Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Engednétek másodikos gyereket...

Engednétek másodikos gyereket egyedül iskolába úgy, hogy előtte ő maga készül el, szintén egyedül?

Figyelt kérdés

Egyedül nevelem, óvónő vagyok. A beosztásom úgy van, hogy egyik héten fél 7-re megyek (megyünk), akkor már 1-2 között itthon vagyok, a másik héten csak 11-re, de akkor 5 után érek haza. Eddig úgy csináltuk, hogy jött velem, ha korán mentem, de akkor ugye fél 6-kor ébresztettem, mert 6.10-15 között el kell induljunk itthonról. Az iskolában a tanítás 8-kor kezdődik, szerencsére az óvoda a sulija mellett van (ugyanaz az intézmény), így csak átsétált fél 8-kor, addig ott volt velem az óvodában. Tanítás után, ha délutános vagyok, ugyanez, és együtt jövünk haza. De már nagyon kivan szegénykém a koránkeléstől, ha délelőttös vagyok, minden reggel a sírás, hiszti megy, hogy ő nem kel fel. Ettől persze én is ideges leszek, és összeveszéssel indul a nap. Délután ugyanez, hogy ő éhes, fáradt, haza akar menni, meddig ülünk még ott, stb.


Barátnőm szerint már engedhetném, hogy egyedül menjen be, ha délelőttös vagyok... Felébreszteném, mikor indulok, elkészülne és bemenne gyalog (15 perc séta ráérősen, ha siet, akkor 10, igazából végig egyenesen kell menni az utcánkból, bár van két kereszteződés közben). Délután meg már tudnék menni érte.


2019. szept. 30. 13:47
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
31%

Igen

Sot a 4ikes lanyom az elsos fiammal jart godollorol pestre suliba egyedul 1 evig

2019. szept. 30. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem lámpás az a nagy kereszteződés, akkor nem. Hiába ügyes a gyerek. De nagyon sok hülye autós van. Autóban is tapasztalom. Megállok a zebránál, erre dudál, kielőz egy-egy állat. Az se hatja meg, ha gyerek, idős megy éppen át a zebrán.
2019. szept. 30. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Kizárt. Inkább este menjen egy órával hamarabb aludni.
2019. szept. 30. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem próbáljatok ki egy napot amikor délutános vagy.
2019. szept. 30. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
83%
Semmiképp sem nagyforgalmu úton ahol nincs lámpás kereszteződés felnőttet nem vesznek észre az autósok nem hogy gyereket.maradjon szépen így minden ahogy van és este feküdjön korábban le 1 órával .
2019. okt. 1. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
71%

Dehogy engedném. Másodikos a gyerek szintén, de ki se kelne magától az ágyból. Egyáltalán nem érzi az idő múlását. Szeretem ha eszik reggel pár falatot, hát az eszébe se jutna. Szerintem az ajtó bezárása is túl nagy felelősség lenne. Sokkal nagyobb voltam, amikor egyedül mentem már suliba és még emlékszem, hogy stresszeltem, bezártam-e jól az ajtót, kaput, lekapcsoltam-e a villanyt.

A kereszteződés miatt pláne nem engedném.

Időben feküdjön le inkább. Megértem, hogy nehéz ez így, de inkább a koránkelés,mint valami baja legyen.

2019. okt. 1. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
64%
Én a 10 és fél évest sem merem reggel otthon hagyni. Elalszik, nem kel fel, nem nézi az időt, eljátszik a tableten, mesét néz, elfelejt valamit felvenni, otthon felejti a cuccát... Egy kis másodikosnak a 15 perc séta egyedül nagyon sok szerintem.
2019. okt. 2. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!