Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a Jászon...

Mi a véleményetek a Jászon névről? Nagyon furcsa, nagyon idegen hangzású?

Figyelt kérdés

Névválasztás kellős közepén vagyunk. Kisfiút várunk.

Nem szeretnék túl gyakori (mai TOP 20) vagy túl hagyományos ('60-as évek TOP nevei) vagy túl extrém és túl idegenen csengő nevet választani.

Ami tetszene, az túl gyakori, vagy van már - akár több is - a családban és nem szívesen ismételnénk.

Belefutottam és beleszerettem ebbe a névbe: Jászon - ami a 'J'-s vezetéknevünkkel véleményem szerint nagyon jól csengene...

Kérdés: Mennyire tűnik idegennek, furcsának, kikezdhetőnek, stb.?



2019. szept. 25. 22:13
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
38%
Nekem nem tetszik DE. Én is várandós vagyok, a vezetéknévhez passzol a Raul és kB mindenki fújjog és szegény gyerekezik nekem. Mégse változtatok rajta, mert nekem és a férjemnek is megtetszett. Zárj ki másokat.
2019. szept. 25. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sem tetszik.

2-szer is jászolnak olvastam 🙈 Azt hittem véletlen rövid ó-val írtad.

De pl a Raul sem tetszik



Ezért szép, hogy nem nekünk kell tetszen.

Vannak ezeknél durvább, nehezebben emészthetőbb ,nevek is.


Ha az apukának is tetszik, akkor hajrá.

2019. szept. 25. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
34%
Nekem tetszik. Szerintem nem rossz.
2019. szept. 25. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
83%
Számomra nagyon "idegennek, furcsának, kikezdhetőnek" hangzik. Biztosan nem adnám. Viszont ha 2 év múlva elkiáltod magad a játszótéren, hogy "Jászon, gyere, megyünk haza", akkor nem 20 kisfiú fog egyszerre hisztizni kezdeni, mint a Bencés anyukáknál :D
2019. szept. 25. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
82%
Ógörög név, ha jól tudom, az argonauták vezetőjét hívták így. Nekem speciel nem tetszik, de még mindig jobb, mint a Nacsosz, Mirmó, Raptor, Dzsézönsztetem meg a többi ilyen.
2019. szept. 25. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
21%
Zs...dó név, szóval mindenképpen előnyös.
2019. szept. 25. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
74%
A Jászon a Jason magyarosítva? Elég fura de ha nektek ez tetszik adjátok ezt, sokkal jobb mindig egy ezredik Benike vagy Marcika. :)
2019. szept. 25. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
87%
Ha a J betűs vezetéknév nem Jászai, akkor még okés is lehet :) Fura név egy kicsit, de tetszik a hangzása. És ezerszer jobb, mint a Bence és a Noel.
2019. szept. 25. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
50%
6-7 miért ír ekkora baromságokat? Miért nem használjátok a google-t?
2019. szept. 25. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a régi Herkules sorozat ugrik be. :)

Én nem adnám, de végül is egész vállalható.

2019. szept. 26. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!