Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülés után mikor mehetek...

Szülés után mikor mehetek leghamarabb dolgozni (takarítás)?

Figyelt kérdés
Külföldön élek, itt nem lehet sokáig otthon maradni a babával. Most csak részmunkaidőben járok egy vendéglátós helyre takarítani napi 3 órát. Fizikailag nem annyira megterhelő munka.

2019. máj. 23. 23:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
58%
Külföldön is lennie kell munka törvénykönyvnek, ami ezt szabályozza.
2019. máj. 24. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
2 hét lehet, de ez nem tudom mennyire reális.
2019. máj. 24. 06:34
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
6 hét a gyermekágyas időszak. Ez a világon mindenhol ennyi. Ahol egyből visszatérnek a munka világába, ott ez, ez a bizonyos idő leteltével történik. Sehol nem hallottam még, hogy két hét után menjen vissza dolgozni a kismama. Melyik ország ez?
2019. máj. 24. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Amerikában a legkevesebb a szülési szabadság 6 hét. Kevesebb sehol nincs, hacsak nem ugye fekete munkát végzel ,mert kell a pénz.
2019. máj. 24. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Anglia

2 hét ami fizetett. Majd utána van 50 hét amit ki lehet venni úgy, hogy nem fizetett és egy éven belül, tehát nem muszáj közvetlenül szülést követően, illetve ezt az apa is kiveheti vagy fél lehet osztani a két szülő közt. Rendes legális munka. Tehát 2 hét ami után vissza lehet menni. Nem arról van szó, hogy köteleznek, hanem miven kevés óra és nem megterhelő így inkább amikor tehetem elmegyek és megkeresem azt a pénzt.

2019. máj. 24. 13:44
 6/13 anonim ***** válasza:

Kérdező, Angliában élek 15 éve, itt is szültem, egyáltalán nem igaz amit írsz.

Kilenc hónap fizetett szülési szabadság van, majd három hónap fizetetlen , amíg fenntartják a munkahelyed.

2019. máj. 24. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Kérdező ha nem akarsz egy jó kis méhsüllyedést, akkor legalább a kötelező hat hetet várd ki.

Amúgy nekem elég bizarr, hogy valaki szívesen megy el az újszülöttje mellől dolgozni, fél hónappal szülés után. Nekem biztos nem lett volna se kedvem, se erőm hozzá. Örültem, hogy két fülem van, és nem vagyok szatyor.

2019. máj. 24. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Az én helyzetem speciális.

Diák vagyok és nem rég óta dolgozom, NI-t nem fizetek.

2019. máj. 24. 20:13
 9/13 anonim ***** válasza:
NI- t Nem fizetsz, azaz illegálisan dolgozol.
2019. máj. 24. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Miért kell kötekedni és nem a kérdésre válaszolni? Az adóhatár alatt keresek, így nem vonnak adót. Ha tényleg Angliában élsz, akkor ez fel sem merülne benned. Feketén már elvből nem mennék el dolgozni.
2019. máj. 25. 00:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!