Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Túl kedves apuka miatt én...

Túl kedves apuka miatt én vagyok a gonosz a lányunk szemében. Mi lehet a megoldás?

Figyelt kérdés
Nem tartom magam túl szigorúnak, sose bántanám még kiabálni se szoktam vele, de a nem az nálam stabilan nemet jelent. Nagyszájú, aktív kislány és azért szüksége van némi fegyelemre. Az apukája mindig is engedékenyebb volt,de mióta külön élünk ez csak még jobban fokozódott és a barátnője is ugyanilyen. Imádja őket, ahogy ők is nagyon szeretik, de olyan szinten körbe ugrálják, ami szerintem már túlzás. Ha náluk tölti a délutánt/hétvéget akkor este egyszerűen nem lehet bírni vele, nem is tudom az elmúlt félévben hányszor kaptam meg tőle, hogy az apjával szeret csak lenni. Tegnap ők hozták el az oviból, ma délben én mentem érte és elkezdett sírni, hogy az apjáékat akarja. Eddig jól bírtam, hisz tudom mennyire szeret engem is, de ez a mai jelenet nagyon sziven ütött. Próbálok jó anya lenni, sokat játszunk együtt, mai napig minden este olvasok neki mesét, amit egyébként igényel is, de emellett vannak szabályok, amik az apukánál nincsennek. Hiába próbálok vele beszélni, mindig az a válasz, hogy "a hercegnője neki a legfontosabb, ne szóljak bele hogyan viselkedik vele". A lányunk ebből csak annyit érzékel, hogy apánál mindent szabad, ő mindent megvesz neki, vele csak szórakozás együtt lenni, én meg mindenért rászólok, nem feküdhet le fürdés nélkül, minden reggel fésülködni kell, muszáj oviba menni, stb. Hogyan tudnék hatni az apjára, hogy ne legyen ennyire nem törődöm?
2019. szept. 27. 15:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy nem tudsz hatni rá.
2019. szept. 27. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
80%

Nálunk a nagymama zavar be ilyen módon a lányom életébe.

Egyszerűen mondd el, milyen fontos egy gyermek életében a rendszeresség és hogy kettőtök nevelési módszere megeggyezzen. Később is lesznek szabályok az életben, amiket ha nem tart be, mert kiskorában is elblicceli,a saját élete lesz nehezebb, nem tanul meg alapvető normákat sem egyetemen, sem munkahelyen, sem a magánéletében nem fog tudni kompromisszumot kötni.

Az ő érdekében kell megegyeznetek és tartani magatokat a rendhez. Én ezt mondanám. Ha nem látja be, akkor bekeményítenék, attól függően, hogy mennyi idős a gyerek...

2019. szept. 27. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
8%

Elöször is ez egy luxus probléma amit ide leírsz azért ezt te is tudod.


De amit szabad az oviban nem szabad otthon, vagy amit szabad otthon nem szabad az oviban. Ugyan így van ez a nagymamánál vagy a ti esetetekben apánál.

Ezen lépjél túl ahogy nagyobb lesz bizonyára észre veszi a te szeretetedet is.


DE amiket leírsz azért durva. Minden este kell fürödni, minden nap kell fésülködni,állandóan oviba menni?

A szabályok pont azért vannak, hogy néha áthágják. Mi lenne, ha egy esös napon nem füfödne este, vagy egyiknap nem fésülnéd meg, hanem össze gumizod a haját, vagy egyik reggel azt mondod neki, hogy "tudod mit, ma olyan szép idö van elmegyünk az állatkertbe"... Légy spontán, légy laza. Gondolom a lányod érzi, hogy te nem tudsz laza lenni, hogy te befásult vagy, esetleg, hogy szomorú...

2019. szept. 27. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
73%
3# te nem vagy normális
2019. szept. 27. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Az én egyik gyerekem is jár láthatásra, szintén ovis, nálunk pont ilyen szerencsére nincs, mint amit leírtál, de van egy heti pár órára hullajófej apa, aki meg tudja tenni, hogy nonstop játék és mese van azon a vasárnap délután, miközben amúgy tökre nemtörődik a gyerekkel, nem fizet gyerektartást, nem lehet rá számítani semmiben, neki csak az a fontos, hogy a kis vasárnap délutánjaik meglegyenek, úgyhogy a teendőkkel teli mindennapokat velem éli meg a gyerek. Nos, a gyerekünk az apai nemtörődömségből semmit nem érzékel, csak a pár órás vidámságot látja, ahogy az sem egy érték számára, hogy én mi mindent megteszek érte. Életkorából fakadóan egyszerűen ez van, nem a gyerek hibája, így műkődnek a kisgyerekek. A pszichológusom szerint ez egy olyan dolog, ami ellen nem tehetek semmit, egy kisgyerek nem értékeli az érte hozott áldozatokat, a gyerek örömvezérelt lény, és ott akar lenni, ahol több vidámság van, ezért a külön élő szülők felértékelődnek számukra, ez általános jelenség, és érezhetem igazságtalannak, de meg kell küzdenem ezzel a helyzettel belül, esetleg megpróbálhatom varázslatossá tenni a hétköznapokat is. Nem könnyű.
2019. szept. 28. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem igaza van a hármasnak!


