Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülők akiknek félvér gyerekük...

Szülők akiknek félvér gyerekük van, nem éri emiatt hátrány a gyereketeket?

Figyelt kérdés
Külföldi férjem van és nagyon jó a házasságunk. Szerencsére anyagilag sem lenne megterhelő gyereket vállalnunk. Mindketten nagyon szeretnénk egy kisbabát, de félek, hogy a gyereknek rossz lenne. Szerintem nagyon szépek a félvér gyerekek(és a felnőttek is), de sok az előítéletes ember. Identitásbeli problémáktól is tartok, hiszen a magyaroknak ő sosem lesz teljesen magyar, a férjem országában is inkább külföldinek fogják nézni. Akinek van ebben tapasztalata, az írna erről? Nagyon megköszönném. Lehet, hogy csak én kombinálom túl, de nem akarok rosszat a gyereknek.
2019. okt. 24. 07:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem ne vedd ezt ilyen drasztikusan komolyan. Biztosan lesz pár szituáció, de akit ki akarnak nézni, azt kinézik a társadalomban, és különben is, ki tudja, cegigazgató lesz belőle, mert olyan jó szülei voltak, hogy amikor ilyen hekyzet volt, megtanitittak kezelni azt így egy erős magabiztos ember lett belőle, aki nyitott a világra. Nem hiába mondják, hogy az élet szép, csak tudni kell élni. Tudni kell jó példát mutatni, tudni kell a hekyzeteket a javunkra fordítani
2019. okt. 24. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
88%

Emiatt nem vállalni szerintem a túlkombinálás kategória. Nekem a szomszédunk volt egy anyuka akinek nigériai férje volt. Emellé még hithű zsidó nevelést is kapott az anyja részéről, sokszor járt kipában és zsinagógában. Érték támadások a kissrácot... Sokszor cigányozták meg migránsozták (éljen a gyűlöletet kampány elvetett magjai 😕) De ettől függetlenül a srácot ez nem viselte meg. Megtanulta, hogy vannak jó és rossz emberek. Tán előbb, mint mások. De az identitástudata erősebb volt a legtöbb felnőtténél.

A gyerek eleinte úgy veszi le a világ dolgait, amilyen szűrőn keresztül te közvetíted. Szóval ezeket az érzéseket neked magadban kell helyre tenni. Kívánom, hogy megtaláld ebben azt az utat, amin szívesen jártok!

2019. okt. 24. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
43%

Ha ez a gondolat csak fel merült benned, akkor te nem vagy megelégedve a férjed származásával és színével.


Èn fehérbörü, de barna hajú, barna szemü nö vagyok. Amerikában elmentem a latinamerikai és fekete barátaimmal egy bárba, mikor kijöttünk le fehér k @rváztak az ott áldogálok. Ezen iszonyat meglepödtem.

Majd pár éve megismerkedtem a német férjemmel aki fehérbörü és totál szöke, és az apja egyszer megemlítette, hogy én és a sötét színem...

Vagy is én 40 év alatt is 2x kivoltam emelve a böröm színe miatt. A férjemet pl az arab országokban mindig megnézik, pedig elég sötét szöke a haja.

Gyerekeinek akik teljesen szökék lettek(hm az öröklödés elmélet mást mond)még nem érte ilyen megkülömböztetés.


DE ért már téged megkülömböztetés azért mert nö vagy? Vagy azért mert szöke vagy?

Mondott már neked valaki nökröl viccet? Volt, hogy a vezetési stílusodat leszolták mert nö vagy? Vagy még a csavar becsavarása elött azt mondták, hogy nem fog menni, mert nö vagy? Szerintem mint nö sokkal több hát´rány ér nap mint nap mint a bör szín miatt, még mo-n is.

Aztán nem is beszélve a szöke nökröl... Egy szöke nönek szerintem még nagyobb hátránya van mint akár egy fekete börü nönek.

