Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Otthon lévő anyukák mit...

Otthon lévő anyukák mit csináltok egész nap?

Figyelt kérdés
le irnátok hogy hogy telik egy napotok?
2016. jún. 16. 13:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
19%

Ez sokban függ szerintem hány éves a gyerek, és mekkora a háztartás, van-e rokon, családtag a közelben vagy a háztartásban aki otthon van...


Mi csak 4-en vagyunk. A férjem, az ovodás lányaim és én.

Èn otthonról dolgozom, így délelöttöm, és a kora délután munkával tellik.(most éppen fel kellene töltenem a weboldalamra az új termékeimet...).

De pl 2 hétig múltkor direkt nem dolgoztam. Csak házartást csináltam, van egy elég nagy házunk kerttel. 3 napig vasaltam, pakoltam a ruhákat, hajtugattam, mostam, és mindent átválogattam. 1 teljes napot csak kerttel foglakoztam. 3 napot csak takarítottam, porszívoztam, fürdöket kisuroltam, portalanítottam minden szinten, lépcsöket...

Több nap volt idöm teljes ebédet fözni, és sütit sütni.

Napközben kb 1 órát engedtem magamnak hogy csak olvastam, és ültem a napon a kertben.


Hát igazából ebben a 2 hét ben igazán szuper rend volt, pont mint a filmekben, minden rendes és tiszta. DE elkezdtem dolgozni és megint fut a háztartás.

2016. jún. 16. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
61%

Fiam oviba jár, lányommal vagyok itthon, ő 1,5 éves.

1/2 8 körül kelünk (apja viszi oviba a fiamat). Akkor reggeli, aztán bedobok egy mosást, utána megnézem a leveleimet, addig a lányom játszik , könyvet néz, elmegyünk boltba, vagy ha nem kell semmi, akkor picit a játszóra. Utána megfőzöm az ebédet. Eszünk, aztán átmegyünk 1/2 1 körül az oviba a nagyért (3 perc gyalog) Ebéd után vagy alszik, vagy nem, mert sokszor nem akar. :( Pici pihi, aztán takarítok (felsöprök, felmosok, 2-3 naponta porszívó, meg letörlöm, amit kell). Utána uzsi, majd séta, vagy játszó, ha olyan az idő, akkor itthon vagyunk, és könyvet nézünk, vagy játszanak együtt. Én addig FB-n beszélek a barátnőmmel, híreket ovlasok, vagy megnézek egy részt a sorozatomból. Apjuk ha hazajön, és egész nap nem voltunk sehol, akkor megyünk. 1/2 7- 7 körül vacsi, aztán fürdés és 8-kor alvás. Utána pakolászok, netezek, olvasok, filmet nézek.

