Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nálatok mennyire veszi ki...

Nálatok mennyire veszi ki apuka a részét a gyereknevelésből?

Figyelt kérdés

Mikor még picik nagyon, arra gondolok.

10 hónapos a fiam de semmit se segít arra hivatkozva hogy ő dolgozik.

Szabadidőm sincs ezmiatt semmi. Mar hülyének néz mindenki hogy nem voltam 10 honap alatt sehol a gyerekem nélkül. És kezdek besokallni is ettől. Ja de 10 perc szoli heti egyszer. Addig veszi át apuka. De altatni, pelenkazni se tudja. Etetni néha, amugy cicizik még. Én várok el túl sokat tőle? Hogy pl egyszer elmehessek gyerek nelkul baratnozni 2 órat? Nálatok hogy mukodik ez? Komolyan a szakitason gondolkodom, olyan szinten besokaltam. (Nagyszülői segitseg NINCS sajnos!)


2019. nov. 5. 23:05
1 2 3
 1/26 A kérdező kommentje:
Ja, jatszani se tud vele. De allitasa szerint en gyenge vagyok. O meg tökeletes Apa
2019. nov. 5. 23:06
 2/26 anonim ***** válasza:
100%

Ezen más nem segíthet, csak ha beszélsz vele erről, és azt nagyon sürgősen!!

A férjem nagyon sokat segít, imád vele lenni. Persze ő már nagyon régen vágyott a babára, az előző kapcsolatában sokat küzdöttek a gyerekért. Így aztán nem is vártam mást, tudtam, hogy nagyon jó apa lesz. Az elején nem volt egyszerű, bizonytalan volt, alig merte megfogni, nagyon pinduri volt neki, féltette. De idővel hozzászokott és bátrabb lett. Én pedig hagytam hogy bénázzon és magától tanuljon meg dolgokat. Nem javítottam ki folyton, hogy máshogy kéne csinálni.

2019. nov. 5. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
Mindenben. Jatszik, furdeti, pelusozza. 3 hos.. A batyo 2.5 eves. Vele is kezdetektol mindenben.m. Es minden nap dolgozik, este 6-nal elobb sose er haza. De akkor is meg elmegy vele bicajozni, stb. Este mindkettot o furdeti, a nagyot o is altatja.
2019. nov. 5. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
79%
Egyenrangú szülők vagyunk.
2019. nov. 5. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
63%

Mindenben segít az első perctől kezdve és soha nem kellett kérnem. Pelenkázni alig várta, hogy amikor hazajöttünk a kórházból megtanítsam, hogy gondoskodhasson a kislányunkról. Ő fürdeti a kezdetektől. Etetni nem tudta az elején mert 8 hónapig anyatejes volt de a kóstoltatást ő kezdte el mert nagyon rá volt pörögve és a mióta kell a tápszer arányokat is fejből tudja. Ameddig nem aludta át az éjszakát addig egyszer ő kelt hozzá éjjel egyszer én és hacsak nem volt a baba éhes sokkal jobban altatott nálam, sokszor őt kérte a gyerek ha én mentem csak tovább sírt. Ő szoktatta rá, hogy egyedül aludjon el, egyetlen könnycsepp nélkül óriási türelemmel. Imádja öltöztetni és mindig figyel rá, hogy összeillő szettet adjon rá. 1-2 havonta elküld a barátnőimmel mulatozni és addig ő vigyáz otthon a babára, mindent meg tud oldani anélkül, hogy folyamatosan írogatna. Rengeteget játszik vele, nagyon apás a kislányunk, rajong az apjáért. Fantasztikus apa, nem kívánhatnánk jobbat nála, nagyon hálás vagyok ezért.

Szerintem mindenképpen beszélj a pároddal arról, hogy nincs rendben, hogy ennyire kivonja magát ezek alól. Lehet, hogy félelmei vannak vagy csak szimplán teljesen máshogy értékeli az apaszerepet mint ahogy te elvárnád. Milyen apakép van előtte, milyen volt az ő apukája? Valami oka csak van, hogy ilyen szinten nem akarja kivenni a részét, beszélni kell róla. Neked pedig kitartást kívánok.

2019. nov. 5. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

Ti nagyon szerencsesek vagytok :( hat nem így kepzeltem el.

