Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nálatok mennyit foglalkozik...

Nálatok mennyit foglalkozik az apuka a babával?

Figyelt kérdés

A férjem nagyon szeretett volna babát már régóta. Most augusztusban megszületett a kislányunk, akivel viszont alig foglalkozik. Van olyan nap amikor meg se fogja, a fürdésnél is csak egyszer jött be.

Szerintetek ez miért van?


2019. okt. 28. 20:11
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
55%

Ennek több oka lehet.

Lehet, hogy amikor terhes voltál, álmodtál egy szép édeshármast magatokról, és kicsit túlgondoltad, végül nem ez lett és most csalódtál.

Vagy éppen apuka hitte ezt az egészet szebb álomnak, mint a valóság, és most kicsit háttérbe húzódik, mert össze van zavarodva.

Mindenesetre jobb, ha beszéltek róla, nehogy vita majd elválás legyen a vége...

Nálunk annyit segít, amiben csak tud, pelenkázik, felveszi, sétál vele, beszél hozzá, nagyon szereti is. Bár ő is az a visszafogott fajta. Bár a fürdetéshez sután áll hozzá, szerinte nem neki való :D

2019. okt. 28. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
72%

Nekünk szeptember elején született a babánk. Fürdetni mindig ő fürdeti ha itthon van. Napjában többször kézbe veszi. Ha nyűgös és látja, hogy nekem már sok, akkor átveszi. Mikor a 6 hetes kontrollra mentem ő itthon maradt és vigyázott rá.

Lehet a te férjedet csak akkor fogja inkább érdekelni ha nagyobb lesz. Nem tud mit kezdeni egy ilyen kicsivel.

2019. okt. 28. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
87%

Az is lehetséges hogy nem tudta mit vállal. Az én férjem ilyen, csak szóban akarta a gyereket de nem tudta mit vállal.

Nem fürdet, nem pelenkáz, nem etet, nem is szalad utána, semmit. Esetleg este picit játszik vele de ennyi. Hiába 1 éves már az idő sem segített. Haladunk a válás felé.

2019. okt. 28. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem is, lehet, hogy ő nem az a fajta, aki pici babával jól boldogul.

Amikor pár hónapos volt a kislányunk, én is alig tudtam rávenni a parom, hogy hosszasab foglalkozzon vele (ha vmi konkrét kellett pl pelenkázás, azt szívesen csinálta), viszont ha én ott voltam a babával, akkor velünk volt, volt, hogy könnybe is lábadt a szeme, hogy "istenem de aranyosak vagytok".

Most lassan 10 hónapos a baba, és már jó ideje megismeri, sikongat ha meglátja az apját, és ilyen körülírtabb dolgokat is lehet vele játszani, pl egyszerű èpítőkockázás - azóta sokkal jobban boldogul vele.

Mondjuk ha el kellett mennem, nálunk is vigyázott rá órákig régen is, de olyankor sétàlni mentek.

2019. okt. 28. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
75%
Augusztusban szuletett, masodik gyerek. Ö furdeti minden este a 2.5 evessel egyutt. Mindent csinal vele, bar sok idot lefoglal a nagy. A nagyot is elso naptol o furdette escaz etetesen kivul mindent csinalt vele. Ez a nem az a tipus es nem tud mit kezdenk egy babaval szoveg nagyon gaz. Kozos a gyerek.. mit gondolt, h rogton biciklizni viszi??
2019. okt. 28. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
75%
Rengeteget van a gyerekekkel a férjem, hkn az esti rutin az övé, hétvégén napközben hatosban vagyunk szinte mindig. 😊 Pelust cserél, fürdet, etet, sétálgat a hasfájóssal. Mindent megcsinál, csak nem szoptat. 😊
2019. okt. 28. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Erre én is gondoltam, hogy még új neki és nem nagyon tud egy ilyen pici babával mit kezdeni magától. Egyébként ha megkérem megeteti vagy megfüfizteti. Csak nekem fura, h ha nem adom a kezébe alig veszi fel.

2019. okt. 28. 20:53
 8/19 anonim ***** válasza:
69%
Első gyermekünket eleinte megfogni is alig merte, nemhogy felvenni. Másodikat már a kórházban kikapta a kezemből. Mindent megcsinál, méghozzá magától. Ráadásul főzni is szokott, ha ráér.
2019. okt. 28. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
66%

5. Én nem látom gáznak. Àltalában a nőknek több érzèkük van a kisbabákhoz. Lehet kivétel is persze.

Egyszerűen az én párom könnyebben végez el tételes dolgokat: "légy szíves fürdesd meg, aztán öltöztesd fel", vagy "nézd, ezzel a valamivel most szeret játszani, játszatok egy kicsit" mint àltalánosságban.

A háztartás is ilyen, mindent megcsinál, de nem jól priorizálja a teendőket, ezért ha nem akarom, hogy 2 órát porszívózza az ablakkeretet és olajozza a zsanérokat, miközben halomban àllnak a cuccok a szoba közepén, akkor meg kell nevezni, hogy milyen segítséget kérek.

Ahogy nekem sem elég a parkolásnál, hogy "kicsit igazítsd jobbra", hanem az kell, hogy "tedd rükvercbe, most kezd el tekerni jobbra, most állj, most stb".

2019. okt. 28. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
82%
Egy éves koráig nem tudott mit kezdeni a ténnyel, hogy apa. Sok beszélgetés, raebresztes után egy elkeseredett pillanatban vágtam a fejéhez dolgokat és igyekeztem ultimátumot adni. Egy pár nap múlva sírva jött, hogy adjak tippeket, hogyan kezdjen neki. Adtam. Fél év alatt nqgyon jó kapcsolata lett vele. Most már apás is. Lett apukája. Én ezért nagyon hálás vagyok. Rájött, hogy változtatni kell. És megtette. Fél éve nem kellett emiatt egy rossz szót szólnom. Moat már feltalálja magát.
2019. okt. 28. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!