Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kisgyerekes anyukák, nektek...

Kisgyerekes anyukák, nektek mennyit segít otthon a férjetek a házimunkában, vagy a gyereknevelésben?

Figyelt kérdés
2019. febr. 12. 11:56
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/91 A kérdező kommentje:

Jelenleg otthon vagyok, nem járok egyenlőre dolgozni, de nekem a férjem a munkája mellett(8-17 ig dolgozik) semmiben!!nem veszi ki a részét, a munkáján kívűl. Gondolok itt a házimunkába, vagy a gyereknevelésre! Még azt is elvárja, hogy az ételt is elé tegyem, egy tányért nem képes elpakolni.

Néha már úgy érzem, mintha magam lennék a két gyerekkel, mert ő haza jön, és a tv t nézi. Hétvégente sem viszi ki a gyerekeket levegőzni, amig én főzök.

Van más is így?

2019. febr. 12. 11:59
 2/91 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk porszívózni szokott, a kádat ő mossa ki, fát vág, fürdet-etet-pelenkáz-jatszik a gyerkőccel. 2nappal 2szabad, 2éjjel 2szabad, 12 órában dolgozik.

Mosogatás, mosás, teregetés, hajtogatás, port9rlés, főzés, ilyesmit csak én csinálok.

Nekem ez így rendben van.

Az éjszakás műszak rossz, mert ugye nappal alszik, este sincs, olyankor nem tud segíteni. Ha nappalos, akkor is csak este tud, olyankor ő fürdet.

Segít annyit amennyi ilyen munkarend mellett elvárható.

2019. febr. 12. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/91 anonim ***** válasza:
96%
Rengeteget. Bevásárol, megfőz, kitakarít. Kiszolgál, ha nem szoptatok. Gyerekezik, amíg fürdök, vagy elszaladok valahova. Tippelek, de gondolom Nálatok a gyerek előtt sem "segített" semmit. Ez ugye nem segítség kéne legyen, hanem alap, hogy kiveszi a részét.
2019. febr. 12. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/91 A kérdező kommentje:
Közvetlen környezetemben is azt látom, hogy az apuka dolgzni jár, és ő vásárol be a boltba, segít a házimunkába, gyerekeivel is látom mindig sétálnak a jó időben. Amíg anyuka főz, vagy pihen. Sajnos nállunk a vcsora is rám vár, megterités, majd fürdetés, elpakolás...szinte minden. Néha már ugyérzem, nem birom....Ő dolgozik, hazajön, és a tv t nézi, vagy a telóját. A gyerekekkel sem foglalkozik, este is én altatom el a gyerekeket, mert úgy alszanak el, ha addig ott vagyok közöttük.
2019. febr. 12. 12:15
 5/91 A kérdező kommentje:
Szerintem is alapnak kellene legyen, nem nekem mondani. Úgy gondolom felnőtt ember, a gyerekeket ketten vállaltuk, ehhez nem sok ész kellene, szerintem....hogy segítek a páromnak. Azt mondja, neki bőven elég a munkája, elfárad...és ha haza jön, pihenni akar. Én is pihennék már este szívesen, a gyerekekhez bújva, de a vacsi készítés-elpakolás, fürdés...mindent mindent csak én. És hétvégén nem dolgozik, akkor sem viszi ki őket levegözni, hiába kérem...amig főzök menjenek ki, mert jó idő van....Vagy néha egy sétára elvinné őket, mindig mindent nekem kell...
2019. febr. 12. 12:19
 6/91 anonim ***** válasza:
100%

rengeteget,nincs leosztva a munka, de kozos a vallalas, mindenki kiveszi a reszet.

Te sem8-9orat dolgozol, amit aztan kipihensz este a tv elott...

csereljetek egy napra/hetvegere, es akkor meglatja h milyen. az en ferjem segit, de azert o is meglepodott, amikor egy napra le kellett lepnem es ramaradt az ebedmelegites, egy mosas es a rendrakas ket gyerekkel...de voktak levegozni is ;)

ne hagyd magad mert ha visszamesz dolgozni is rad marad minden

2019. febr. 12. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/91 anonim ***** válasza:
100%
A férjem este 6 - fél 7 körül ér haza a munkából (kivétel a hétfő akkor csak 10-kor), megvacsorázik és leül játszani a gyerekekkel, segít a fürdetésben és hétvégén is játszik otthon a gyerekekkel vagy elviszi legalább a nagyot jatszóházba/játszótérre stb. Persze szokott panaszkodni, hogy nincs ideje olvasni, sportolni annyit amennyit szeretne de hát mi akartunk 2 gyereket és ez lemondásokkal jár. A főzésben és takarításban egy keveset segít, kiviszi a szemetet, elpakol a konyhában és a lépcsőházban szokott felsöpörni és felmosni mikor ránk kerül a sor, de nekem fontosabb, hogy a gyerekekkel foglalkozzon minthogy takarítson. A gyerekek most 3 és 1.5 évesek. TV-nk nincs, max a neten nézünk filmeket ha már alszanak a gyerekek.
2019. febr. 12. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/91 anonim ***** válasza:
75%

szerintem te ezt az első gyerek után is láttad miért vállaltál be egy ilyen ember mellé meg egy gyereket..?


bocsi de amilyet szakitottál olyat szagoljál.


Amugy meg ne hagyd magad !

2019. febr. 12. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/91 A kérdező kommentje:
Óhh, h játszóházba elvigye? Még az udvarra sem kivinni levegőzni, ha jó idő van. Vagy egyet sétálni velük a környéken. Kertes házba lakunk, ha én kiviszem a gyerekeket sétálni/levegőzni, szinte csak apukák vannak kint, egyedűl én anyuka. Ami csak abban zavar, hogy látom más apuka is kiviszi a gyerekét. Néha mondom úgy érzem, h egyedül vagyok a gyerekekkel.
2019. febr. 12. 12:47
 10/91 A kérdező kommentje:

Vagy nyáron ha kitalálok valami közeli programot, akkor persze ő is jön...de hogy magától ez eszébe jutna, hogy ő vigye el néha...csak egy picit...(mert nem teher a gyermek, csak néha-néha egy picikét lehetnék egyedül)

Még az anyukájához is ha átakar menni, soha nem megy a két gyerekkel, hanem mindenhová én is menjek.....

De mint mondom, sajnos a házimunkába sem segit sajnos(amit mondok is neki, de süket fülekre talál)

azt is elvárja az ebédet v a vacsorát elé tegyem, de elpakolni sem hajlandó...egy tányért sem.

Én egyedül pakoljaki ki, és el 4 főre..minden egyes nap....

2019. febr. 12. 12:51
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!