Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Otthon lévő anyukák! Ti mit...

Otthon lévő anyukák! Ti mit csináltok egész nap?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Itthon vagyok a húsz hónapos kislányommal, férjem napközben dolgozik.

Azt szeretném megtudni, más anyukák mit játszanak egész nap a gyerekükkel? Konkrét játékokat szeretnék, sajnos nekem nincs ötletem, de úgy érzem, hogy szar anya vagyok, mert nem játszok semmit a gyerekemmel, sokszor csak a telefonomat nyomkodom vagy tv-t nézek, a kicsi meg csak egymaga pakolgatja a játékait vagy nézi velem a tv-t. Szóval tök gáz ez, tudom, de most kaptam észbe, hogy majdnem már két éves a kislányom, és kb ötször ültem le vele játszani. Nagyon szégyellem magam emiatt. Nagyon félek, hogy a gyerekem értelmileg nem fejlődik, el fog maradni.

Szóval, most lehurrogás és bűntudat - keltés helyett konkrét játék ötleteket szeretnék kérni! Köszönöm!


2019. okt. 7. 10:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha napos az idő, vidd el játszótérre.
2019. okt. 7. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
51%

Én sem szeretek autót tologatni meg babát öltöztetni, a gyurmázás gondolatától meg egyenesen lever a víz.

Amire hajlandó vagyok, az a társasozás, valami nagyon egyszerűt már vele is lehet próbálni.

De mindenki jobban jár, ha felöltöztök, és kimentek a parkba motorozni, gesztenyét szedni, galambot lesni, virágokat csodálni, ilyesmi.

Építőkockával meg játsszon az, aki szívből élvezi, mert úgy lesz jó móka csak.

2019. okt. 7. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
94%
20 hónapossal már klasszul lehet főzőcskézni, só-liszt-gyurma figurákat gyártani, játszótér, faleveleket szedegetni, ha rossz az idő játszóházba, esetleg valami Ringató foglalkozásra menni. Nem vagy sz@r anya....
2019. okt. 7. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Sétálni szoktunk, de most nagyon hideg van, és csepeg az eső. A gyurma jó ötlet köszönöm.

Várom még az ötleteket.

2019. okt. 7. 11:06
 5/15 anonim ***** válasza:
84%

Hallgassatok zenét, és táncoljatok rá. Hajtogassatok papírcsónakot, és süllyesszétek el a kádban! :D

Kézműveskedjetek, rajzoljatok. Bújócska, de csak ha stabil az idegrendszered, én még egy 4 éves technikáitól is agypéniszt kapok... :D

2019. okt. 7. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
82%

Enyém 9 hónapos, vele lehet kicsit építőkockázni, mondókásat játszani (azokban van sok puszi meg lóbálás meg testkontaktus), egyszerű könyveket nézegetni, bohóckodni a plüssökkel. Szoktam neki furulyázni.

Nektek ötletek: könyvek, bábozás, kornak megfelelő formabedobó játékokkal (pl fakopáncs bolt), bújócskázás, éneklés, labdagurigatás, egyszerű teke, egyszerű fa hangszerek, különböző tárgyak pakolgatása, megmutatni mi mire jó pl segíthet már teregetni, zoknit párosítani, családi fotóalbum nézegetése, rajzolás marokkrétával, matatófal. Lehet hogy beöltötés is jó vmi vicces kalapba, sálba, kuckó építése vmiből, diavetítés.


Vannak jó FB csoportok pl egy Egyszerűbb gyermekkor nevű, ott teli van nagyon kreatív és lelkes anyukákkal, kérdezd meg őket is.

2019. okt. 7. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
55%
2 es le a kalsppal.Jó anya lehetsz.Nekem sem volt mindig mindenhez kedvem,de mindig azt játszottam amit a fiam akart.Ez nem kedv kérdése ha már gyerekrt válaltál.
2019. okt. 7. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Teregetni szokott jönni segíteni, meg ha főzök pl akkor ő is "főz", azokkal az edényekkel, amiket én már nem használok, pl fakanalat is előveszi. Zenét szoktam hallgatni, de mai zenéket pl Dér Henib,arra táncolunk. Esti fürdésnél is a habot szoktuk lapátolni, vagy van felhúzhatós teknős játék, ami "úszik" a lábaival.

Van formabedobója, de még nem jött rá, hogyan kell. Mutattam neki, de nem jött még rá. Egyébként szól ha bepisilt, bekakilt, de bili még nem megy, nem is erőltetem. Amikor kilötyögteti a vizet, ő fut a felmosoért és "felmos" szóval így eltanul ezt azt de beszélni még semmit, csak babanyelven, van korabeli baba, aki már mond több szót. Nálunk nem nagyon van babás program, talán havi egyszer egy kis bábszínház jön a művelődési házba, eddig azt gondoltam, hogy a kislányomat még nem érdekelné.

Várom még az ötleteket, de eddig jókat írtatok, köszönöm.

2019. okt. 7. 11:55
 9/15 anonim ***** válasza:
35%
Ha majdnem két év alatt ennyiszer bírtad magad rávenni, hogy játszál vele akkor mégis minek vállaltál gyereket?
2019. okt. 7. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Építsetek állatkertet a plüssökkel, barátkozzanak egymással az állatok, aztán legyenek látogatók is. A kisöcsémet egész napokra le tudtam kötni ezzel. Ha nagyobb, lehet venni ezeket a műanyag állatokat.

Egyszerűbb lego. Szerintem az felnőttnek is érdekes.

Ő a memóriajátékot is nagyon szerette, már egész pici korában.

Bábozás! Nem is kell igazi báb, az is lehet plüssökkel. Kis panelba ujjbábok. Készíteni is lehet őket filcből, készítsétek együtt.

Gyűjtsetek termést és csináljatok őszi díszeket. Jön a karácsony, lehet karácsonyit is lassan.

Vegyél konyhai csomagolópapírt meg festéket/krétát/filceket/ceruzákat, terítsd le a padlóra, és oda rajzolhat. Rajzolj te is vele. Vagy ha nem igényli, akkor csak egyedül. Azért kell ekkora papír, mert kicsire még nem fog tudni, de firkálni már lehet, hogy szeretne.

Mesekönyv, mondókák. Bár a piciknek való mondókáktól én is agypéniszt kaptam, mint ahogy az egyik hozzászóló igen szemléletesen írja :D Én arra jutottam, hogy majd az óvodában mondókázik, nem akarom ötmilliószor elismételni ugyanazt, mert megbolondulok. Bár néha muszáj :)

Arra készülj fel, hogy ha valamit megszeret, akkor azt tényleg ötmilliószor el kell ismételni. Újra és újra ugyanazt. Néha rohadt fárasztó. Ha nagyon repetitív, és nem kell beszélni, én, bevallom, vittem hozzá könyvet és olvastam :)

Az, hogy ha főzöl és ő is főz veled, szuper közös program, szóval ne mondd, hogy nem játszotok együtt neki az is játék. Takarításba is vondd be, persze ne mindjárt a domestos-os vécétisztítással kezdje, de pl törölhet ő is port, foghatja a porszívot, legyen kis seprűje, stb.

Ne nagyon tévéztesd inkább. De szerintem ezt magadtól is tudod.

2019. okt. 7. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!