2019. okt. 24. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
42%
Jogosan aggódsz. Sajnos Magyarországon a gyűlölet kampány megtette a hatását.
2019. okt. 24. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Bár attól is függ hol laktok. Értelmesebb, felvilágosultabb környéken jobban kezelik a félvéreket, mint egy primitív Fideszes faluban.
2019. okt. 24. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
49%

Ez nem túlkombinálás, valós félelem ebben az országban(meg a vilàg nagy részén)


Nem jó és rossz emberek vannak, hanem máshogy gondolkozók, alulinformáltak, megtévesztettek, félők, zárkózottak, rossz tapasztalattal rendelkezők, konzervatívak, előítéletesek blabla.


Az emberek viselkedését nem lehet annyival elintézni, hogy rosszak.


Igen, ki kell mondani, hogy az ember külseje meghatározó abban, hogyan áll hozzá a világ nagy része bármilyen téren.


Jó, hogy gondolsz erre IS.


Szerintem is hátrány, de pont el lehet úgy intézni, mintha kövér lenne, vöröshajú, nyúlszájú, bőrbetegsége lenne, alacsony lenne, vagy 2 méter, vagy bármi születési rendellenessége lenne, esetleg felnőttként színes hajú, tetkós, piercenges..


Ez az, ahogy kinéz, ez a teste, ha neki tetszik, ne változtasson rajta, ha akar, hajrá, szeresse magát, blabla stb, a külseje tükrözze azt, hogy ki ő belül. Amíg így van, boldog lesz.


Számíts sok rosszra, én vöröshajúként nőttem fel, nagyon rossz volt, mintha mindig reflektorfényben lettem volna. Huszonéves koromra sikerült ezt megszeretnem, magaménak érzem a testem, elég felnőtt vagyok a manapság is vörizők kezeléséhez.


Nehéz lesz neki, nehezebb, mint nekem volt, de nem annyira, mint amennyi jó fogja érni ezer területen az életben. Azokért bárkinek megéri megszületni.

2019. okt. 24. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Budapesten nem hiszem hogy nagyobb hátrány érné. Ha vidéki kis faluban laktok akkor lehet h nagyobb az esély. Egy esetleges csúfolás, vagy akár kiközösítés bármelyik gyereket fenyegeti, nagyon különböző indokokkal, nem kell ahhoz félvérnek lenni.
2019. okt. 24. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%

Utolsó, egész életemben Bp belvárosában mászkáltam heti 7 nap, minden napszakban, de bizony, hogy hátrány érné, csak nem akkora, mint falun.


Láttam már elmebetegeket, akik az ember ruháját, haját, bőrét kipécézik és szidják hangosan, random nénikről, bácsikról nem is beszélve, ittas huligánok, akik bármibe belekötnek(de nagyobb eséllyel feltűnőbbe) Éjjel nappal vannak ilyenek.


Pl a random néni aki leköpte willsmith haverját fényes nappal a belvárosban.


Ez csak egy, ha már idegen nyelven beszélsz, észrevesznek és cikiznek, ha meg magyarul szólalsz meg utána, kerekedik a szemük..


Az én gyerekem csak csapatosan, fényes nappal fog tömegközlekedni jobb részeken, kegyetlen a belváros. Esténként haza fog taxizni buliból. Pedig teljesen átlagos kinézetű lány.


Én 6 évig bkvztam, gimiben vagy 30szor zaklattak szexuálisan valahogy és vagy 5x ennyien találtak be marhasággal a cikizésemtől, kötekedésen át veréssel fenyegetésig.


Csendes sovány visszafogott vörös hajú kislány voltam.

2019. okt. 24. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Utolsó, ez mindig igaz, de a belvárosban (Blaha, Nyugati stb.) ha nem félvér vagy akkor is simán érhet attrocitás, tele kétes alakkal, hajléktalanok, nepperek stb.

Budapesten azért ha nem magyarul beszél valaki az nem akkora nagy szám, hiszen rengeteg a külföldi munkavállaló és a turista is.

Egy kis faluban viszont ahol tényleg mindenki fehér nagyobb a hátrány.

2019. okt. 24. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Belváros alatt én kálvint, astoriát, ferencieket, fővámot, deákot, arany janos utca kornyeket, meg 5-6-7kert értek, nem suttyóblahát és nem is az aluljárót..


Nem az, hogy ritka, hanem az, hogy rosszindulatot ébreszt bármilyen okból. Nem csak a ritka dolgok ébresztenek az emberekben indulatot.

2019. okt. 24. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!