2016. jún. 16. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
39%
Reggel 8kor kelek, az esti kupit eltakarítom, benyomom az edényeket a mosogatógépbe, amíg a gyerek a szobájában játszik. Az esetleges hisztiket hatástalanítom. 9 körül nekiállok a reggelinek, amíg mesét néz, aztán megesszük, ez 10re összejön. 11 re rendberakom a szobáját, ami csatatérnek néz ki, és eltakarítom a reggeli romokat morzsástul, közben ő szétszedi a nappalit. 11 kor előveszem az ebédhez szükséges hozzávalókat a hűtőből, amíg kiolvad a hús levisszük a szemetet és félórát sétálgatunk. 11 30kor összedobom a kaját, amibe bevonom őt is. 1230kor már csak sülnie vagy főnie kell, rendberakom a nappalit és a konyhát, amíg ő a gyerekszobában csinál felfordulást. 13 kor kész az ebéd, eszünk. 1330kor eltakarítom a kajamaradékot mindenhonnan, és rendberakom a gyerekszobát. 14 kor elaltatom ez fél óra. 1430kor Gyorsan letusolok, hajatmosok, lábatborotválok, bőrkeményedést tüntetek el, szemöldököt szedek, 1530ra végzek. Benyomok egy mosogatógépet, és ha mázlim van még pár percet tudok egyedül netezni. 16 kor kel, felporszívózok, amíg a gyerekszobát szétszedi, és feltörlök. 16 30kor felöltöztetem, leviszem félórára sétálni. 17kor feljövünk fejlesztem egy fél órát célzottan. 1730 kor kidőlünk az ágyon, és pihenünk, ilyenkor csikizem beszélgetünk bohóckodunk. 18kor összekészítem a vacsit, amíg rámol a nappaliban, majd rendberakom a gyerekszobát 1830kor vacsi, majd rendberakom a nappalit, amíg a gyerekszobában pusztít. 19kor benyomom a kádba, imád fürdeni. 1930kor kiszedem, és amíg a szobáját csinálom a nappalinak megint annyi, de már nem érdekel. 8kor bemegyünk a tiszta szobájába, olvasok mesét, énekelek.830kor lámpaoltás, még fél óráig küzdök, mert kimászkál az ágyából a vaksötétben. 9re általában elalszik, ilyenkor netezek, tanulok, letusolok, és élvezem, hogy csend van. 11re el szoktam aludni. Napközben ezek mellett még szoktam neki adni enni, ha kér, nasinak gyümölcsöt, kekszet, átpelenkázom, hisztit kezelek, fogat mos, kezet mos, átöltözik, ha jó idő van játszótérre megyünk délelőtt, esetleg rokonlátogatunk, megmentem egy egy életveszélytől. 2 éves, rengeteget takarítok, de nincs vele bajom, a kiakadásokat nehezebben viselem. Ez egyébként nem napirend, de így szokott működni egy átlagos esős nap.
2016. jún. 16. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
55%
2 gyerek van, reggel 5-kor indul a nap, kel a pici, etetem, pelusozom, reggelit készítek, reggelizek, felkel a nagyobbik, ő is reggelizik, összekapom a lakást, teregetek, ha volt éjszakai mosásprogram, ágyazok, öltözök, öltöztetem a gyerekeket, lemegyünk játszóra, ebédre feljövünk, eszünk, játszunk kicsit, küzdünk az alvással a naggyal, ha elalszik akkor játszok a kicsivel, ha ő is épp alszik akkor háztartási munkát csinálok, amit épp kell, ha felkel játszunk együtt, jön haza apa, ő is játszik vele, közbe előkészítem a vacsit, eszünk, elpakolok, míg a kicsit fürdetem-altatom apa játszik a naggyal, majd fürdeti, és lefekszünk aludni, apa még fennmarad kicsit filmezni-játszani. Nagyjából ilyen egy napunk.
2016. jún. 16. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
74%

Azert ez fuggattol mekkora a gyerek.

Nekem 1 evesem van. 8-9 korul kel, akkor szopi, aztan a ksagyban hagyom, es addig felporszivozok, pakolok, felmosok, mosok nem mindet minden nap, de kb 30 -45 perc reggel.

Aztan oltozunk es 10 korul mindketten reggelizunk, majd jatek, kozben csinalok ebedet, csak gyorsat, pl sutobe hus meg zoldseg. addig eljatszik. 12 kor alszik, de szopi kozben, rajtam, addig en netezek. 1 -2 korul kel, eszunk mindketten, majd jatek, delutan seta, tesco, jatszoter, este 7 ig kb. Aztan vacsi mindkettonknek, jatek, 9 kor furdik, 10 kor fekszik, en utana furdok, metezek, ejfel korul fekszek.


Apja elhagyott, igy ketten vagyunk. csaladi segiseg nincs.


