Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van olyan apuka aki kiveszi a...

Van olyan apuka aki kiveszi a részét a gyereknevelésből? Milyen szinten?

Figyelt kérdés
Előző kérdésnél, nem vette ki sőt. Nálunk is így van, de nálunk azért szokott vigyázni egy kicsit csak nem akkor amikor nekem kéne, amikor egy kicsit jól esne, de azért ez is több mint a semmi.
2010. júl. 1. 07:27
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
persze hogy van.a gyereket nem csak magamnak szültem,az övé is,így neki is ki kell venni a részét jóból és rosszból is.persze mivel dolgozik igy negyedannyit se tud foglalkozni a fiával,de amikor itthon van megteszi,játszik vele,tisztába teszi eteti,neveli mert az övé is.és nem azért eszi mert én mondtam neki,hanem mert része akar lenni a fia felnövésének,okosodásának és ennek csak ez a módja.
2010. júl. 1. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Az enyém ilyen. A kaki kipucolásán kívül bármit meg tud csinálni a gyerkőc körül. Az más kérdés, hogy "jajj, szívem ez neked jobban megy" szöveget ő is ismeri :)))

2010. júl. 1. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Az apukám ilyen ember, de a férjemről fele annyira ha elmondhatom. 15 hónapos a lányunk, éjjel nem kelt fel sosem hozzá. VIszont bármikor ráhagyhatom ha dolgom van. Fürdeti minden este / ha nem dolgozik/, kimegy vele az udvarra pancsolni, pelenkázza ahányszor kell / és ezért már nem is kell szólnom/. Igazából mindent megcsinál vele csak szólni kell sokszor, hogy apa adni kell neki uzsonnát meg ilyesmit. Ha elmegyek itthonról akkor pedig előre el kell mondanom hogy mikor mit kell ennie :)) Hát ez van, de legalább megpróbálja kivenni a részét, a férfiak mégsem nők, mi sokkal jobban tudjuk, főleg hogy mi alakítjuk a babáink rendjét, ők nincsenek is itthon, honnan tudnák. Meg különben sem figyelnek részletekre, máshogy vannak programozva :)))
2010. júl. 1. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
79%

a férjem a maga módján mintaapa:

minden este fürdet - én öltöztetek

pelenkát cserél - kakisat én

etet, itat , mesét néz vele - én viszem sétáli ha ketten vagyunk de eljön velünk is főleg parkba városba sétálni

ha megkérem főz bár van olyan amit azért mert ő késziti jobban pl. kolbászos rántotta, hagymás rostélyos...

öltözteti - én készitem ki a ruhát

este felkel hozzá és visszaaltatja - régebben én-

szóval helytáll és nem csak kötelességből.

2010. júl. 1. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
Az én párom is nagyon jó apa! Szerencsém van vele. Nagyon szereti a picit, imádja. Régóta vártunk már rá. Játszik vele, elviszi sétálni, pelenkát cserél, öltözteti stb. Már alig várom, hohy együtt lássam őket focizni meg ilyenek, de még erre várnom kell. 2 hónapos a babánk. :-)
2010. júl. 1. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
Mindenben segít a gyerekkel kapcsolatban. Leviszi az udvarra vagy a játszótérre, átpelenkázza ha érzi bekakilt bepisilt, átöltözteti, megfürdeti, megeteti. Mindenből kiveszi a részét. 15 hónapos, de születésétől kezdve azt mondja az ő lánya is, és mindent megycsinál it kell. Volt hogy 1 órán át ringatta esténként hogy elaludjon mikor pici volt, mert hogy én napközben ringathatom az esti altatás az övé legyen kérte. Közösen neveljük lányunkat!
2010. júl. 1. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Hát nelunk ezek a dumák nagyon mennek, hogy: anya nagyon tele van a pelusa, szomjas, ez a gyerek éhes, álmos, nem kéne már fürödnie, nem akartok lemenni sétálni, stb? és ilyenkor visszakérdezek, hogy te nem tudom ezt megcsinálni. Mert mosdom ezt tőlem megkérded már el is intézhetted volna pl az itatást?
2010. júl. 1. 07:57
 8/23 A kérdező kommentje:
Bocsi siettem: nálunk, tudod, mondom.
2010. júl. 1. 07:58
 9/23 anonim ***** válasza:

Nem lehet egy szavam se a páromra. A legtöbb férfival ellentétben, ha a gyerek pelusa kakis, szinte kikapja a kezemből, hogy tisztába tehesse. És nem túlzok, tényleg így van!!! Kezdettől fogva semmi gond nem volt ezzel, ha hallottuk/megéreztük a kaksit, azonnal vitte tisztába tenni, és ez a mai napig így van.

Ha hazajön a munkából, akkor délutánonként az "övé" a kisfiunk, én addig bármit el tudok intézni. Hétvégén amennyit csak lehet (ha éppen nincs ház körüli munka) foglalkozik vele, megeteti, játszik vele, mennek csavarogni, kiviszi hintázni, tanítgatja, és kezdettől fogva ő az úszómester, tehát ő is fürdeti.

Tényleg szavam sem lehet, de ez nálunk így természetes. Egyébként kell is, hogy ennyit foglalkozzon vele, mert 9 hónapos a kis drága, és nagyon kezd anyás lenni. Napközben csak velem van, nagymamák-nagypapák messze vannak, ritkán látja őket, és idegenekkel csak a szomszédékkal van napi kapcsolatunk. Szóval kell is, hogy egy kicsit mással is legyen, ne csak velem. Nem akarom, hogy egy anyámasszonykatonája legyen belőle.

2010. júl. 1. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
Sok férfi nem tud mit kezdeni egy kisbabával,még a sajátjával sem.Bénázni nem akarnak,úgyh inkább meg sem próbálják.Majd ha "lehet valamit kezdeni vele",akkor szívesebben foglalkoznak majd a gyerekükkel.:))
2010. júl. 1. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!