Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Lehetséges, hogy depressziós...

Lehetséges, hogy depressziós vagyok ennyi idő után? Hogy mondhattam ilyet? 😭

Figyelt kérdés

10 hónapos a kisfiam, tervezett baba volt. Voltak nehézségek persze, de alapvetően imádtam anya lenni. Mostanában érzem azt, hogy elegem van. Összekaptunk a férjemmel és olyat mondtam hogy bánom a gyereket is, hogy megszületett😭 Utána a vállán sírtam a férjemnek, azt mondtam, hogy megakarok halni.

Természetesen nagyon megbántam amit a fiamról mondtam, ő a mindenem. ( Ugye nem lesz baja ezmiatt?😭 Kicsit félek, hogy a szavaknak erejük van😭 ) Amúgy 1 vidám pillanatom sincs mostanában. Mindenkivel bajom van, a családtagjaimmal, barátokkal, férjemmel, de már a gyerekkel is. Idegesít az állandó hisztijeivel és hogy nemtudok segíteni a fogzási ínyfájdalmain. (Már tényleg mindent próbáltunk!!) Segítségem nincs, nagyszülők akik még élnek távol vannak.

Fogalmam sincs mit tegyek, hogy visszatérjen a régi énem. Szoptatom még a fiamat, de már ilyenek járnak a fejembe, hogy rá akarok gyújtani pedig 3 éve nem cigizek. Soha nem éreztem magamat ennyire a padlón, és tényleg úgy érzem jobb anyát érdemelne és hogy a világ nélkülem jobb lenne. Normális ez 10 hónap után? Az elején szoktak depisek lenni az anyukák, de én akkor úsztam a boldogságban és hiába volt hasfájós is, soha nem gondoltam ilyeneket. Sőt, kistesót is akartam idővel majd, most meg már úgy érzem hogy nem akarok több gyereket és ha terhes lennék elvetetném😭 Más is volt így? Hogyan sikerült visszatérni a régi kerékvágásba?


2019. okt. 3. 12:54
 1/5 anonim ***** válasza:
23%
Szia sajnos okát nem tudom de lehez enyhe depresszió vagy csak kimerültél menjetek el a pároddal 2esbe vacsizni kikapcsolodni hátha segít kitartást :)
2019. okt. 3. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
43%
Gondolom kimerült vagy. Akkor meg az ember mond hülyeségeket. Ne legyél ennyire szigorú magadhoz. Próbálj meg kikapcsolódni akár egyedül, akár a férjeddel.
2019. okt. 3. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
54%

Depressziós bármikor lehet az ember. Most is, 3 evvel, 20 evvel kesobb is.

Nagy esellyel siman csak kimerült vagy.

2019. okt. 3. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
67%

Egyszer mondtam ilyet a kutyámnak amikor rettenetesen felidegsített, hogy bárcsak ne lenne és bánom, hogy hazahoztuk. 1 hónap múlva a szemem láttára ütötte el egy autó és pusztult el a karjaim között. Akkor fogadtam meg, hogy SOHA nem kivánom azt, hogy bárki ne létezne, a mai napig nem dolgoztam fel a történteket. Ez egy szerencsétlen véletlen volt de azóta sem bocsátottam meg magamnak, hogy ezt képes voltam kimondani.

Szedd össze magad, kezdj el időt fordítani magadra, legyél egyedül egy kicsit a gyerek nélkül. Szánjatok időt a kapcsolatotokra a férjeddel, beszélgessetek sokat, próbáljatok kettesben programokat szervezni akár este egy film vagy egy öveg bor keretében ha alszik a baba. Szívj friss levegőt, nagyon fel tud tölteni néha ha kiszabadulsz a mókuskerékből, hogy újult erővel folytathasd. Az öngyilkosságot pedig nagyon gyorsan felejtsd el, erős vagy, túl leszel ezen a világ pedig határozottan rosszabb hely lenne nélküled.

A fogzásnak pedig vége lesz, nyugodj meg, semmi nem tart örökké, ez a szar állapot sem és ami ezután jön, az a legszebb szakasza lesz a babázásnak.

Fel a fejjel! ❤️❤️

2019. okt. 3. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
61%
A kimondott szónak ereje van, ezt nem szó szerint kell venni. 🙂Inkább úgy mint pl. versenyre mész és azt mondod nem fog sikerülni akkor lehet tényleg nem fog mert bebeszéled magadnak. Egyébként erről van egy sztorim. Még tini voltam mikor apámék mondták hogy el lesz napolva a másnapi állatkert látogatás mert esni fog. Öcsémmel egész este mantráztuk hogy nem fog esni szombaton, jó idő lesz. Hát esett az eső, nem mentünk. Szóval én kipróbáltam és a kimondott szónak nincs ereje. 🙂 Mindenkivel megesik hidd el hogy így viselkedik. Fáradt vagy. Tényleg kellene egy kis kikapcs neked.
2019. okt. 3. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!