Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ki miért nem akar vállalni...

Ki miért nem akar vállalni gyereket? Aki 20 évesen nem akar gyereket, az majd 30 évesen sem fog?

Figyelt kérdés

Nem akarok provokálni senkit, csak érdekel a téma, hogy ki miért, milyen okból nem akar gyereket.


21 leszek nemsokára, és nem akarok gyereket. Az okok a következők:


- önző vagyok, saját magamat és a páromat helyezem előtérbe. Ha lenne egy gyerekem, én háttérbe szorulnék, sok mindenről kellene lemondanom.


- a kisebb gyerekekkel még elvagyok, de az 5-6 évesekkel már nem nagyon. Nem szeretek velük játszani, ki nem állhatom, ha hisztiznek.


- anyagi okokból se vállalnék gyereket. Nem azért, mert nem lenne mit ennie, csak nem lenne meg mindene. Nem szeretném, ha sírva jönne haza az iskolából, mert az osztalytársainak iPhone-juk van, neki meg nincs, mert nem telik rá. Tudom, tudom, a szeretet a fontos, de szeretetből nem lehet egy gyereket felnevelni. Tudom saját magamról is, milyen érzés, amikor nem megyünk sehova nyaralni, az osztálytársaim pedig mondják, hogy milyen országokba nyaraltak. Ezt a gyerekemnek nem szeretném.


- az alakom miatt se szeretnék gyereket. Tiniként duci volt, lefogytam, és 7 éve egyfolytában edzek heti 3-4-szer. Nem szeretném, ha ez egy gyerek miatt tönkremenne.



Mindenki azt mondja nekem, hogy ez el fog múlni, amikor betöltöm a 30-at. Be fogok kattani a gyerektémára, mert előjönnek az anyai ösztönök. Ez tényleg így lesz?



2019. okt. 21. 12:31
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
73%

Vagy igen vagy nem. Ha kicsit is nem akkor nem szabad nyomásra gyereket vállalni ha rám hallgatsz.

Én sem szerettem a gyerekeket, és a megfelelő partner sem volt adott. Amikor a férjemet megismertem átalakult, és nem zárkóztam el, de féltem is tőle, viszont amikor a kolleganőm terhes lett hónapról hónapra egyre jobban vágytam rá, és belevágtunk. Nem bántam meg, kettőnél tartunk, pedig max egyet akartam :)

2019. okt. 21. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
71%

1. Ez igaz. Ha megszületik a gyerek sokszor a háttérbe szorul a saját igényed, de azért nem kell feladni önmagad.

2. Én se vagyok el más gyerekével, szóval ne azt vedd alapul. A saját gyerekemmel is van amit szeretek csinálni, van amit nem. Akkor azt mással játsza. A hiszti engem is az őrületbe kerget, de szerintem nehezen tálalsz olywn embert, akit nem.

3. Az alakod a koroddal is változni fog. Ha figyelsz magadra, akkor a terhesség miatt sem.fog tönkremenni. Szülés után pár hónap múlva már nem sok minden latszik.


Van aki gyerek nélkül is teljes életet tud élni, van akinek egy idő után igénye lesz arra, hogy átélje az anyaságot.

Hiába írják 100an, hogy elmúlik és hiába írják ugyanennyien, hogy nem fog elmúlni. Ezt csak az idő fogja megmondani.

2019. okt. 21. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
78%
Én hoztam ezt, mert 30 éves koromig el nem tudtam képzelni, hogy anya legyek. Nem tudtam, mi a jó egy gyerekben, sőt feszélyezett, hogy mit kéne velük kezdeni, ha mondjuk bambulnak rám vagy bohóckodnak vagy pláne hisztiznek, mert nem voltak a környezetemben. Úgy gondoltam, logikusan elég ennyi ember a Földre, aki akar, fogadjon örökbe. Féltem a felelősségtől, önzőnek és totál alkalmatlannak tartottam rá magam. Aztán megismertem a férjem, ki lett pipálva a lakás, karrier, utazgatás, sőt háziállat :)... és elkezdtem kíváncsi lenni, mi lenne kettőnkből, meg vágyni arra, hogy most én gondoskodjak. És aztán bejött az "anyaság" (pedig most is elég karrierista vagyok), és kb. csak azt sajnálom, hogy kettőnél megálljt a parancsolt az egészségem. Ja és persze öregedtem bele eleget, de biztos, hogy sokkal sportosabb és kevesebb kiló vagyok, mint huszonévesen, mert heti 5x2 órát a szabad levegőn mozgok, na meg kb. az egész hétvégén.
2019. okt. 21. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
72%

Nőként biztos más, mint férfiként.

Férfiként ... hát legalábbis féltem a dologtól, de rábeszéltek. A szüleim is túlélték valahogy. ... Vannak jó oldalai, és rosszak.

Most 10 éves, és kezd néha már egész jófej lenni a gyerek, de hosszú út vezetett idáig.


Ha van, aki segít, nagyszülők (te szüleid) normálisak, akár anyagilag, akár tevékenyen tudnak segíteni, akkor jó. Ha nem vagy magadra utalva, ha számíthatsz valakire, a párodra stb.


Most még kisfelnőtt vagy, természetes, ha nem szeretnél. Kicsit élni, tapasztalni, szülői figyelem nélkül jönni-menni, urambocsá bulizgatni, vagy karrierkét építgetni.

