Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a jobb a gyereknek? Ha van...

Mi a jobb a gyereknek? Ha van testvére vagy ha nincs?

Figyelt kérdés

Kisfiam 3 hónapos. Férjemmel mindig úgy gondoltuk, hogy max 2 gyereket szeretnénk, kis korkülönbséggel.

De igazából nem is tudom, akarok e tesót. A férjem egyértelműen szeretne, bár azt mondja majd meglátjuk.

De jó az a kicsinek? Hiszen akkor egyértelműen kevesebb figyelem jutna neki. Viszont jól elszórakozhatnának együtt. De azt se szeretném, ha az egyik véletlen több figyelmet kapna. Vagy mi van, ha az egyiket jobban szeretnénk a másiknál? Az szörnyű lenne a gyereknek. Nyilván nehéz lenne az első pár év 2 picivel, de engem most inkább az érzelmi oldal érdekelne. Mit gondoltok, jó, ha van tesó?


2019. okt. 15. 15:14
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
40%

Köztünk 6 év van, gyerekként nem jöttünk ki jól egymással, amire én belenőttem egy korszakba, ő épp kinőtte. Így sajnos nem tudtuk egymással annyira a közös hangot megtalálni. Felnőttként már másabb a helyzet, bár még most is sok a nézeteltérés. Viszont, ha baj van egymásnak szólunk először.


Egyébként nekem az a véleményem, hogy nagyon meglátszik az felnőttként, ha az embernek nem volt testvére, vagy legalább egy vele egykorú unokatestvére, akihez bizony alkalmazkodni kell, és osztozni.


Én mindenképp tesópárti vagyok, de az a véleményem, hogy nem szabad nagyon sok korkülönbséget hagyni, mert a nagyot sokkal jobban megsínyli 6-7 éves korban, mikor alapból az iskolakezdés miatt egy hatalmas változás van az életében.

2019. okt. 15. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
73%
Sztem jó dolog a tesó, nekem 2 is van. A fiamnak viszont nem lesz, én nem vágyom többre, sajnos a férjemmel is eléggé hullámzó a kapcsolatunk, szóval miatta sem vállalok, pedig ő szeretne. Ha nálatok minden ok, és nem vagytok ellene, akkor hajrá!
2019. okt. 15. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, mind nagyon hasznos volt!

Nyilván még van időnk eldönteni, csak kíváncsi voltam, hogy mások mit gondolnak erről

2019. okt. 15. 19:10
 14/20 anonim ***** válasza:
Nekem 3 fiatalabb testvérem van. Kicsiként nem szerettem őket egyáltalán, mert velem pakoltatták el az ő kuplerájukat. Kamaszként gyűlöltem, hogy én voltam az ingyen bébiszitter, nekem kellett őket megtanítani közlekedni, buszozni stb, amihez persze semmi kedvem nem volt. Az is rosszul esett, hogy velem nagyon szigorúak voltak a szüleim, a tesóimat meg mind elkényeztették (pl 13 évesen el akartam menni egy rendezvényre, de nem engedtek, de a húgomat ugyanarra 12 évesen elvitte apánk). Most már persze jó a kapcsolatunk, de igazából nekem teljesen semlegesek, viszont főleg a két középső valamiért nagyon kötődik hozzám, ez azért jól esik (ők még kamaszok). Szerintem a gyerekek személyiségén is múlik, hogy jó lenne-e nekik egy testvér. Én például nagyon önző vagyok és érzéketlen, ennek tudom be a fentieket is.
2019. okt. 16. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
55%

"Egyébként nekem az a véleményem, hogy nagyon meglátszik az felnőttként, ha az embernek nem volt testvére, vagy legalább egy vele egykorú unokatestvére, akihez bizony alkalmazkodni kell, és osztozni."


Ez a te véleményed és mindenki másé, aki undorító módon általánosít. Férjem egyke, mégsem önző, elkényeztetett. Tud alkalmazkodni másokhoz, az egyik legjobb ember akit ismerek.

2019. okt. 16. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Ez meg a te véleményed :D mindenkinek joga van leírni a tapasztalatait, a tied ez, az enyém az.. kiemeltem amúgy hogy legalább egy vele hasonló korú unokatestvér... úgy látszik odáig már nem terjedt ki az olvasási készség. Nekem is van egyke rokonom, de mivel volt hasonló korú unokatestvére, akivel gyakorlatilag testvérekként nőttek fel így róla se mondaná meg az ember, hogy egyke...


Viszont azt továbbra is tartom, hogy az emberek nagy részén látszik hogy van e testvére vagy nincs.


Akinek pedig inge nem veszi magára, de ezek szerint akkor nálatok ez nem teljesen így van, hát elgondolkodtató...

2019. okt. 16. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Szerintem minden gyerek mas, van amelyik igenyli a gyerek tarsasagot vagy testvert, van amelyik jobban szeret magaban elmolyolni. En az utobbi tipus voltam/vagyok es teljesen jol feltalaltam magam egykekent is es a mai napig nem banom, hogy nem lett testverem. :)


De! Csak a gyerek kedveert ne vallalj megegyet. Neked es a ferjednek kell akarni, foleg neked, hiszen benned fog fejlodni es utana Te fogod megszulni is... Akarod, keszen alltok ra? Belefer a koltsegvetesbe? Fontos kerdesek ezek.

2019. okt. 16. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
#16-os, rólam mindenki azt gondolja, hogy egyke vagyok, pedig 3 testvérem van. Szerintem nem látszódik amúgy az embereken, hogy kinek van testvére és kinek nincs.
2019. okt. 16. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

Jó kérdés. Nem tudom, hogy akarok e.

A terhesség ér nem szerettem, de nem lenne annyira gond. A szülés se a legjobb dolog, de gyorsan túl lesz rajta az ember.

Anyagilag megengedhetnénk magunknak.

A férjem egyértelműen szeretné. Egyébként nagyon jó apa, sokat foglalkozik a kicsivel, amiben tud segít.

Én nagyon élvezem a babázás. De nem tudom... Félek, hogy akkor háttérbe szorulna a nagy. Vagy éppen a kicsi. Én nagyon jól tudom, hogy milyen rossz úgy felnőni, hogy a másik a minden... És félek hogy vagy az egyik vagy a másik gyerek kárára menne.

De közben sokak imádják, hogy van testvérünk.

Nyilván a kisfiam meg még túl kicsi lesz ahhoz, hogy tudja, szeretne e tesót.

2019. okt. 17. 00:04
 20/20 anonim ***** válasza:

#17-es vagyok


Egyelore hagyd erni magadban a gondolatot, nem kell azonnal belevagni vagy donteni barmirol :)

2019. okt. 17. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!