Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mikortól, milyen feltételek...

Mikortól, milyen feltételek mentén kérhető a nagyobb gyermekek számára az ingyenes étkeztetés?

Figyelt kérdés

15. hetes kismama vagyok, van egy ovis 4 éves kislányom és egy közel 7 éves iskolád kisfiam. A kisbaba a hasamban betöltötte a 91. napját. Már a magzat után is, vagy majd a megszületetett gyermek esetében igényelhető a 3 gyermekes családoknak járó étkezési térítésmentesség?

Hátha van itt valaki, aki végigjárta már ezt az utat, és friss infókkal tud szolgálni. Köszönöm.


2019. okt. 20. 09:07
 1/10 anonim ***** válasza:
64%

Magzat nem számít gyereknek. Habár ebben az esetben nem tudom pontosan, de csak megszületett gyerek után szokott járni bár mi is. Ha egy segély megelelölegezöen is jár akkor lehet kérni ha már terhes vagy, de akkor sem magzatra jár, hanem megeleölegezö.

Ez a segély egyébként is azért jár gondolom, mert elvileg 3 szájat nehezebb etetned mint kettöt, de ha terhes vagy még mindig csak kettöt etetsz. Majd ha megszületik a baba etetsz csak 3 szájat.

2019. okt. 20. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%

Ès még egy kérdés, arra egy picit sem gondoltál, hogy még fél év a szülésig, hogy addig esetleg az anyagi helyezted is jobb lesz, és semmi gondod nem lesz a gyerek kajája kifizetésével?

Vagy azért szülsz, hogy több segélyt kapjál?

2019. okt. 20. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
66%

A magzat nem gyerek, tehát jelenleg neked 2 gyereked van, nem 3. Ha megszületett a harmadik, akkor igényelheted. Jelenleg a két gyerekre akkor kapsz, ah az egy fore jutó jövedelem a családban nem haladja meg az öregségi nyugdíjminimum 145%-át ( ez 41,325/fo). A jövedelembe minden beleszámít, tehát táppénz, munkabér, családipótlék, gyes, tartásdíj, minden.


Magánvélemény: át kellett volna gokndolninezt a harmadik gyereket, ha ennyire nincs pénz.

2019. okt. 20. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Úgy van ahogy előttem írták. A kedvezmény a nagycsaládosoknak jár, azaz azoknak akik 3 vagy több gyermeket nevelnek.
2019. okt. 20. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Az iskolában nem jár ingyenesen az étkezés a nagycsaládosoknak. Csak féláron. Az oviban és a bölcsiben ingyenes, miután megszületett a harmadik.
2019. okt. 20. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Most én is megtapasztaltam, milyen könnyen ítélkeznek az emberek. Hál' istennek, egyáltalán nem jelent gondot kifizetni a gyerekeim étkezését, nagyon is átgondoltuk a harmadik baba vállalását. Viszont ami jár, az jár, tehát amint tehetem, ki fogom használni a nagycsaládosoknak járó kedvezményeket.

A választ megkaptam, köszönöm.

Ha leírnám ide egyébként, hogy mekkora összegből gazdálkodunk egy hónapban, a kamus jelzőt is megkapnám tőletek, nem csak a meggondolatlanul gyereket potyogtatót.

2019. okt. 20. 13:02
 7/10 anonim ***** válasza:
38%
Jaja, annyira jól megy, akkor eszedbe nem jutna segélyt igényelned. Mert ez konkrétan segély. De jól van, ha szerinted ez így helyes, akkor csináld. Kicsit rohelyes vagy ugyan, de nem baj.
2019. okt. 20. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
55%
Ha annyira sok pénzetek lenne, nem görcsölnél az ingyenes étkeztetésen, és nem akarnád igénybe venni már rögtön terhesen, hanem azt a pár ezer forintot meg se éreznéd ;)
2019. okt. 20. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
50%
az előttem szólók által leírtakéhoz azt tenném hozzá, hogy ingyenes étkezés a bölcsődében és az óvodában van, iskolában nagycsaládosként 50%-os áron kapjátok az étkezést.
2019. okt. 20. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Oviban ingyenes az étkezés de csak akkortól ha megszületett a 3. Gyerek is.és erről igazolást is kell vinni ,az államkincstártól hogy hány gyerekre kapsz családi pótlékot.plusz egy papírt is ki töltött majd az ovi és az iskola is az iskolába 50% kedvezmény lesz az étkezés díjából ha megszületik a 3. Gyerek is .
2019. okt. 21. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!