Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülés után, segítség nélkül...

Szülés után, segítség nélkül lehet? Olyan nők válasza érdekel, akik egyedül (a férjükkel oldották meg az első heteket)

Figyelt kérdés

Kis lakásban élünk, több száz km-re a nagyszülőktől.Nem szeretném, ha valamelyik családtag ideköltözne hozzánk. Szerencsére férjem sokat segít a házimunkában, kifőzdében dolgozom, a napi menüt onnan tudnánk hozni, ameddig nem erősödöm meg.

Amikor kiderült, hogy terhes vagyok, anyósom kikötötte, hogy szülés után hozzánk költözik 2 hétre. Elmondtam neki is, hogy miért nem szeretném, de nagyon szívesen várjuk látogatásra, erre ezen megsértődött. A fejemhez vágta, hogy amikor fel leszek vágva tokától bokáig, akkor igenis szükségem lesz rá. Alapjáraton rossz a kapcsolatunk, anyukámmal pedig nagyon jóban vagyok, tehát, ha valakit elviselnék pár napra, akkor az az édesanyám, de még ő is csak készenlétben lesz.

A kérdésem az lenne, hogy megoldható a lábadozási időszakban, hogy a férjem meg a barátnőim segítségével minden gördülékenyen menjen, vagy feltétlenül szükséges valakinek a 0-24-es felügyelete? Ti hogy oldottátok meg?



2018. jún. 12. 17:29
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
82%
Külföldön élünk 2500 km-re. Nincs segítség. Férjem 1 hetet volt itthon velünk. Sürgősségi császárral szültem. 4 nap után haza jöttünk. Semmi probléma nem volt. Még főztem is. Babat tökéletesen el tudtam látni. Nem értem azokat akikhez mennek segíteni. Ugyan mit? Az első hetekben a baba kb alszik és eszik. Addig van időd bármit megcsinàlni. A császár sem volt gáz.
2018. jún. 12. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
94%
Császármetszéssel szültem.Nekem pld a saját anyum is az idegeimre ment napi 0-24-ben.Simán megoldhatóak az első hetek is ,ha a főtt kaja megvan.
2018. jún. 12. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
84%
Nekunk sem lakik senkink 1000 km-es korzetben, igy a ferjemmel oldottunk meg mindent mind a ket gyereknel. Ket het utan pedig en egyedul mert a ferjem mar dolgozott. Persze hogy meg lehet oldani, foleg ha valakinek nem mondjuk harmasikrei vannak..
2018. jún. 12. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
89%
Hogyne lenne megoldható. Császáros voltam, mégis teljesen jól elvoltunk. Anyum átjárt mondjuk naponta, mert közel lakik, de téblábolt csak, a férjem főzött, megcsinált mindent, én pihentem, a babával voltam, meg segítettem neki, ha a baba aludt és unatkoztam. Ha ott a férj, akkor szerintem más nem kell. Csak a szüleink generációjában talán nem volt jellemző, hogy apuka aktivizálta magát ilyenkor.
2018. jún. 12. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 Metionin ***** válasza:
76%
Igaz ez nem ma volt de anyám tök egyedül volt otthon, egyedül értve úgy hogy apám rögtön az első otthon töltött éjszaka elhúzott dolgozni. Régen sem ugrálta körül mindenki a kismamát, mégis megvoltak. Mondjuk ez függ attól is hogy pl. császároztak-e mert ha a seb miatt nem tudsz emelni, az egy pár napig szívás. Ha nem szeretnéd hogy a nagyi odaköltözzön, akkor mondd meg neki, ha meg is sértődik pár napra, akkor is jobb mintha jópofizásból beleegyezel aztán meg mindenbe beleszól, idegesít.
2018. jún. 12. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
88%

Persze, hogy megoldható!

A férjem 2 hét szabit vett ki, senki nem költözött hozzánk. Császáros voltam, de mindent tudtam csinálni, ne úgy állj hozzá, hogy akkor tuti 1 hónapig kínok közt fogsz feküdni.


És legyél határozott az ilyen rokonokkal. Ha meglesz a baba, jönnek majd a kéretlen tanácsok, szóval idôben le kell fektetni a szabályokat.

2018. jún. 12. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
97%
Mondjuk azt külön nem értem a hasonló helyzetekben, hogy ha anyóssal nem jó a viszony, akkor miért gondolja, hogy rá van ott szükség a nő édesanyja helyett...
2018. jún. 12. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
79%
Egyedülálló anyaként császár után is simán meg tudtam oldani. Csak akarat meg szervezes/gondolkodas kérdése az egész
2018. jún. 12. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
82%

Én már szülés után 6 nappal takarítottam és főztem, nem volt semmi bajom egy kis általános gyengeségen és pici hasfájáson kívül. (császár után 5. napon jöttünk haza)


Nem kell túlmisztifikálni, jó eséllyel nem lesznek olyan problémáid amik indokolná a teljes kiszolgálásod.

2018. jún. 12. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
90%

Ketten simàn megtudjàtok oldani!

Csalàddà kell kovácsolódnotok.

Màsnak semmi keresnivalója nincs ott az első pàr hétben!

2018. jún. 12. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!