Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mikor jelentettétek be nagyszü...

Mikor jelentettétek be nagyszülőknek, barátoknak?

Figyelt kérdés
Miután kiderült a várandósság, mennyi idő elteltével jelentettétek be nagyszülőknek, családoknak, ismerősöknek a nagy hírt?
2019. okt. 22. 11:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
10-15 héttel később
2019. okt. 22. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
10 hetesen mondtam el a csaladnak, a baratoknak az elso trimeszter utan
2019. okt. 22. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Anyukámnak, húgomnak rögtön, mindenki más bôven 12 hét után tudja meg.
2019. okt. 22. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Nem féltetek attól hogy túl korán mondjátok el és miután mindenki rákészült meg örült ti elvetéltek aztán mindenki szomorú lesz?


Az imént olvastam statisztikákat hogy sajnos a 12. hétig igen nagy a statisztikai esélye a vetélésnek, bizonyos szakaszban 50-75% is

2019. okt. 22. 12:41
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Hetedik héten, amikor az orvos is megállapította a terhességet.
2019. okt. 22. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Lombikunk volt, amit sokan tudtak, mivel én ebből nem csináltam ügyet, sőt jobbnak éreztem felvállalni, mint titkolózni és belefutni kényes kérdésekbe. Így az első 66-os hcg eredménytől tudták, ami mondjuk az első tesztnek felel meg.
2019. okt. 22. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Első terhességnél a pozitív teszt utáni 1-2 napon már tudta az egész család mindkét részről, éveket vártunk rá és nem bírtuk magunkban tartani. 6. héten már a munkatársaim, barátaim is tudták.

Második gyermekünknél 5 hetesen mondtam el anyumnak, 6 hetesen testvéreméknek, mikor már volt szivhang. Férjem családja a 10. héten tudta meg. Munkatársaim 12. hét után.

2019. okt. 22. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

A szüleimet még a teszt napján hívtam. Sőt a legjobb barátnőimet is. A munkahelyen is napokkal később tudták, veszélyes munkakörben dolgoztam. Biztonságosabb volt így. Nem csináltam belőle ügyet én sem, ha elvetéltem volna legalább akkor nem kell magyarázkodni, miért akarok mondjuk hirtelen két hét szabira menni ( most csak mondtam valamit, fogalmam sincs ilyen esetben akartam volna-e szabira menni tartósan).

Szóval mondhatjuk, hogy a környezetem aki a minden napjaimban részt vesz, azok már 5 hetesen is tudták. De pl én facebookra nem pakoltam ki semmit ami erre utalna. Miután megszületett egy képet kitettem, amin amúgy kb nem is látszik és ennyi. Így tudta meg mindenki más is.


De teljesen megértem ha valaki vár. Szerintem ezt mindenki érzi maga, hogy neki hogy jobb. Ha beszélhet róla, vagy ha inkább titokban tartja egy pontig. Egyik sem rossz döntés.

2019. okt. 22. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

ha a környezetemet megfigyelem a legnagyobb vetélési arány a 7-ik hét elött van.

Sajna van annyi ismerösöm vagy sztrim akinek 12-ik héten halt el a magzat amennyi baj már történt a szülés elötti idöben. Vagy is bizony lehet bármikor baj.


Tapasztalat az, hogy a 7-ik hét után már nagyon ritka, hogy történik valami, de akkor viszont bármely hónapban lehet.

2019. okt. 22. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Én nem nagyon tétovázhattam. Munkahelyemen cipelni és létrázni kell, azonnal elmondtam. Azóta ezeket nem csinálom.

A férjemnek elmondtam azonnal, tesómnak van tapasztalata tesztekkel szóval töle kérdeztem meg mit gondol a halvány tesztemröl. Mindenki mással várni akartam, de sajna nem jött össze. Anyukámnak és apukámnak elmondtam 8 hetesen, barátok megtudták 7 hetesen. Ez van, nem tudok titkot tartani. Más nem tudja, a tágabb család. Ha csalódnak, hát csalódnak, hogy mégse lesz baba, akkor mások véleménye úgyse fog érdekelni. Babonás pedig nem vagyok 🙂

2019. okt. 22. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!