Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Meztelenkedhetünk családba (n)?

Meztelenkedhetünk családba (n)?

Figyelt kérdés
Ez a téma is örök nyitott várom gondolataitokat bár mi nem az a család vagyunk jellemzően konzervatívak vagyunk,más embeek családok véleményit várom témával kapcsolatosan

2019. okt. 5. 11:06
 1/10 anonim ***** válasza:
89%
Direktben nem. De nem csinálunk abból gondot, ha fürdés után látnak a gyerekek elmenni a pizsamánkig. Még kicsik, nem zavarja őket, ha kamaszodni kezdenek/tavarba jönnek, akkor nyilván oda fogunk figyelni.
2019. okt. 5. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%
Nálunk sosem volt szokás direktbe. De pl én nő vagyok és ha anyukám fürdött simán bementem a fürdőbbről kezet mosni. Nem csináltunk ebből gondot. De azért nem flangalt csupaszon a lakásban. Én gyakran vagyok itthon meztelen (nyilván ferjemmel kettesben elunk). Most várjuk a babát. Szerintem ha megszületik én sem fogok ilyen lazán grasszálni.
2019. okt. 5. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
84%
Lazán grasszálunk, ők is, mi is. Ha vendégek vannak nem. De szűk család egymás között nem takargatja magát. Nekünk így természetes, és nem hiszem, hogy bármi baja lenne ettől a gyerekeknek. Ovisok, nem zavarja őket. Ha zavarja majd, akkor odafigyelünk rá, de ez egyelőre nem látszik rajtuk.
2019. okt. 5. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
34%
Fújj szerintem undorito meg csaladon belul is mesztelenkedni😝
2019. okt. 5. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
68%

"meSZtelenkedni" :D :D

Én is bejárkáltam anyukámhoz, mikor fürdött, ő szerette, ha míg fürdik, felolvasok neki. Így oldottuk meg az olvasás gyakorlás leckét, mikor kisiskolás voltam, aztán úgy maradt :) Anya a mai napig öltözködik előttem, de én is nő vagyok, és az öcsém előtt nem. Apukám az öcsém előtt sem. Én max a húgom előtt, ha nagyon muszáj, de általában nem muszáj :) Szerintem ez személyfüggő is. Én is szégyellősebb vagyok, szerintem én vinném a pizsimet magammal a fürdőszobába. A párom előtt meztelenkedek csak.

2019. okt. 5. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
61%
Te azt fogod továbbörökíteni, hogy a meztelenség undorító. Mi azt, hogy a világ legtermészetesebb dolga, és nem kell szégyellni. Gátlásokat felesleges továbbadni. Mindenki szép, úgy, ahogy van!
2019. okt. 5. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
92%

"Ha az emberek természetes állapota a meztelenség lenne, úgy születnének."

- Oscar Wilde -


Szóval normális családban nem gond a meztelenség. Prűdéknél igen, aztán lesznek az önbizalomhiányos gyerekek, akik nem fogják tudni elfogadni a testüket és emiatt mindenféle komplexuasaik lesznek.

Szóval nem kell mutogatni magát senkinek, de ha meglátjuk egymást, nem csinálunk belőle ügyet.

2019. okt. 5. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
73%

Én a családomban, csak a testvérem előtt vagyok képes meztelenül lenni, és csak őt is vagyok képes látni. A szüleimet nem is akarnám látni meztelenül.

Én viszont biztos úgy fogom nevelni a gyerekeimez, hogy otthon, nyugodtan lehetmeztelenül előttünk és mi is előttük.

2019. okt. 6. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem attól függ ki hogyan áll hozzá. Van akit megvisel a jelenség és nyomot hagy benne, van akit nem zavar. Nem vagyunk egyformák.

Nálunk anyám amikor csak tehette, meztelenül flangált a házban egész kicsi koromtól fogva így volt addig, amíg el nem költöztem. Nem mondanám, hogy viszolyogtam vagy zavart volna, de én direktben nem mászkálok a gyerekek előtt ruha nélkül. Max ha egyszer egyszer bejönnek a fürdőszobába vagy látnak épp öltözködés közben abból nem csinálok nagy ügyet.

2019. okt. 6. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
88%

"Van akit megvisel a jelenség és nyomot hagy benne"


A gyerek azt tanulja meg, amit a szülei csinálnak, mondanak, ahogy viselkednek. Nem visel meg és nem traumatizál senkit egy meztelen test, ha a környezet szerint ez normális. A probléma akkor van, ha valami nem egészséges történik. Akkor hagy nyomot. De aki nem mutogatásból vagy perverzióból, hanem a világ legtermészetesebb dolgaként mozog így otthon, abból trauma nem lesz.

2019. okt. 6. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!