Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nektek mi a véleményetek...

Nektek mi a véleményetek erről, hogy egy 36 éves nő így akar gyereket vállalni?

Figyelt kérdés

Adott egy jelenleg 36 éves, karrierista, szakmájában kiemelkedő és viszonylag jó anyagi háttérrel rendelkező nő. Már gyerekvállalás szempontjából jól benne van a korban nyilván, de nem akar tovább várni ezzel a dologgal. Nem egy nagyszájú, elég szerény visszahúzódó természetű, de erős nő, gyerekekkel foglalkozik, ezért mindenképpen szeretne egy sajátot. Csak ugye a bökkenő, hogy komolyabb kapcsolat nem jött össze neki (miután a legtöbb idejét a 3 munkahelyén tölti...).


Van ennek a nőnek egy férfi kollégája, kb. egyidős vele, egy elvált kétgyerekes pasi. Nagyon jófej, udvarias, tiszteli a nőket, igazából csak a volt feleségével van rosszban. Két gyerekével most is tisztességesen foglalkozik, akik az előző házasságából születtek. A kérdésben szereplő nővel amolyan baráti viszonyt ápol, de inkább munkakapcsolat. Ezt a részét pontosan én sem értem, de a csávó családja roppant vagyonos (az apja egy jónevű fogorvos) és kell lennie három vérszerinti gyerekének, hogy megkapja a vagyon ráeső részét (?) + el is akarja köttetni magát, ezért neki is kellene még egy vérszerinti gyerek. De emellett ennek a kollégának az apja pénze nélkül is pénz van még a bőre alatt is...


Egy szó mint száz, ez a férfi meg a nő összebeszélnek, hogy össze kellene hozniuk egy közös gyereket. Kiszámolják, mikor ovulál a csaj, akkor lefekszenek egymással és pár hónapra rá meg is fogan a baba. A férfi meg nő ilyen elég "official" módon megegyeznek, hogy a anya veszi meg a cuccokat a babának, az apa meg állja a szülés költségeit, szóval menjen nyugodtan akármilyen dokihoz vagy kórházba, ahol biztonságban érzi magát. Az apa ha akarja, elmehet vele az Uh-kra és szülésnél is ott lehet ha akar. A baba az apa vezetéknevét kapja, de anyuka nevezi el, de lehet azért összebeszélnek majd. Ill. szülés után apuka ha tud beugrik segíteni, hazaviszi őket a kórházból (persze éjszakára hazamegy).


Nekem ez nagyon fura történetnek hangzik, nektek nem?



2016. szept. 30. 22:25
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
62%

Te ki vagy a tortenetben ?

Mert ha kivulallo akkor mi kozod hozza, hogy ki mit csinal ?

Eld a sajat eleted!

2016. szept. 30. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Nem számít, ki vagyok a történetben, csak feltettem egy kérdést. Kérem, aki nem tud válaszolni értelmesen, az ne tegye. Csak vélemények érdekelnek, meg néhány dolgot nem értek, pl. miért kellene valakinek három saját gyerek, hogy örökölhessen. Én ezt a büdös életbe nem hallottam még, hogy ez előírás lenne...
2016. szept. 30. 22:48
 3/21 Vilcsianyuja ***** válasza:
82%
Szép kerek fiktív történet. Sehol bökkenő. Azért fura, mert nem életszerű.
2016. szept. 30. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
54%
Rajta és a fószeron kìvül senkinek semmi köze hozzá
2016. szept. 30. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
55%

Ha ennyire zsák a foltjat, akkor hajrá.


De úgyis kamu az egész.

2016. szept. 30. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
68%
Én ezen azért annyira nem csodálkozom. Hallottam hasonlóan tervezett babáról. Nem hiszem, hogy feltétlenül rosszabb élete lesz a gyereknek, mint mondjuk egy olyan családban, ahol anyuka idegbeteg, apuka meg iszik. Nem ez a normális, ami azért jó, de el nem tudom ítélni. Főleg ha a gyeremről nem feledkzenek el és felnevelik rendes körülmények között, még ha nem is együtt (ma már ez nem meglepő)
2016. szept. 30. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
79%

Ez egy kitalált történet, azért fura. Kb amerikai zs kategóriàs csalàdi film.


Ott kezdődik, hogy a magyar jog nem úgy kezeli a végrendeletet, mint az amerikai. Ergo nincs olyan, hogy a vagyon ràeső részét( örökség) nem kapja meg. :-) Tovàbb megyek olyan sincs, hogy kitagadjàk az örököst...

2016. okt. 1. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

A jogi részéhez nem tudok szólni. Azt hogy a magyar törvényeket mennyire írja felül mondjuk egy végrendeletben megfogalmazott kitétel.. nem tudom.

Minden más azt hiszem csak rájuk tartozik, ha nekik így jó, csinálják. Nem egy szokványos dolog, de nem jelenti azt hogy a gyerek automatikusan sérülne.. mindene meglesz és ahogy írod, szerintem a kapcsolattartással sem lesz gond. Mint egy elvált, külön élő pár akik még jóban is vannak egymással. Sokan válás után mindennek lehordják egymást a gyerek előtt, nem látogatja a másik fél, nem fizet gyerektartást.. stb. Vagy épp nem válnak el és apa iszik, anyát veri..

Persze nem ez a dolgok rendje, nem így kéne, de nem rosszabb ez sem mint amit fentebb leírtam és azok a helyzetek nagyon is gyakoriak.

2016. okt. 1. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
67%

Az, zs kategóriás amcsi film forgatókönyv.


Mo.-n végrendelet esetén is jár a köteles rész, ami nagy vagyon esetén nem kicsi.

Kitagadni pedig max. a gyilkos fiút lehet.

Az elköttetés pedig: elég a határon át menni érte. Ez egy vagyonos embernek nem lehet probléma.

2016. okt. 1. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
60%

Mindketten egyedülállóak?! Igaz?

Akkor ha a nővel minden rendben van akkor összehozhatnak egy babát. Pénzügyileg mindketten megvannal tehát a nő nem fog éhenhalni a csávó nélkül. Ebben csak az a ciki mit mond majd a nő ha mindenki tudja róla hogy nincs csávója? Kitől van úgyis vagy megkérdezik vagy furcsán fognak nézni a nőre.

Én nem tudnék valakivel igy lefeküdni, de ha a nő igen akkor tegye azt mit jónak lát. Szerintem!

Kacifántosak az emberek.


A 60 éves nő is megszülte az első saját gyerekét az is hihetetlen sztori. Ez egy kicsit életszerűbb.

2016. okt. 1. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!