Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg ennyire gáz, hogy nem...

Tényleg ennyire gáz, hogy nem akarok még egy gyereket?

Figyelt kérdés
Most ment oviba a 3 éves kisfiam, én pedig vissza dolgozni. Nagyon jó végre felnőtt társaságban, a kicsi is szereti az ovit. Azaz igazság a végén már nagyon nem szerettem itthon lenni. Hiányzott a társaság, rossz volt, hogy mindig csak itthon vagyunk szinte, kezdtem már befordulni. Örülök, hogy vége az éjszakàzàsoknak, mivel majdnem 3 éves koráig minden este kelt a fiam. Nagyon eleven kisfiú, egész nap folyamatosan szemmel kell tartani, egy percre nem fárad el. Nem tervezek második babát mert úgy érzem nekem nincs kettőhöz türelmem, energiàm. Terhességem is nehéz volt, majdnem 26.hétre szültem mert kinyílt a méhszàj, onnantól végig feküdnöm kellett. Mindenki azt kérdezgeti mikor lesz második a védőnőtől a többi anyukàig mindenki. Részben bánt is, hogy nem lesz testvére, de idegesít, hogy mindenki szar anyànak gondol, hogy nem akarok két vagy három gyereket. A kiscsoportos gyerekeknek már a felének van kistestvére. Nem mondom, hogy ez már biztos, hogy nem akarok még egyet, de nem a közel jövőben az biztos. 26 éves vagyok még rá is érek.

2019. okt. 9. 13:38
 1/9 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem mindenki annyi gyereket szüljön, amennyinek a felnevelésére alkalmasnak érzi magát. Ne törődj senki véleményével, ha Te egy gyerekre vagy hitelesítve, akkor egy gyereked legyen, én kettőre voltam, nekem sem kellett volna három vagy négy.

Amúgy pedig még valóban bőven ráérsz meggondolni.

2019. okt. 9. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
93%

Teljes mértékben magánügy, nem leszel ettől se több, se kevesebb.


Anya vagy.


Időd is van még, ha esetleg meggondolnád magad, de ha úgy döntötök a férjeddel, hogy nem lesz kistestvér, akkor nem lesz. Teljesen korrekt döntés.


Aki meg kérdezgeti, azzal közlitek: "nem lesz kistesó" és a témát le is lehet zárni.

2019. okt. 9. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
85%

Én dettó igy vagyok, mint te. 2 és fél éves a lányom, mindenki a tesót kérdezgeti és mikor mondom, hogy nem, nem jön a tesó akkor kikerekedett szemmel néznek. Kivagyok tőlük.

Nem szeretnénk másodikat. Ő bölcsis, mi pedig dolgozunk. Mindent megtudunk neki adni, nem érzem magam késznek másodikra. De persze 5-10 év múlva kitudja mi lesz. Lehet megváltozik bennem valami, és újra babázni szeretnék :)

Nyugi, nem vagy szar anya😀

2019. okt. 9. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
63%

26 éves felnőtt nő létedre tényleg megkérdezed hogy gáz e hogy nem vállalsz még egy gyereket csak mert szokásból mindenki megkérdezi mikor jön a következő?

Nem az a gáz hogy nem szülsz, van itt valós probléma is.

2019. okt. 9. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
90%

Ne foglalkozz vele, csak is te tudod/érzed, hogy mi a legjobb a családodnak. Most nem fér neked bele, nem vágysz rá, hát kinek mi köze van hozzá?! Ha rádtör a vágy, úgyis fogsz akarni. Most léptél vissza a felnőtt életbe, megértem, hogy ezt ki akarod élvezni. Amúgy is ráérsz 5, 10 év múlva is vállalni még, ha egyáltalán szeretnél. Ha nem, az se baj. Ne foglalkozz senki véleményével, ez csak rád és a párodra tartozik.

25/N (gyerek még csak tervben)

2019. okt. 9. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
80%

Nekem sem lett testvérem. Gázok vagyok? Vagy a szüleim gázok?

Ugyan...

Be kell venni a leszarom tablettát. Anyukám is mesélte, hogy éveken keresztül téma volt, hogy miért nem szül még egyet. Főleg azok a mondatok a fájók, mikor közölték, hogy ez így nem igazi "keresztény család". De kit érdekel? Anyukám sem bánta meg komolyabban, hogy nem lett második, pedig jó a kapcsolatunk.

2019. okt. 9. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
90%

Nyugi, pár év múlva abbahagyják a kérdezősködést. Megértelek, számomra is kellemetlen volt ez, miközben bosszantott, hogy még én feszengek, holott valójában azok a parasztok, akik ilyet kérdeznek – ez ugyanis magánügy, és igazán tapintatlan tuskó, aki feltesz ilyen kérdést (elég csak arra gondolni, hogy akár egészségügyi oka is lehetne, hogy nem vállalsz tesót).

Másrészt hozzá kell szokni sajnos, hogy a gyereknevelés olyan, mint a foci és a politika, „mindenki ért hozzá”, és hangosan az arcodba is tolja a véleményét, ez pedig így lesz még sok-sok évig.

2019. okt. 9. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
87%

Az a gáz, hogy mások beleütik az orrukat olyanba, amihez csak neked és a férjednek van köze. Fel nem foghatom, hogy van pofája valakinek ilyesmibe beleszólni.


Én személy szerint rosszul vagyok attól a mondattól, hogy kell kistesó. Nekem szerencsém van és jó testvérem van, de nagyon sokaknak nem. Pl. nagyapám is gyűlöli az öccsét és viszont. Iskolás koromban nem egy osztálytársam azt kívánta bárcsak egyke lenne. Egyébként férjem egyke. Anyósom nem akart másodikat, mindig is csak egyet. Nem is lett. Férjem mégse önző, elkényeztetett, hanem az egyik legjobb ember, akit ismerek. Undorító dolog az általánosítás is.

Engem azért szóltak meg, hogy lányom már iskolás volt, amikor testvére született. Semmi nem jó a magyarnak.

2019. okt. 9. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 1Léna ***** válasza:
61%

Mindennek meg van a maga ideje.


Nem biztos, hogy jól érted a kérdezőket. Nem tudhatod pontosan, hogy miért kérdezik, ha nem kérdezed meg.


Gyermeknek gyermek a barátja, társa. Sok mindent tanulhatnak meg egymástól, ajándékok egymás számára és a szüleik számára is. Tehát vannak előnyei a több gyermek vállalásának, és vannak nehézségei is. Jó hogy felelősséggel gondolkodsz. Remélem van társad, akivel közösen tudtok majd ebben a gyermekvállalás kérdésben, alkalmas időben, döntést hozni.

2019. okt. 10. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!