Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyereknevelésben vitás kérdése...

Gyereknevelésben vitás kérdéseket hogyan oldjátok meg?

Figyelt kérdés

Tudom az a jó ha apa anya egyetért vagy legalábbis úgy csinál. De mi van ha ez nem működik?


Konkrétabban: nem rég visszamentem dolgozni. Ezért apa most sok olyan dologgal találkozik, amivel régebben nem mivel én voltam velük itthon és kb én neveltem őket, most viszont osztódnak a terhek. Pl hogy nehezen indulnak el oviba (előtte sírdogál néha a nagy h nem akar menni) ilyenkor jön a vita, hogy el vannak kényeztetve nincsenek nevelve nem öltöznek egyedül stb. Én persze tudom hogy nem ennyire fekete vagy fehér a dolog, sok éves munkám van benne hogy " csak ennyire" hisztisek, én neveltem őkrt, tudom a hátterét miért nem szeret oviba járni, ismerem szeretem megértem őt/őket, persze fegyelmezem is, de csodaszerek nincsenek, egy kisgyerek az kisgyerek, rengeteg türelem kell hozzá, és a férjemnek csak most kezd leesni mennyi munkával is jár egy gyerkőc.


Aztán az édesség. A gyerek ne egyen mindennap. Ma pl ettek fejenként 2 pilóta kekszet semmmi mást. Ez szerintezrk sok? Minden nap kapnak valamit. Én is mind3nnap eszem édességet. A férjem is. Ki tudja milyen jövő vár rájuk. Tényleg ennyit nem lehet megengedni nekik?


Rovidre fogom: sok dologban nagyon nem értek vele egyet. Megbeszélni is iszonyat nehéz vele. Ti hogy csináljátok?


2019. okt. 5. 21:41
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:

Amúgy ő is csak papíron szigorú, életeben 3 sort nem olvasott el arról, hogyan kell egy dacos gyerekkel bánni, ha hisztiznek egy darabig kérleli őket higy fejezzék be, ztán idegből rájuk vágja az ajtót és magára zárja az ajtót, én meg mehetek a zokogó gyerekhez takarítani a sz..t.


Nem azt mondom nálam is hisztiznek, hogyan is ne! Olyankor vagy tudom kezelni vagy ha olyan dolog megy a szobájába gondolkodni. Majd megtanulja. Türelem kell hozzájuk de imádom őket. Nem neveletlenek csak 4 évesek meg 3 évesek. Feszegetik a határokat. Amiket én elég rugalmasan de azért kijelolok. Csak sajnos a férjem teljesen más nevelést kapott. Náluk mindig patyolat rend és fegyelem volr. Az en szuleim meg a másik véglet. Ezért én nem dőlök a kardomba ha pl a gyerek nem uriti ki teljesen a tányérját.

2019. okt. 5. 21:46
 2/20 A kérdező kommentje:
Koszi elso :) nálunk ez bem igy van szerencsére, nyugodtan elmondhatom a véleményem. Max nem érdekli :D de ebben egyformák vagyunk. Épp ezért a kérdés: mi van akkor ha mindkét fél makacs és full mást gondol
2019. okt. 5. 21:48
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Mi megbeszéljük, mindent jó alaposan megrágunk együtt, ha nem értünk egyet, érvelünk, és akinek jobb érvei vannak, annak az elképzelésében megegyezünk.


De leginkább az első pillanattól mindketten jelen vagyunk a gyerek életében, egyformán.

2019. okt. 5. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
49%

Az ovoneninek sincs igazabol megmondva, hogy mit hogyan csinaljon, nalunk ugy megy, hogyha ferjemmel van, akkor o felel erte, az o szabalyai ervenyesek, ha velem, akkor meg az en szabalyaim. Olyan dolgokban, ami mindkettonknek fontos nevekesi kerdes pedig szoban megegyezunk, es ahogy az elet tobbi teruletdn, altalaban az enged egy kicsit tobbet, akinek az adott dolog kevesbe fontos. Igyekszunk megbeszelni, hogy milyen szukseet/igeny all amogott, ahogy csinalni szeretnenk, ugy konnyebb kozosen mindkettonknek megfelelo megoldasra jutni.


Pl. irod az edesseget. Nekem fontos igenyem, hogy a gyerek egeszseges legyen. A ferjem is ezt szeretne. Ugyanakkor tul szigoru sem szeretnek lenni. A kozos megoldas nalunk erfe az, hogy mi magunk nem veszunk friss es szaritott gyumolcs kivetelevel edeset, illetve nalunk meg ehhez jon a kakao, amit mezzel keszitunk, mashol viszont nem korlatozzuk, pl. nyaralason, vagy nagyszuloknel.

2019. okt. 5. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
61%

"mi van akkor ha mindkét fél makacs és full mást gondol"


Hát veszekedés! :-)))


És természetesen nemcsak gyereknevelésnél, hanem minden más esetben, amikor "mindkét fél makacs és full mást gondol".


