell, meg mondogatni hogy szerényen is lehet családot vállalni, 2 értelmes ember miért nem képes tenni érte hogy jobban éljen?
2019. szept. 21. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

Erre nagyon nehéz úgy válaszolni, hogy nem tudjuk, hogy hány évesek vagytok. Mindenesetre úgy gondolom azért vannak lehetőségek:

-magán egészségügyi intézetekben elhelyezkedni, párodnak magán iskola+ külön órák

-külföldön néhány év az egészségügyben + párodnak akármi (nem tudjuk, hogy mit tanít)

-átképezni magatokat munka mellett


Én pedagógus vagyok (alsóban tanítok) és nem szeretnék megrekedni az állami szférában. Szerencsére nem elsősorban anyagi okok miatt, hanem nem értek egyet az oktatáspolitákával, a gyerekhez való hozzáállással így mindenképp vállalkozni szeretnék idővel. Most ehhez tanulok, képezem magam, hogy piac képes legyek.

2019. szept. 22. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

Ha nimcs megtakarításotok, albérletben éltek, mire megy el tulajdonképpen két fizetés? Nem bántóan, de komolyan kérdezem.

Keressetek olcsóbb albérletet, esetleg köztözzetek is el érte. Mind a két szakmával tudtok érvényesülni más helyen, ahol olcsóbb az albérlet.

Főzz te, ha esetleg eddig nem tetted, ne rendeljetek.

2019. szept. 23. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!