Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek hogy csináljam?

Szerintetek hogy csináljam?

Figyelt kérdés

A férjem és én teljesen eltérő nevelést kaptunk. Őt búra alatt nevelték, engem úgy, hogy a jég hátán is megéljek. Ha kell kertet ások, tudok csempét rakni stb. Sajnos ezek inkább férfi feladatok.....


Hogyan mutassuk majd meg a fiunknak, a tipikus apai /anyai mintat? Mert az, hogy anya autóban izzót cserel, valljuk be nem tipikus....Nem akarom a férjem "kiherélni", fontos lenne, hogy apaként funkcionáljon, akire a gyerek példaképként tekinthet. (Tudom, a rossz példa is példa).Sajnos olyan nagyon rossz a személyiségem, de szeretnek magamon javítani. Ötletek?


2019. okt. 21. 18:28
 1/4 anonim ***** válasza:
93%
A férjemet már rég kiherélték a saját szülei. Nem nevelték férfinak és sajnos így nem is tud férfi példakép lenni. Persze ettől még lehet jó apa. Szerintem nem lesz semmi baja a gyereknek ha ezeket tőled tanulja meg. Az én apukám például igazi pasi. Mindig szerel meg épít. Mégis van olyan étel amit tőle tanultam meg elkészítenie, mert őt is úgy nevelték, hogy tudjon magáról gondoskodni.
2019. okt. 21. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A gyerek nem azért fog felnézni az apjára, mert tud autót szerelni vagy szöget beverni. Biztosan vannak a párodnak értékes tulajdonságai, amivel példát mutathat a fiatoknak, csak te felnőtt, női szemmel nem látod.

Az, hogy ki a gyakorlatiasabb, vagy ki a gondolkodóbb típus, nem oszlik nemekre és a gyerek sem ez alapján fog jó vagy rossz nevelést kapni.

2019. okt. 21. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem ezek a tradicionális szerepek nettó hülyeségek. Semmi baja nem lesz a gyereknek, ha tőled tanul meg csempézni. Gondolom a te családod konzervatív volt.
2019. okt. 21. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én amúgy össze se jöttem volna olyan pasival, aki nem tudna megélni a jég hátán is, mivel eleve én is ilyen vagyok. Olyan társa volt szükségem, aki mellett nő lehetek, és igenis tudjon mondjuk kicserélni egy izzót a kocsiban, vagy egy csaptelepet, vagy tudjon kertet ásni...
2019. okt. 21. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!