Ez annyiban valtozik neha, hogy kedden es penteken jatszocsoportban vagyunk 9-12 ig, csutortokon es szombaton meg elmegyunk a varosba csavarogni kb 2 tol este 7 ig

2016. jún. 16. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
4 hónapos fiunk van. Reggel kelünk 7-kor (ő kelt), pelenkázzuk, etetjük, fürdetés is van. 4 óránként eszik, napközben van 1-2 séta mindig. Az egyikben elintézünk dolgokat és sétálunk, ez van délelőtt, aztán délután meg elmegyünk az apjáért (5-re) és hazafelé eszünk valahol vagy csak hazajövünk. Heti pár napot a férjem is itthon van, olyan beesik heti egy kultúrprogram is szerencsére, vagy nagyobb séta. Az ebédem vagy itthon van, vagy a közelben valahol (sok barátnőm dolgozik felénk). Délelőtt én írok, amíg ő alszik, délután pedig hason van és "játszik", amennyire ő tud már és vele foglalkozunk.
2016. jún. 16. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
56%
Három gyerek van. Mind kicsi. Legkisebb 6-7 között ébreszt általában. Reggeli tápit elkészítem neki, és szórakoztatom, míg alszanak a nagyok. Nagyokat fél 8kor ébersztettem, hogy induljunk az oviba. Öltözés, majd mindhármat be az autóba, hogy menjünk az oviba. Hazajövetel után reggelizünk a kicsikkel. Legkisebbet lerakom aludni, majd én mosást rakok be, hajtogatok, takírtok, ebédet főzök, közben a középső játszik vagy sertepertél körülöttem. Fél egykor ebéd, majd annak romjainak eltakarítása, majd altatás. Jó esetben alszanak együtt egyszerre legalább másfél órát, akkor van egy kis időm magamra, torna, net, kávézás egyebek. Délután fél négyre ér haza a férjem a nagyobbal az oviból. Férjemnek enni adok, majd Ő megy ki a kertbe vagy a dolgára. Gyerekek vele. Nekem mindig van takarítani és pakolni valóm. A ház állandóan úszik, mindig el vagyok maradva valamivel. Rengeteg a mosnivaló, állandó ruhaszortírozás van, hajtogatás. Kinőtt ruhák elpakolása stb. Estére rendesen hulla fáradtan esek a kanapéra. Nem sok mindenre van energiám, az egész napi taposómlom után.
2016. jún. 16. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Van egy 8 és fél éves nagyfiunk, és egy 4 hónapos kisfiunk. Most próbálom kitalálni, hogy a nyári szünet idejére hogyan fog átalakulni a napunk, ma még csak henyélünk :D


Eddig, amíg volt iskola, így telt a napom:


5-6 között ébred a kicsi, szopizik, de utána még egy picit visszaaludtunk.


6:30-kor ébreszt a férjem, addigra ő már a nagynak adott reggelit, én meg ilyenkor felkelek, és megcsinálom neki az uzsonnáját.


7-kor a nagyfiam és a férjem elmennek dolgozni, a kicsi még aludni szokott. Ilyenkor én még egy kicsit nézek ki a fejemből, megnézem a híradót, iszom egy teát, ilyenek.


8-kor jönnek a tejért (tejleadó vagyok), utána beágyazok, összesöprök, fejek.


Utána a délelőtt további részében azt csinálom, amit éppen kell, mosni szoktam majdnem minden nap, de mást is, ami éppen olyan, hogy meg kell csinálni. Port törlök, rendet rakok, ilyesmi.

Ha marad időm, és a kisfiam is nyugiban van (vagy alszik), akkor olvasok, rajzolok, netezek, vagy ha nagyon nagyon erőt veszek magamon, akkor tornázom egyet.

Dél körül ebéd, mosogatás, meg kitalálom, hogy mit kell még itthon megcsinálni, ezekkel mind igyekszem háromig el is készülni, mert akkor indulunk a tesóért a suliba. (Előbb nem tudunk menni, náluk iskolaotthonos rendszer van, fél négyig óráik vannak.) Út közben, vagy suliból hazafelé szoktunk vásárolni, vagy egész hétre, vagy hét közben azt, ami frissen kell, pl. tejet, zsömlét, felvágottat. Ha jó az idő, akkor játszótér, szaladgálás, valami mozgást mindenképpen beiktatok a nagynak, mert nagyon sokat ülnek a suliban, és nagy a mozgásigénye. A kicsinek meg ez a napi levegőzése, mivel az otthon-iskola-otthon távot muszáj minden nap megtenni, ha tetszik, ha nem, de ha szép az idő, akkor gyalogolunk, és ugye még ott a játszóterezés is ilyenkor.

