Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nevelésbe vétel lehetséges...

Nevelésbe vétel lehetséges emiatt?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Sajnos kamasz lányom a nyáron verekedett több társával is. Rövid időn belül megjelent a gyámügy,és ezért a lányom nevelésbe vételét rendelték el. Eddig sosem voltak magatartási problémái,az iskolában is jól teljesített. Mi szülők is megfelelően növeltük,mégis az volt az indok,hogy egy jól nevelt gyermek nem verekedik. Egyszeri eset volt. Tényleg ilyen súlyos büntetést érdemlünk,hogy emiatt el kell szakítani tőlünk?

A lányom 13 éves volt,mikor verekedett,tehát a rendőrség nem büntette,viszont azóta már elmúlt 14 ha ez fontos.

Köszönöm ha válaszoltok. Esetleg aki tud tanácsot adni,hogy ilyen esetben mit tudok tenni a nevelés a vétel elkerülése érdekében,illetve hova fordulhatnék.

Minden követ megszeretnék mozgatni,hogy a gyermekünk velünk maradhasson. Ezt nem látom teljesen jogosnak,de javítsatok ki,ha tévedek.


2019. szept. 30. 10:06
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Igen,elismerem rossz anya vagyok,mert valamit nagyon nem vettem észre. És nem az előtte lévő egy percről beszélek,hanem arról,hogy ez az eset kb 15 percen keresztül ment,és nem csak ő csinált ilyet. Csak aki felraktam hónapokkal később,megvágta a videót,hogy csak ő legyen rossznak beállïtva. Szívem szerint felraknám én is a teljes felvételt,de az már lehet a dögöljön a szomszéd tehene kategória lenne. Ráadásul inkább arra törekszem,hogy ne ez kísérje. Pszichológushoz természetesen jár azóta. Sajnos itt sem jutottam előbbre,azért köszönöm mindenkinek aki írt. Még a rosszalló véleményeket is. Csak ezt anyaként nehéz megélni.
2019. szept. 30. 18:11
 12/14 anonim ***** válasza:

Azt hiszed attól kevésbé bűnös a gyereked, hogy nem egyedül ő alázott meg másokat? Vagy talán az felmenti, ha őt is letérdepeltették, megalázták és megütötték(ezt nem hiszem)?


Egyik sem menti fel és egyik sem enyhítő körülmény. Mintha 5en megerőszakolnának valakit, és az egyik azt mondaná, dehát mások is csinálták, meg amúgyis, a csaj egy ribranc.


Megvágta, vagy levágta az elejét? Ez előzmény nélkül is ugyanilyen súlyos, ha a csaj sírva könyörögne, hogy alázzák meg és csapjanak neki oda, akkor esetleg elfogadható..



Azzal teszed a legrosszabbat, ha felmented a gyereked, így azt hiszi nincs súlya!


Ne mentsd fel, mutass neki lehetőséget, hogy jóvátegye!


A csajnál, nyilvánosan, szocmunkával.. Ilyenek vannak, vagy szépen elzártad, nehogy szembesülhessen a bűne súlyával?

2019. szept. 30. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
46%
Csak cikket olvastam el de én nálad sem hagynám gyereket ,és gyereked viselkedésére nincs mentség.és nem hiszem hogy csak 1x csinálta ezt max senki nem tudott róla most kiderült és remélem komoly következményei lesznek.gyereked nem ép eszü ,és nem hiszem hogy jó tanuló inkább max közepes és súlyos problémái vannak ,minden téren ,normális fiatal lány nem csinál ilyet senkivel .
2019. okt. 1. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
46%
És te tanár is vagy hogy tudsz úgy bejárni tanítani hogy mindenki tudja hogy gyereked mitt tett én nem biznék meg benned mint tanár ezek után valószínű.ha még saját gyerekét sem tudtad megnevelni oda figyelni.
2019. okt. 1. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!