Szóval először is kettőtök kapcsolatán kéne valahogy változtatni. Hogy rugalmasak legyetek. Mert mindig lesz olyan, amiben mást akartok. Én csodálom is, hogy másban eddig ez nem okozott komolyabb problémát.

Azt is furcsállom, hogy eddig ennyire nem szembesült az óvodai készülődéssel a férjed? Eddig soha nem vitte őket óvodába? Ha most engedi a munkarendje, akkor eddig is vihette volna. Nem mindig, de időnként. Miért nem vitte? Nem az volt, hogy te kvázi kisajátítottad a gyerekeket, és nem engedted, hogy ő is részt vegyen a mindennapjaikban? Akkor nem 3-4 év után szembesülne azzal, hogy a gyerekek rengeteg dolgot másképp szoktak meg, mint ahogyan ő azt helyesnek tartaná. Illetve árnyaltabban látná az elkényeztetés vádját is.


De nem akarlak én is szapulni...


Szóval nálunk leginkább azon van vita, hogy feleségem nagyon aggódik, ha a gyerek nem produkálja azt, amit ennyi idősen (szerinte) tudnia kéne. Én lazábban kezelem ezt, majd megérik rá, majd megtanulja, nem erőltetem. Feleségem ebben keményebb. Néha van vitánk erről, különösen, ha a gyerek ellenkezik a gyakorlás ellen. Szóval nálunk én vagyok a lágyszívű, feleségem a szigorúbb. Ugyanakkor én következetesebb vagyok: ami tilos, az tilos. Könyörgésre is, hisztire is. Viszont én a kemény tiltás helyett inkább a meggyőzést szoktam bevetni - elég sikeresen. Így sokszor előfordul, hogy a feleségem engem kér meg, hogy valamiben győzzem meg a gyereket, mert ővele úgyis hisztizne, én meg négyszemközt meggyőzöm - és békés úton érvényesül, amit akarunk. De ha nagyon nem értenék egyet valamiben a feleségemmel, akkor megmondanám, hogy erről nem fogom győzködni a gyereket. (Ilyenre mondjuk nem is emlékszem.)


Az édességben pl. nagyjából hasonló véleményen vagyunk. Két pilótakekszet én nem sokallanék, de ha magam lennék, nem biztos, hogy adnék minden nap. Hozzáteszem: én napi szinten csupán egyféle édességet eszem, de az egészséges: mézet. Az természetes, hogy bármiféle édességet csak akkor ehet, ha megette előtte az ebédet/vacsorát.


Visszaolvasva nem tudom, mennyire adtam választ a kérdésedre, csak nekem ez jutott eszembe róla.

2019. okt. 5. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Koszi utolsó. Nem ő vitte eddig mert nem akarta. Mindig késésben van reggel...ettol fuggetlen hébe hóba vitte de akkor feloltozve adtam át a gyereket ibdulasra keszen hiszen otthon voltam. De most mar én lelépek fél 8kor ő meg egyedul rendezi őket fél9kor indulnak.


Egyetértek abban hogy nem kellene napi szinten édességet enni, azonban se én, se a férjem nem tartjuk ezt be, a gyerekeknél mérsékeljük, de mivel magam is szeretek nasizni nem szives3n tagadom meg tőlük.

Természetesen a rendes enni való után, pont ezért sem értettem h ma pl miért akadt ki a férjem rajta, mivel minekettő nagyon szépen evett ma, levest husit koretet, uzsira fejenjént 2 szelet kenyeret, és utana kapták meg a kekszet.


Vannak még más dolgok a gyerekeken tul amiben nen értünk egyet, de azokat jobbára rendeztük mindig. Most viszont lassan azt látom, hogy ahogy én csinálom a dolgokat semmi se jó neki, állandóan veszekszik vagy velem vagy a gyerekekkel, hogy nincs rend hogy fegyelmezetlenek stb. Hát igen. Elkezdtem dolgozni, és az ezzel jár. Kevesebb idő jt mindenre és ez a gyerekeken is erzodik. Épp ezert nem vezsekedni kellene veluk hanem most van csak igazan szukseguk a turelemre, mert ez uj helyzet amit nekik is fel kell dolgozni.


Igen kicsit kisajatitottam oket, mivel en voltam veluk 24/16ba, ezért azt tartottam fontosnak, hogy az én szabályaim legyenek betartva. De ő sem állt ám sorba feltett kézzel, hogy akkor most az adott szituban szeretné ő megfegyelmezni a gyereket vagy megtanítani barmire is. Ő kereste a lóvét, én vittem a haztartast meg a gyerekeket es hétvégén orultunk egymasnak hogy rend van a gyerekek meg cukik. Csak hogy ez most megvaltozott.

2019. okt. 5. 22:33
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Erre nehéz teljesen kivülállóként bármit is mondani,tanácsolni.

Igazából amit így első blikkre nem értek az az,hogy hol volt 4 évig a férjed? Ezt nem bántásként kérdezem,csak épp nem értem. Ok,hogy eddig te voltál velük 0-24-ben,de alapesetben a férjednek,a gyerekeid apjának is ki kellene venni a részét a gyereknevelésből,még akkor is,ha dolgozik.