De ha 30 éves kor körül nincs gyerek, később ne bándd meg. Illetve, még jobb, ha a második gyerek követi majd, rövidesen. Mert aztán 6 éves lesz, és nem akarod majd újrakezdeni, a szaros-pelenkahegyeket, nemalvást.


Kattanás, anyai ösztön pedig jöhet. De nehéz megfelelő párt találni.

2019. okt. 21. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
40%
Vagy akarsz majd, vagy nem, én olyat is látok, aki 30-on se akar, 40-en viszont igen, na az már sokkal nehezebb. Majd ezeket a dolgokat, hogy iphone, meg egyéb hülyeségek úgyis kinövöd, ennyi idősen nekem is a legjobb telefon kellett, már egyáltalán nem izgat. Nem fogom megvenni egyébként soha az iphone-t, max. dolgozik érte két nyarat és megveszi, van rá pénzünk, de nem fogom én tömni a zsebét bizonyos márkáknak, ahol csak a nevet kell megfizetni.
2019. okt. 21. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
64%

21 évesen én se akartam...meg 27 évesen se, tiltakoztam ellene.

Aztán persze 30 körül jött a fordulat....

2 gyerekem lett, mondjuk még 3.-at vállaltam volna de nem jött össze.

Én ma mar el nem tudnám képzelni hogy gyerek nélkül legyek.

2019. okt. 21. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
59%

Nem akartam 20 évesen gyereket... okok:

- még egyetemre jártam

- nem volt rendes, állandó munkám, csak ösztöndíjból, bébiszittelésből, takarításból és zenélésből éltem

- nem volt mellettem az a férfi, akire azt mondtam, őbenne látom a szerelmet, az apát, a férjet, a családfőt


30 évesen házasodtam, mert akkorra volt meg mindez.

31 évesen szültem. Most 40 vagyok, három gyerekkel, boldogan.


Ha te úgy vagy boldog, na bumm, hát legyél akkor úgy.

Ahány ember, annyi terv, érzés, félelem, stb.

Sok sikert az életedhez :)

2019. okt. 21. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
71%

Tizenévesen se, huszonévesen se, harmincévesen se akartam. Nem és kész. Kár a témán lovagolni, a brokkolit se szeretem, mégsem kell megindokolnom folyton, hogy jaj de hát miért nem.

“Anyai ösztönök” Szerintem mi már nem vagyunk ösztönlények, gondolataink, véleményünk is van, nem csak ösztön. Nálam nem indult be semmi ilyesmi és nem is fog. Más érdekel, mások a prioritásaim. Ahány ember, annyiféle életút, nem fér bele az utód mindenkinek.

2019. okt. 21. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
62%

Szerintem elég nagyot tud fordulni az ember, szóval attól, hogy most nem akarsz, lehet, hogy később igen.


Nálam ez így van:

Mindig is úgy képzeltem az életem (mondjuk tinikoromban vagy a húszas évem elején, sőt, még talán most is), hogy házasság, gyerek(ek). 20 évesen azt gondoltam, hogy majd 25 évesen, 25 évesen azt, hogy majd 28 éves korom körül, pedig mindig komoly párkapcsolatom volt.

Most 29 vagyok, továbbra is úgy érzem, hogy akarok, de majd. De most jelenleg nem is lenne kinek szülni, szóval egészen biztosan tolódik.

Igazából az a félelmem, ami valljuk be, nem is alaptalan, hogy mire megjön az ihlet, hogy jöjjön a gyerek és lesz hozzá partner is, addigra kiöregszem és már nem lehet. A hormonháztartásom egy katasztrófa, szinte 100%, hogy spontán nem lesz gyerekem, csak rásegítéssel, lehet, hogy lombik is kellene fog. És azért valljuk be, ha 35 évesen kezdek neki, igen csak benne van a pakliban, hogy kifutok az időből. Sajnos elég sok ilyet látok a munkám során.

Viszont jelenleg a hátam közepére sem kívánok egy gyereket. Szeretem a jelenlegi életem, imádok utazgatni, nem tudom elképzelni, hogy otthon legyek egy csecsemővel a nap 24 órájában és abból felét a mellemen töltse, a másik felében meg mossak, takarítsak és próbáljak életben maradni. Igen, persze, önzőség. De ezt érzem, nem tudok vele mit csinálni. Talán picit szerencse is, hogy nincs olyan partnerem most, aki a gyerekcsinálással nyaggathatna.

Azért őszintén remélem, hogy nemsoká találok valakit, aki átkattintja bennem a dolgokat, és mikor együtt leszünk, akkor majd hirtelen mindketten akarni fogjuk a családbővítést.

2019. okt. 21. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
58%
Én gyerekkoromtól fogva úgy éreztem h nem akarok gyereket. Sőt, utáltam a gyerekeket, babákat, nem tetszettek. Ez felnőttként sem változott, de lett egy férjem aki mindenáron akart gyereket, én meg szerelmes voltam.... Így van egy kicsi fiam, aki a szemem fénye, imádom, ezt nem lehet megbánni. De tény h helytelennek tartom a másik fél miatt a gyerekvállalást, nagyon megszenvedtem lelkileg... második gyerek kizárt. Azóta amúgy már nem utálom a gyerekeket, tudok hozzájuk szólni, még mosolygok is rájuk, de azóta sem rajongok értük, csak a fiamért, de azért nagyon.
2019. okt. 21. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!