Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a jobb a gyereknek? Ha van...

Mi a jobb a gyereknek? Ha van testvére vagy ha nincs?

Figyelt kérdés

Kisfiam 3 hónapos. Férjemmel mindig úgy gondoltuk, hogy max 2 gyereket szeretnénk, kis korkülönbséggel.

De igazából nem is tudom, akarok e tesót. A férjem egyértelműen szeretne, bár azt mondja majd meglátjuk.

De jó az a kicsinek? Hiszen akkor egyértelműen kevesebb figyelem jutna neki. Viszont jól elszórakozhatnának együtt. De azt se szeretném, ha az egyik véletlen több figyelmet kapna. Vagy mi van, ha az egyiket jobban szeretnénk a másiknál? Az szörnyű lenne a gyereknek. Nyilván nehéz lenne az első pár év 2 picivel, de engem most inkább az érzelmi oldal érdekelne. Mit gondoltok, jó, ha van tesó?


2019. okt. 15. 15:14
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:

Egyébként mindkettőnknek van testvére. Férjem kifejezetten jóban van vele. Nekem 2 nővérem van. De az egyikkel hatalmas a korkülönbséggel, szinte nem is ismerjük egymást.

A másik tesóm beteg volt, így vele jóval többet foglalkoztak mindig. Szeretem őt, de nem állunk nagyon közel egymáshoz

2019. okt. 15. 15:17
 2/20 anonim ***** válasza:
50%
Ikreim vannak. A legnagyobb boldogságom látni őket együtt, tapasztalni a semmihez nem hasonlítható kapcsolatukat, és átélni azt a megnyugtató érzést hogy tudom, soha nem lesznek egyedül a világban.
2019. okt. 15. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
76%
Mi is úgy voltunk vele, hogy 2 gyereket szeretnénk. Most 7 hónapos a lányom. Nem érzem úgy, hogy szeretnék második gyereket. Ketten voltunk tesók öcsémmel,neki mindig több figyelem jutott,nincs rossz kapcsolatunk,de nagyon ritkán beszélünk. Férjemnek 2 tesója van, középső gyerek,ezzel szerintem elmondtam mindent. Egyikőnkben sincs az, hogy testvér márpedig kell. Egy gyerekhez van türelmem,egy gyereknek tudok mindent megadni,1 gyerekre van elég tér a lakásban. Férjem szeretne még amúgy,de,ha lesz is majd 5-6 év múlva. Sosem voltam olyan típusú,aki szereti a háztartásbeliséget. Szerettem dolgozni és hiányzik is, hogy felnőtt emberekkel legyen több kapcsolatom, nemcsak a gyerek ellátásából,szórakoztatásából és a háztartás vezetéséből álljon ki az életem. Imádom a lányom vele maximálisan türelmes vagyok,de nem biztos,hogy kettővel menne. Egyelőre még nem lobbant fel bennem a vágy, hogy legyen 2. gyerek.
2019. okt. 15. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
82%
1,5 évvel fiatalabb öcsém van. Nagyon jól kijövünk egymással, persze voltak bunyók és féltékenység(sajnos sokat volt kórházban) de nagyon jó tesók vagyunk, mindig számíthatunk egymásra. 8 hónapos a lányom, mi is hamarosan tesót szeretnénk. Szerintem jó ha van tesó (de nem azt mondom, hogy rossz ha nincs)
2019. okt. 15. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
89%

Még ugyan nincs tesó, de nálunk ez nem is kérdés. Persze az tény, hogy a férjem és én is 2-2 testvér mellett nőttünk fel, nagyon jó és szoros a kapcsolat mindegyikkel. Illetve egymás testvéreit is nagyon szeretjük.


Ha majd lesz(nek) tesó(k) akkor szeretnénk úgy nevelni őket, hogy jó kapcsolatuk legyen, szeressék egymást és bármikor számíthassanak a másikra. Nálunk ez megvan, és egyszerűen szükségünk van egymásra. Azt gondolom, hogy a szerető szüleim, nagyszüleim és testvéreim nélkül nem lett volna teljes az életem. A férjem és a kislányunk a legfontosabbak most már, de a testvéreinkre, családra amiben felnőttünk, akkor is szükségünk van.

