Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 10 év alatti kisgyerekekkel...

10 év alatti kisgyerekekkel mikor ajándékoztok Karácsonykor?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy 24.-én, a szokásos késő délután, már sötétben jön a Jézuska, Angyalka vagy esetleg már 24.-ére vagy 25.-ére virradóan reggel mint Amerikában?

Nálunk eddig a klasszikus változat volt, 24.-én 4-5 óra körül ajándékoztunk, de idén gondolkozom rajta, hogy lehet praktikusabb lenne, ha 24.-ére virradóan jönne a Jézuska. Így lenne egész napunk játszani, nem csak pár óra délután. Ki hogy csinálja, kinek mi vált be?


2019. okt. 7. 10:19
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
50%
Nálunk úgy van, hogy 23-án este feldíszítjük a fát, 24-én reggelre pedig ott vannak az ajándékok a fa alatt. Ezt reggel ki is bonthatja, azért, mert utána mi ebédre megyünk anyósomhoz, ott is kap ajándékot, utána onnan vacsorára megyünk az én testvéreimhez és ott is kap. Első és másnapján is megyünk rokonokhoz.
2019. okt. 7. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
71%
Nálunk a karácsony egy nagy körtúra amit 24. estétől nem itthon töltünk hanem az én szüleimnél majd a férjem szüleinél. Ezért mi 24.-én reggel ajándékozunk a kis családon belül, ekkora kapják a gyerekek felkelés után és mi is a férjemmel ekkora adjunk oda a sajátunkat. Adhatnánk persze együtt a nagy családdal de mi ezt szeretjük intimebben eltölteni, az ajándék is sok lenne dupla dózisban és tudnak játszani egész nap ahogy te is mondod mielőtt elindulnánk a nagyiékhoz. Nekünk ez így teljesen bevált. :)
2019. okt. 7. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
22%
24 éjfél körül szoktunk, mert addigra végzünk a szülőknél.
2019. okt. 7. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
83%
Nálunk 24-én késő délután jön, viszont este mindenki addig marad fent amíg szeretne és a 25-ét pedig szigorúan otthon töltjük, pizsiben, egész nap játszunk. 26-tól indulnak a családlátogatások. 3 tíz év alatti gyerkőc van, ugyanezen gondolkodtunk sokáig, egyszer meg is csináltuk, hogy reggel jött. De nem volt az igazi, nem adta vissza a hangulatot. Szeretünk sötétben gyertyát, csillagszórót gyújtani, nézni az égőket, énekelni, elcsendesedni picit, ezt nekünk nagyon elrontja hogy fényes nappal van. Úgyhogy átszerveztük, a 25-ét teljesen szabaddá tettük és az a játék, mesenézés, sütievés, pizsiben mókázás napja. Nagyon bejött, így marad biztosan! Este megvan a hangulat is, másnap pedig mehet a közös játék.
2019. okt. 7. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
18%
24-én reggel kapnak ajándékot, amikor felkelnek már pizsamában megrohanják a fát. Így egész nap tudnak játszani vele. Pici ovisok, kegyetlenségnek tartom, hogy 5-kor megkapja az ajándékot, 6-kor vacsi, majd fürdés és 8-kor alvás van nekik. Akkor 1 órája maradt. Így nálunk ebéd előtt van ajándék, játék, utána ebéd, aztán picit pihenünk, 1 órácskát alszik, és utána egész délután egészen estig tud játszani. Nem mi vagyunk a karácsonyért, hogy kreált szabályokat betartsunk, azért van az ünnep, hogy élvezzük, és a gyerekeink szerintem így tudják a legjobban kiélvezni.
2019. okt. 7. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
75%
en is hangulatosabbnak találom késő délutáni/esti verziót. Meg külön izgalommal tölti el őket az estére való készülődės. Szóval en maradok ennėl, de ha te úgy gondolod jobb lenne reggel.., akkor próbáld ki, mert csak így fogod tudni elődönteni,hogy melyik vált be jobban
2019. okt. 7. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Nálunk is van ovis és sulis is. Az ovis nehezen alszik már el, ha egyáltalán elalszik az izgalomtól délután. Ha nem alszik, akkor túlpörög és 7-8 körül le kell tenni. Ha alszik akkor is legkésőbb 9ig bírja. Nincs ágyba parancsolva, de fáradt, nyűgős, látszik, h nem az igazi neki. Nálunk is fontos a gyertyagyújtás, a csillagszórózás, de azt lehet sötétben ajándékátadás nélkül is szerintem.

Amiért még gondolkozom, hogy nálunk nagyon fontos az ünnepi vacsora, (szép asztal, többféle étel, sütemény) és így egyszerűen már nem jut rá idő. Mindenki csak befalja az ételt és rohan vissza játszani.

Köszönöm a válaszokat, várok még.

2019. okt. 7. 10:54
 8/18 anonim ***** válasza:
55%

Karacsonykor mar 4 utan sotetedik. Lehet mar akkor kezdeni az unneplest.

Mi kicsit kesobb szoktuk, 5-6 ora kozott kezdjuk.

Ovis es meg ovi elott allo gyerekunk van.


Erdekessegkeppen mondom, hogy egyes orszagokban 25-en reggel kezdodik az unnep, akkor bontjak ki az ajandekot. Ha vegiggondolom, husvetvasarnap mi is igy csinaljuk.

2019. okt. 7. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
51%

24-én késő délután/kora este.


ha nem így lenne, akkor a "klasszikus" karácsonyt választanám, vagyis 24-én éjjel jönnek az angyalok, vagyis 25-én reggelre van a fa alatt az ajndék.

2019. okt. 7. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
74%

24 en delutan jon a jezuska, ilyenkor mindig setalunk, sutit sutunk vagy furdes utan ott lesz a fa alatt az ajandek.

Addig jatszhat ameddig akar. Este mindig reszkessetek betoroket nezunk.

Masnap megyunk nagyszulokhoz, rokonsagba.

2019. okt. 7. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!