Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egy vagy ket gyere? Nem...

Egy vagy ket gyere? Nem tudunk donteni. Elmondanatok a velemenyeteket, a tobbi lent. ( Bocsi kulfoldi billentyuzet es nincs ekezet)

Figyelt kérdés

Szoval megprobalom roviden:

Kulfoldon elunk, nulla kulso segitseg csak en es a ferjem. 2 szobas alberletben lakunk, van egy 4 eves fiunk, aki az eletem. Valojaban igy teljesen megbirkotunk a mindenapokkal.Harmonikus eletet elunk. Egyre tobbszor felmerul egy tesver gondolata a fiunkanak.

Ami ellene szol: kicsi lakas (nem tudom mikor tudnank koltozni nagyobba), nincs nagyszuloi segitseg, 4. emelet lift nelkul, fiam borzalmasan feltekeny minden hozzam kozeledo gyerekhez, fogalmam sincs hogy tudok 2 gyerekkel boldogulni, hogyan tudnam a figyelmem megosztani. Imadom a fiam, rettegek hogy megromlik a kapcsolatunk. Meg eg egy csunya gondolat, ha ne adj isten valami tortenne a ferjemmel, ugy erzem egy gyerekkel mar boldogulnek, de kettovel elvesznek. Nem tudnam fenntartani magunkat. ( ez az erzes csak azert ilyen eros bennem, mert tavaly azt hittuk komoly betegsege van, de mara ugy nez ki, hogy minden ok)

Ami mellet szol: a szivem vagyik meg egy gyerekre, es egyre jobban. Nagyon nehez elhesegetnem ezt az erzest. Sajnos mas logikus ervet nem tudok, ami meg egy gyermek mellet szolna.

Teljesen az az erzes, amikor valamit a szivvel szeretnenk, de az eszunk ellene van.

Ti kiuvulallokent hogy latjatok az esetunket? Minden valaszt koszonettel fogadok.



2019. okt. 20. 09:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
24%

Semmi esetre se válaljatok másik gyereket.

Amit leírtál arra csak is ez a válasz fog jönni. Te már a válaszolóknak is bele írtad, hogy nem akarsz második gyereket.

Minek a kérdés nem tudom.

Kb így néz ki a kérdésed: a hátunk közepére sem akarunk még egy gyereket, se anyagilag se lelkileg nem vagyunk képesek erre. vállaljunk még egy gyereket?


Vegyetek egy kutyát és újra lesz gondoskodni valód.


Èn is külföldön élek, és nekünk sincsen senki de senki aki segítene(meg még itt az összes magyar barátoknak). A lakásunk nekünk is kicsi volt mikor ketteske jött, de kerestünk másikat.

Mi iszonyat akartunk másik gyereket, és mindenképpen kicsi korkülömbséggel.


El sem tudom képzelni, hogy lehet az, hogy egy anya(vagy apa) nem boldogul a gyerekével a másik nélkül.

Képzeld el, hogy mind én mind a férjem valamikor akár 1 hétre is elmegy és a másik totál egyedül ellátja a gyerekeket, és mindent képes megcsinálni.

2019. okt. 20. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Koszonom, a valaszt! Azzal nem ertek egyet, hogy megirtam a valaszt, mert pont az a baj, hogy a szivem nagyon vagyik ra. Ha realisan merlegelek, akkor az eszem azt mondja, jo ez igy,ahogy vagyunk, de a szivem meg mast sugall.
2019. okt. 20. 09:28
 3/12 anonim ***** válasza:
56%

"Sajnos mas logikus ervet nem tudok, ami meg egy gyermek mellet szolna."

Pedig van.

A gyereknek is jobb, ha nem egyke, van kivel játszania, könnyebben szocializálódik, hiszen megtanulja, hogy bizony sokszor kell máshoz is alkalmazkodnia.

.

"ha ne adj isten valami tortenne a ferjemmel"

Két gyerek mellett több időd jutna magadra, ügyeid intézésére, hiszen amíg ketten elvannak egymással, te tehetsz-vehetsz a lakás, a ház körül.

2019. okt. 20. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Ign, ez is eleg erosen el bennem, hogy ha az elejen feltekeny is lenne a fiam, hosszutavon egy fantasztikus ajandek egy testver.

Ahh, en a fiam elott is rengeteget paraztam. rettegtem hogy megromlik a kapcsolatunk a ferjemmel, vagy nem lesz eleg turelmem a fiamhoz.

2019. okt. 20. 09:50
 5/12 anonim ***** válasza:
66%
Ha logikus érvet akarsz: ha ne adj isten veletek történne valami, amikor ők meg csak fiatal felnőttek, ők legalább ott lesznek egymásnak.
2019. okt. 20. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Igen, kedves utolso. Erre is gondolok. Tudom, hogy nincs ra garancia, hogy jo testverek legyenek, de az esely ott van, amivel elhetnek. :)
2019. okt. 20. 10:34
 7/12 anonim ***** válasza:

A fele olyan erv ami hulyeseg es nem erdemes gondolkodni rajta....


Am meg ha szeretnetek hajta.

Igazabol a meglevo gyerek ebben nem jatszik szerepet leven semmi koze hozza es nincs dontesi jogosultsaga sem benne.

Szoval en szemely szerint orulok nem nem maradt egyke a lanyom sokkal jobb nekik nagyon jo testverek 🙂 sokkal tobbet nyertek hosszutavon mint ha egyke lenne

2019. okt. 20. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
47%
Én azon az elven vagyok, hogy annyit szabad vállalni, amennyit egyedül is fel tudsz nevelni. És most az anyagi részére gondolok, a lelki része biztos jönne magától. De azért az anyagi nem mindegy.
2019. okt. 20. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

"Tudom, hogy nincs ra garancia, hogy jo testverek legyenek"

De igen! a garancia ti vagytok.

Ha egyformán bántok mindegyikkel, nincs kivételezés, akkor az a legjobb út a jó testvérség felé.

Ha az egyiknek tiltott, ami a másiknak szabad, egymásra fognak elsőképp haragudni, ami nem a jó testvérség jellemzője.

2019. okt. 20. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"A gyereknek is jobb, ha nem egyke, van kivel játszania, könnyebben szocializálódik, hiszen megtanulja, hogy bizony sokszor kell máshoz is alkalmazkodnia."


Ezzel nem feltétlenül értek egyet. Nemcsak testvérrel tud a gyerek játszani, sőt lehet nem is akarnak együtt játszani, mert a személyiségük annyira eltér. Láttam már nem egy ilyenre példát. A testvért nem lehet megválasztani, a barátokat viszont igen. És az sem igaz, hogy egyke nem tud alkalmazkodni, osztozkodni. Pl. férjem is egyke, nála pedig nem sok jobb embert ismerek.



"Két gyerek mellett több időd jutna magadra, ügyeid intézésére, hiszen amíg ketten elvannak egymással, te tehetsz-vehetsz a lakás, a ház körül."


Ez is szerencse, nevelés kérdése. Nem egy olyan testvér párt ismerek, hogy külön-külön elvannak, együtt meg egész nap veszekednek, tépik egymást. Nem hiszem, hogy ez könnyű egy szülőnek.


Ne az ostoba sztereópiák miatt vállalj mégegy gyereket, hanem azért, mert tényleg szeretnél. Semmi garancia rá, hogy imádni, segíteni fogják egymást.

2019. okt. 20. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!