Gondolom,délutánonként,esténként vagy hétvégén csak veletek volt ő is. Nem akkor kellene felébrednie,mikor te visszamész dolgozni,és rádöbbennie,hogy "hoppá,nekem van 2 gyerekem".


Bocs,ha rosszul látom,de egyelőre ennyi infóból nekem ez jött le.


Én leülnék vele beszélgetniehetőleg úgy,hogy a gyerekek ne legyenek otthon (ha ez megoldható). Átbeszélnék vele mindent.

Mondd el neki is,amit itt leírtál.

A lényeg,hogy ne a gyerekek előtt bíráljátok egymás nevelési módszereit.

Hozzátok össze a két,különböző véleményt valahogy,és a kettőből gyúrjatok egyet,ami mindenkinek jó.


Nálunk a férjem engedékenyebb. Először voltak vitáink. De átbeszéltük. Most sem értünk mindenben egyet gyereknevelés terén,de egymás hibáztatása nélkül megbeszéljük,hogy ez most miért nem volt jó,ki mit csinált volna másképp...stb.


Amúgy elárulom (de csak zárójelben),a másik hibáztatásában inkább én jeleskedtem. Amire persze nem vagyok büszke,de elismerem,hogy így volt,és tettem ellene.


A kulcs,együtt és ne egymás ellen.

2019. okt. 5. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Sajnia úgy van a munjaideje hogy csak fürdetésre ér haza. Ezért írom hogy a gyerekek nevelésében nem vett részt. Attól független reggel és este is szakított mindig is időt hogy játszon velük, csak hát ugye ilyenlor a gyerekekre rászállt a köd, angyalként viselkedtek mindig, mert ha az apjukkal lehettek az ajándék volt nekik. Hétvégenként meg már akkor is vootak viták mikor nem dolgoztam, csak ahogy írtqm ezeket én elsimítom mert neki nincs hozzá türelme.
2019. okt. 6. 04:33
 9/20 A kérdező kommentje:

Mármint hétvégén mindig megkaptam hogy miért nem fogadak szót, miért esznek edesseget miért nem raknak rendet stb. Ez borít ki a legjobban..amikor egész héten nen neveli őket, csak a közös játék jut nekik, csak a jó oldalukat ismeri, én meg egész héten küzdök, nevelem őket aztán hétvégen meg megkapom hogy ez nem jó az nem jó amaz nem jó. Most meg már hétköznap is megkapom.


A legnagyobb vicc az egészben, hogy.biztos azt gondoljátok milyen neveletlen két gyerek lehet, pedig két nagyon nyugodt kislányról van szó, nagyon jó alaptermészettel. Valószínü azért sem vagyok veluk kemény kezu mert soha nem is volt rá szukség. Ők olyanok, hogy ha kiabálsz vagy szobába zárod, kevésbé érsz el eredményt. Ha türelemmel fordulsz feléjüi, elmondkd mit nem csinálnak jól hogy kéne másként csinálni stb. Akkor idővel belátják ha nem szépen viselkednek. Csak hát a férjemnek ehhez nulla türelme.


Egyebkent anyosnak se. Most o vigyázott rájuk pár napot nem egyszer kiabált veluk. Ellenben az én anyámmal akit imádnak mert egy nagyon gyakorlatias, őszinte nő rengeteg turelemmel (pedagógus). Szoval a nevelés itt is kibukik. Mármint hogy ki mit hozott magával

2019. okt. 6. 04:39
 10/20 anonim ***** válasza:

Nálunk egész jól működik a megbeszéljük dolog, bár szerencsére az elveink is nagyon hasonlók. A legnagyobb gondunk a tipikus jó apa rossz anya “szindróma” volt. Apát imádja a gyerek és viszont, de viszonylag keveset lehetnek együtt így apa ebben az időben a játékra és max a nevelés “jobb” részére koncentrál, a fegyelmezés csak extrém esetekben jön elő (pl nem szaladunk ki az útra). A gyerek kezdett a dackorszak egyre mélyebb bugyraiba merülni és kb én lettem a folyton veszekedő apa meg a jófej, a gyerek meg napról napra egyre szélsőségesebb.

Megbeszéltük, hogy ez így nem jó. Apának is muszáj fegyelmezni, álljon mellém a kellemetlen szitukban is. Komolyan mondom pár nap alatt a gyerek mérfőldeket csitult és sokkal kiegyensúlyozottabb. A napi 10 hiszti 1-2-re redukálódott.

Szerintem nagyon fontos a szülői egyetértés, hogy a gyerek lássa és tudja ők kéz a kézben ott állnak szó szerint felette és nem ellene vannak hanem érte.

Nap mint nap baromi sokat dolgozunk a szülőségünkön, olyan fiút kaptunk aki kemény próbák elé állít minket. Nem mondom hogy mindig minden maradéktalanul sikerül. De nagyon törekszünk, együtt és ez a kulcs.

2019. okt. 6. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!