Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tej, -szója allergiás gyermeke...

Tej, -szója allergiás gyermeketek mit eszik reggelire, vacsira? És mit nassol?

Figyelt kérdés
2011. szept. 26. 11:27
 1/3 anonim ***** válasza:

Az enyém tejfehérje- és tejcukor, tojásmentes diétán van, és óvatosságból egy ideig nem ehetett szóját.


Reggelire és vacsorára kenyeret vagy tejmentes kiflit, zsömlét, általam sütött péksüteményt, kalácsot eszik Liga margarinnal, szalámival (házi a hentestől), virslivel, felvágottal, lekvárral (mézet még nem adtam neki, 22 hónapos). Lehet kapni tej- és szójamentes felvágottat is, biztosan tudod már, én a Pick oldalán találtam elég sok terméket, aztán véletlenül is rátalál az ember pl. Corában jó minőségű bécsi virsli. Igaz, az ára is "minőségi"! készítek neki májkrémet, húskrémet, padlizsánkrémet, tepertőkrémet. Rizs- vagy zabtejből pudingot, tejberizst, tejbegrízt, van, amikor reszelek bele gyümölcsöt.


Nassolásra sütiféléket gondolod?


Gesztenyével szoktam golyókat csinálni, hasonlóan, mint a kókuszgolyót, de nem kakaóval, mert azt sem ehet a fiam, hanem fahéjjal vagy mézessütemény keverékkel (én a Győri édes natúr Zabfalatokjával, de azt nem tudom hirtelen, van-e benne szója); sűrű tejbegrízből készítek golyókat pirított zsemlemorzsával (ilyet csinálok akkor is neki, ha magunknak túrógombócot); tojás nélküli piskótát sütök neki (az almalével készültet nagyon szereti); meggyes vagy almás bélest (a tésztája tojás nélkül is tökéletes); gofrit, palacsintát (szódavízzel, mert növényi "tejjel" nekem szétszakad); palacsintatésztába bundázok különböző gyümölcsöket (az alma és a banán bundában az apjának is kedvenc).


Ennyi jutott hirtelen eszembe.

2011. szept. 26. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi!

A tejmentes része az már megy , már 1 éves tejallergiás, vagyis akkor diagnosztizálták.

A sűrű tejbegrízeset zsemlemorzsában én is szoktam, az az ő gombóca :)

A palacsintát szoktam csinálni rizstejből (abból nem olyan jó ), sajna a szójatejből a legjobb, de mostmár kilőve.

Most derült ki a szójára is az allergiája, ez aggaszt a legjobban. Főleg a felvágottak, virslik. Végre megtaláltam mindenből a megfelelőt a tejallergiásomnak, erre itt van, újra lehet szegénykémnek keresgélni.

Jók a nasik amiket írtál.

Olyan érdekelne még amiket a polcról leemelünk...mert van egy 1,5 évvel nagyobb tesó, azért ő időnként kap kekszet, pudingot, csokit...eddig mindent tudtunk pótolni tejmentesen, de szójamentesen....Jó nem mindennapos ez a fajta nasi, de azért jó tudni,hogy mit lehet. Nyilván majd megnézegetem ha eltudok menni, de kíváncsi vagyok más hogy csinálja .

Köszi a választ!!!

2011. szept. 26. 16:04
 3/3 anonim ***** válasza:

köszi az ötleteket! nekem egy 22hós tejallrgiás csajszim van, és némi reményünk mutatkozik arra, hogy kinőheti...

3hete kap 1danonino/hét leosztásban joghurtot és semmi baja tőle. :)

sajnos a kajával elég rosszul áll, gyakorlatilag nem eszik. :( peig még mindig elég vékonyka, 11kg.

így neki a reggeli és a vacsora még mindig a tápszer. Pepti plus2-őt kap, amikor kakaót kér én ebből csinálok neki. a palacsinta megy nálunk is, én rízstejből készítem, a szóját nem szereti. Sőt újabban rákapott a tejbegrízre is, rizstejből készítve.

felvágottakat egyáltalán nem eszik, leszámítva a kolbászokat :) igaz, abból csak a házit, a gyári az nem megy. a mami főzője, vagy szárazkolbija az egyetlen.

péksütiket még nem is próbáltam, ha nagy nehezen leküzd pár falatot akkor is max vizes zsemlye.

tápszerből viszont megiszik akár 7dl is egy nap....

2011. szept. 29. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!