Azt nemtudom az o apja mennyit törödott velük kicsikent, csakhogy folyton ivott kesobb, ami miatt el is váltak a szülei. Ő egyebkent nem iszik. Csak valahogy kezdek belefaradni hogy azt hallgatom hogy en vagyok az anyja, en dolgom ez is meg az is. Meg hogy kepzelem en hogy anya letemre elakarok menni a baratnom szulinapjara majd jovore. Hozzateszem 25 eves vagyok...

Na mindegy, vele nem lehet beszelni errol mert csak azt tudja a fejemhez vagni hogy faradt es o eltart minket, neki erre van csak ereje. Amugy fürdetni ő szokta de kb ennyi. Kb örömtancot kene jarnom azert is mert én elmehetek furdeni es addig vele van......

2019. nov. 5. 23:58
 7/26 anonim ***** válasza:
77%

Sajnos örömtáncot járhatsz. Az én férjem nemhogy nem fürdette a babánkat, addig se vigyázott rá, míg én fürödtem.. Így vagy sírt, vagy elvolt. Férjem meg kint az udvaron este 10-ig inkább.

Minden vágya volt egy gyermek, mégis rám maradt minden. Én se így képzeltem el.

Végül 4 hónapos volt a baba, mikor elhagytuk az apját. Azóta sokkal nyugodtabb vagyok, a tejem is több. 3 hónapja élünk már külön a babával boldogan. Legalább nem stresszelek már, hogy nem segít, nem foglalkozik velünk. (Egyedül voltam és vagyok, nincs semmi nagyszülői segítségem.)

2019. nov. 6. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
62%
Az 5-ös válaszadó a szívemből szólt. Nálunk is imádja minden percét :) nálunk még annyi van hogy 1 hónapba egyszer barátnőzés mellett elmehetek ruhákat vásárolni ebből általában a manónak veszek ruhát, de mind1 :D éjszakai alvásnál van hogy átküld inkább a másik szobába hogy tudjak aludni pedig ő 6kor kel s megy dolgozni de éjszakázik vele szívesen. A családja ki is van akadva mert az a véleményük hogy minek van az anyja ha ennyit segít nekem, a válasz az, hogy ketten voltunk ott abban a helyzetben és nem magamnak szültem. Beszélj vele s ha nem változik akkor menjetek el egy jobb helyzet reményében gondolom hogy nehéz, de én úgy lennék vele hogy inkább egyedül mint hogy még egy óriás csecsemővel is foglalkozzak.
2019. nov. 6. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
79%
Ugyanúgy szülő ő is, mint én! Úgyhogy kb.mindent csinál a gyerekek körül.
2019. nov. 6. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
59%

Átérzem, hogy mi lehet benned, részben, mert nálunk elég sokat javult, sőt, remélem mára kijelenthetem, hogy helyreállt a rend. A férjem pelenkázta, hozzataplalas után megetette kérésre, de minőségi időt sosem töltött vele. Miután lehetett már valamennyire játszani, feküdt, ült a földön és nyomkodta a telefonját. Bár mivel az én férjem nme egy ilyen magát tökéletesnek tartó p*cs (már bocs), kellő "fejmosás" után kb egy éves korára sikerült letetetni a telefont, elmenni külön sétálni. És tudod mi lett a hatása? Élvezik. A fiam végre nem annyira sír utánam, igényli az apját és ami a legfontosabb: szereti. Addig csak egyet kettőt mosolygott neki. Enni sem evett csak pár falatot nála, utána kellett váltanom, hogy egyen többet. A nagymamákkal jobban elvolt a fiam, akiket amúgy ritkán lát a távolság miatt.


Szóval vagy magyarázd el, hogy a gyerek nem egy tárgy, amit etetni, pelenkázni kell, hanem lassan felfogja hogy egy onimádó, lusta apja van, aki ha otthon van, tipikusan "elvár", hogy az asszony főzzön, mosson, takarítson, gyereket neveljen és este még a szexi bugyit is felvegye és aktívan kielégítse a férfi minden igényét.


Nem is értem, hogy miért ne állsz kicsit a sarkadra. Az írásod alapján teljesen úgy állítja be, mintha minden a te feladatod lenne. S kiemelem azt, hogy valószínűleg az önbizalmad alapján is manipulálna.


Én nagyon kevés esélyt látok arra, hogy megváltozzon, de ha a férjem nézem, nem lehetetlen.


Kívánom, hogy rendeződjön nálatok ez

2019. nov. 6. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!