Itthon pihenünk, játszunk, aztán táskabepakolás másnapra a nagynak, 5-6 körül hazaér a férjem, akkor általában már a kicsi elég nyűgös szokott lenni, ilyenkor a férjem szokott vele bandázni, meg játszik, beszélget kicsit a naggyal is.


7-kor vacsora, utána megy a nagy zuhanyozni, a kicsit meg fürdetjük (egyszerre, mert őt a konyhában szoktuk megfürdetni, a fürdőszobába nem is férne be a babakád).


8 körül megy a nagy ágyba, 9-ig olvashat.

A kicsit 9-kor fektetjük le.


Utána beszélgetünk, filmet nézünk, közös pihi. 11-éjfél körül fekszünk le aludni.

2016. jún. 16. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Snorri ***** válasza:
Nekem kettő éves a fiam, férjem sokat van itthon, munkaideje miatt, de a ház elég nagy. Nálunk 6-7 körül kel a gyerkőc, készítek kávét, kakaót, addig ők mesét néznek apával. Megisszuk, kicsit ébredezünk...utána férjem játszik egy kicsit a fiunkkal, addig én beágyazok, felöltözök, rendbe rakom a gyereket. Elindítunk egy mosást. Utána vagy főzés, vagy takarítás, ő addig vagy egyedül, vagy apával játszik. Aztán egy-két óra séta boltba, piacra vagy csak úgy. Aztán ebéd, alvás. Ilyenkor én tornázom, meditálok, netezek. Felkel, uzsi, aztán mivel jó idő van kert, vagy játszótér, séta. Vacsi, fürdés, alvás, aztán férjemmel pihenünk, filmezünk, olvasunk, meg ilyesmi. :)))
2016. jún. 16. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Lassan 2 éves hármasikreim vannak.

Reggel 6.30 körül kelünk, összekuckózunk a nappaliban mind az 5-en, megisszák a reggeli tejitalukat. Utána játszanak, a férjem készülődik munkába, én kávézok, netezek, felöltözünk.

8-kor megjön a dadusunk, megreggelizteti a srácokat, majd utána vele játszanak, mesét olvasnak stb. Addig én beágyazok, rendet teszek, megfőzöm az ebédet, berakok egy mosást ilyesmi. 10-kor megyünk levegőzni, kertbe vagy játszótérre. 11.30 után ebédelnek, majd alvás. Ez utóbbi hossza mostanában változó, általában 14.00 körül kelnek. A dadusunk 13h-kor elmegy. Alvásidejükben én is ebédelek, ha rossz éjszakánk volt van hogy alszom kicsit, ha nem akkor ügyeket intézek neten, telefonon (pl számlák befizetése, netes vásárlások ilyesmi - mivel elég nehezen mozdulok ki velük, sok mindent neten intézek). Ébredés után kicsit játszunk majd esznek gyümölcsöt, kekszezgetnek, közben nézhetnek egy kis mesét. Délután vagy kimegyünk a kertbe vagy nem, mostanában kb 3 hete minden délután esik az eső... De ilyenkor általában bent is jól eljátszanak egyedül/együtt, vagy közösen porszívózunk, mesét olvasunk, legózunk, mondókázunk. Apukájuk 18.30 körül ér haza, amíg apáznak elkészítem a vacsit. 19h körül esznek, a férjem meg a gyerekek is (én majd nyugiban ha lefeküdtek :D), majd közös fürdés apával, esti tápszer összekuckózva a nappaliban, és 21h körül alvás. Én még rendet teszek, eszek, néha megnézünk egy filmet, sorozatot, aztán én is kiájulok. Éjszaka általában alszunk hálistennek.


Heti 1x délután is jön bébiszitter, akkor tudok komolyabban takarítani, vasalni, ruhákat rendezni stb.

2016. jún. 16. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!