2019. okt. 15. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
90%
13 hónap van a gyerekek között. Imádják egymást, a kicsi konkrétan mindent a nagynak csinál először (rá mosolygott, rajta nevetett hangosan, hozzá kezdett kúszni, mellette ült fel). A nagy pedig egész nap vele van, sosem vonul félre, ha a szobájába megy, várja a picit. Mutogatja neki a játékait, segít a peluscserében... nagyon kellenek egymásnak. 😊
2019. okt. 15. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
92%

Én pl soha nem akartam testvért. Baromira utáltam a gondolatat is annak, hogy testvér legyek, mégis az lettem, nagy testvér két kisebb tesóm lett. Mikor meglettek én le lettem tojva, mutassak példat, adjam oda nekik a kedvenc dolgaimat, vigyázzak rájuk, stb. Anyám sem olyan, akinek valaha is szülnie kellett volna, de ez más tészta.

A fiam a szöges ellentétem, 3 éveskora ota tesót akart, folyton vágyott rá, mondogatta mindenhol, hogy lesz,lett is,5 év van köztük.

Ezzel csak azt akarom mondani, hogy nem minden gyereknek való testvér, és ha a fiam kezzel-lábbal tiltakozott volna, megfontoltam volna a dolgot, mert nem akartunk foggal-körömmel még egy babát. Ugy voltunk vele, ha sikerül lesz, ha nem, akkor nem.

2019. okt. 15. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Van egy öcsém, 5 év korkülönbséggel. Kicsiként betegesebb volt, extra-extra figyelmet kapott mindenben, hisztis volt én meg nagyon féltékeny, rosszul lett kezelve. Neki mindent is szabadott, ő folyton azt hallgatta, hogy sose lesz olyan jó tanuló mint én. Szóval vannak sebek. Kb 18 lehettem - ő 13 mikor úgy igazán csend lett köztünk, és elkezdtük megismerni a másikat. Mostanra bepótlódott az a "nagy szerelem", ami talán az elején is lehetett volna, ölni tudnék érte, és ő is értem. Most azt mondom, imádom, hogy van testvérem. Ha 10 éve kérdezel meg, azt mondtam volna, inkább meghalnék mint még egy nap abban a családban amiben benne van.

Ha ésszel tudjátok kezelni (nem szégyen a szakember bevonása sem, lehet nálunk segített volna), nagyon jó lehet. :)

2019. okt. 15. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Vannak jó és rossz testvérek, és van, aki szeretett egyke lenni, más meg utálta. Ez függ a szülőktől ugye (élettapasztalat, házasság milyen, példamutatás... stb.) és a gyerekek temperamentumától is.

Ne a gyereknek szülj testvért, hanem elsősorban ti döntsétek el, akartok-e még egy gyereket. Azon, hogy jut-e elég idő és figyelem és szeretet, mindenki izgul. Aztán semmi nem lesz tökéletes, ahogy sosem az, de mégis gyönyörködik az ember mindegyikben - másképp, de egyforma nagy szeretettel. Az enyémek már sulisként 4 év korkülönbséggel általában élvezik egymás társaságát - persze kivéve, amikor nem :D - de mindkettő nagyon társasági lény és halálosan unatkoznak, így nagyrészt muszáj jóban lenniük :)

2019. okt. 15. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem fontos, hogy legyen, egyrészt semmi más nem tanítja meg jobban alkalmazkodni, mint egy testvér, másrészt jó esetben lesz valaki akire egész életében számíthat. A testvéri szeretet és összetartás nem hasonlíthatók semmihez sem, és ehhez még csak szeretniük sem kell egymást. 4 testvérem van, ebből az egyikkel marhára nem jövök ki jól, ha nem muszáj nem is beszélünk, de amikor bajban volt, vagy én voltam bajban, kérés nélkül számíthattunk egymásra.
2019. okt. 15. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!