Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A párom eldöntötte, hogy nem...

A párom eldöntötte, hogy nem akar több gyermeket vállalni, viszont felvetett egy "alternatív" megoldást. Normális ez? A többi lent.

Figyelt kérdés
A párommal immár negyedik éve élünk együtt (én 36N ő 43F), s már a kapcsolatunk legelején tisztáztuk: idővel majd szeretnénk családot alapítani. Most, amikor felvetődött a téma (jogosan, hiszen "idő van"!), azt válaszolta, hogy meggondolta magát, nem akar több gyermeket vállalni. Neki már van az előző házasságából kettő, akiket imád(és tényleg így van, kéthetente 600km-t utazik oda, 600-at vissza és mulaszt 2napot a vállalkozásában, csakhogy velük lehessen+minden iskolai szünetet elkért és meg is kapott, kényezteti őket nyakra-főre), és neki ez a két gyermek teljesen elég. Viszont engem nagyon szeret és tudja, hogy mennyire fontos nekem a gyermekvállalás, éppen ezért hajlandó megadni nekem az anyaság örömét, de a gyermeket semmi esetre sem szeretné a nevére venni, nem akarja, hogy a gyermek vagy bárki más tudja, hogy ő az apja, élhet velünk, de úgy fog rá tekinteni, mint az előző házasságomból született gyermekre, akihez vér szerint semmi köze nincsen. Amikor előállt ezzel, nem tudtam: sírjak vagy nevessek?? Hogy kell ezt felfogni: mint egy óriási sértést vagy mint egy kedves áldozatot??? Mit tegyek???

2013. okt. 3. 09:16
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
88%
Próbáld megtudni, mik az indokai, és ha lehet, oszlasd el az aggodalmait. Ha nem sikerül, akkor szerintem vége. Téged már sürget az idő...
2013. okt. 3. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
98%
Ez egy baromsag, en ilyenbe bele nem mennék.
2013. okt. 3. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:
Azt állítja, hogy ő már "öreg" a gyermekvállaláshoz,és egyébként is két gyermekért felelősséget vállalni sem egyszerű a mai világban,- amit én tökéletesen megértek, DE! Ha az elején is ezt mondta volna, sosem alakítottam volna ki vele párkapcsolatot, hiszen nálam kardinális kérdés volt a családalapítás. Éppen ezért már a legelején tisztáztuk ezt a dolgot (és azóta még párszor), és mindig nagyon pozitívan nyilatkozott az eljövendő közös családunkról. Most viszont hajthatatlan. Engem nagyon szeret, ebben biztos vagyok, és nincs senkije, ebben szintén.
2013. okt. 3. 09:27
 4/34 anonim ***** válasza:
98%

de most igazából ő lenne a gyerek apja, nem? akkor hogy lesz képes úgy nézni rá, mintha nem is az övé lenne? Én ezt nem értem...


Tudod, hogy azon kívül, hogy ő már "öreg", van-e valami indoka? Elvégre így is, úgy is ő neveli fel, még akkor is, ha nem tekinti a sajátjának, hiszen veled azért együtt akar élni továbbra is.


és mit mond majd a gyereknek, hogy ki az apja? Vagy neki soha nem "járnak" majd azok a dolgok, amik a másik két gyerekének? (és most itt nem az anyagiakra gondolok, hanem a szeretetre, törődésre, ezekre... Már ha nem tekinti a saját gyerekének)Hogyan lesz képes ilyenekre, vagy hogyan gondolja, hogy képes lenne? Én ezeket nem értem.

2013. okt. 3. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
98%
Valami problémája van lelkileg? Mi a baja? Mivel kevesebb a ti közös gyereketek, mint a korábbi kettő? Azokért felelősséget vállal, ezért nem? Milyen viselkedés ez? Alapból, milyen embert választottál te? Úgy vágnám rá az ajtót, hogy visszhangzik! N30
2013. okt. 3. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
98%

Ne haragudj, de mit szív, iszik, szed....tudom is én a párod?!

Mert ilyen bődületes b@romságot csak valami szer hatása alatt találhat ki valaki!

Komolyan, ez akkora sértés rád, és a születendő kicsire nézve, hogy itt mondanám azt, hogy köszönöm szépen, de nem élek a lehetőséggel, hanem megkeresem azt az embert, aki ember számba vesz!

2013. okt. 3. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:
Pontosan ezt és így éreztem én is. Majdnem megszakadt a szívem!!! Hiába magyarázták többen, hogy ezt inkább tekintsem "áldozatnak" a részéről, és hogy "értékeljem ezt a gesztust", hogy egyáltalán hajlandó gyereket csinálni nekem és nem mondja azt, hogy szó sem lehet róla...Én becsapva és megalázva érzem magam...és nagyon öregnek is sajnos ahhoz, hogy egy másik kapcsolatba kezdjek. Ti mit tennétek a helyemben???
2013. okt. 3. 09:42
 8/34 anonim ***** válasza:
98%
Nem ez az egyetlen alternatív megoldás. Az is az, ha nem tőle lesz gyereked, ő meg mehet, amerre lát! Égtelenül kiakadnék, megmondom őszintén. Fogalmam sincs ki ez az ember, aki ilyenre képes. De ha tényleg komolyan gondolja, akkor mégis miért maradnál vele? Miért kell neked egy olyan kapcsolat, ahol "csinálnak neked egy gyereket", de nem kelletek neki, mint család? Azért maradsz mellette, hogy ellásd, gondozd idős korára? Mi vagy te? Bentlakásos cselédlány, akinek a zabigyerekét nem ismeri el a gazdája? Jesszusom! Gusztustalan hozzáállás! Hagyd ott a francba, alternatív megoldásával együtt, és keress egy rendes embert, vagy fogadj örökbe! Jobban jársz, mint vele!
2013. okt. 3. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
21%
Van gyereked már az előző házasságodból, én vele törődnék, és csomagolnék. Undorító egy pasi.
2013. okt. 3. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
97%
De attól, hogy nem veszi a nevére még az övé, és ha szétmentek gyerektartást ugyanúgy kell fizetnie rá, tehát a felelősség ugyanolyan akármit is csinál. Szóval ez egy nagy baromság és nagyon sértő is. Hány éves vagy?
2013. okt. 3. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!