Nálunk nem kell minden nao fürdeni(bár pont esős napokon igen). Ha itthon voltunk nyugis nap volt, semmi baja sem lesz, sőt! Elvileg naponta lemosni magunkat nem egèszsèges, nyugatra nem is így csinálják, hanem kb hetente 3x fürdenek. A gyerekem ekcémás, télen nagyon látszik, van, hogy kimarad a fürdés, mert a melegvíztől rosszabb.


Nem hal bele, ettől még van rendszer.


Fésülködni sem kell mindig, én pl szombatonként itthonra nem szoktam(gyereket sem mindig)


Az ovi máskérdés, nálunk is kimaradnak napok, ha iszonyat nyűgös, és épp megtehetem, nem viszem be, mert csak szidnák bent és rossz érzése lenne.


Nyilván ezt nem mondom neki, hanem ezt, hogy ma nem oviba megyünk, hanem állatkertbe, vagy itthon maradunk, vagy mást csinálunk.


Rugalmasnak kell lenni, semmi baja nem lesz, ha százból csak 99x tvan minden ugyanúgy.


Az a fontos csak, hogy érezze, te szabod a határt, és ha nem akar(pl nekem volt, hogy mégis oviba akart mennic mégis akart fogatmosni), akkor beleszólhat picit.

2019. szept. 28. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
32%

úristen 5ös..


Te komolyan gondolod, hogy az az apa, aki az ovis gyerekével játszik egyhuzamban több órát, az nem foglalkozik vele?


Más apák a gyerekükkel együtt élve nem foglalkoznak vele órákat..


Mit nem adnék, ha ilyen apja lenne a gyereknek, játszik vele, mesél neki..


Kapcsolatot épít vele és minőségi időt töltenek együtt. Ez nagyon fontos! Jól csinálja. Pénzt fizethetne, de gondolom csóró, legalább azt nyújtja, amire képes. A sokkal fontosabbat, mint havi 20 ezer.

2019. szept. 28. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenki válaszát!

#3 Lehet nem ez a világ legnagyobb gondja, de szerintem a luxus probléma nem itt kezdődik. Nagyon remélem, hogy Te nem nevelsz gyereket.

#5 Sajnálom, hogy ilyen a helyzet nálad is. Nekem annyi szerencsém van, hogy az apuka anyagilag abszolút helytáll, nem is tudom elképzelni, hogy ne adja ide időben a gyerektartást. Abban teljesen igazad van, hogy erről nem a gyerekek tehetnek, ők még teljesen másképp látják a világot, az embereket. Viszont az exférjem már nem gyerek és mégsem fogja fel, hogy nem lehet minden úgy, ahogy a gyerek szeretné. Ha ő 15 fokban szeretne szakadó esőben hajat mosni, mert az jóbuli lehet, akkor kedves apa rohan neki a samponért...aztán én vagyok vele egész éjjel fent, mert lázas.Nem azt mondom, hogy nem lehet rábízni, mert tudom, hogy nagyon vigyázznak rá, ha ott van, de akkor is felelőtlen. Úgy gondolom ez a lányunknak sem egészséges hosszútávon, hogy vannak dolgok, amiket apánál nyugodtan megtehet, itthon viszont nem szabad.

2019. szept. 28. 07:58
 9/13 A kérdező kommentje:

#6 Ne haragudj, a Te válaszodat még nem láttam. Nekünk olyan, hogy nyugis nap nem létezik, mint írtam elég aktív gyerekről van szó. Onnantól, hogy reggel kipattan a szeme alvásig játszik, ugrál, naponta minimum 10x megizzad, én akkor is ragaszkodom az esti fürdéshez, ha "nyugaton nem szokás". (Teszem hozzá éltem 3 évet No.ban és nem találkoztam olyan emberrel, aki hetente 3x fürdött.) A fésülködést kihagyni valóban nem lenne ördögtől való egy szombati napom, amikor sehova se megyünk, de hullámos dérékig érő haja van, amit nem is elég, ha egynap egyszer fésülünk, mert nagyon kócos tud lenni. Már volt róla szó, hogy levágjuk rövidebbre, de akkor is fésülni fogom mindennap. Az óvoda teljesen más kérdés. Egyedülálló anya vagyok, aki ovi időben dolgozik, így nem tehetem meg és nem is akarom megtenni, hogy ovóda helyett inkább állatkertbe megyünk. Hidd el én nagyon örülnék neki, de a főnököm már kevésbé.

Amit pedig az anyagiakról írtál szerintem csak kötekedés lehet, mert egy normális ember nem gondolhatja komolyan, hogy nem egyformán fontos a pénz és a foglalkozás is a gyereknevelésnél. Abból, hogy vasárnap delután megnéz a gyerekkel egy mesét még nem tud neki az anyuka télikabátot, csizmát, ennivalót venni. Tudom, hogy más "apák" ennyit sem tesznek, de azért ne gondoljunk már hősnek egy vasárnapi apukát, aki nem képes havi minimum 20 ezret a gyerekére szánni.

2019. szept. 28. 08:19
 10/13 anonim ***** válasza:
43%

Ja, hogy nézik a mesét tévében? Úgy már egész más.


A gyerekkel való kapcsolat nem a pénzen múlik.


Tesóm exe németben élő magyar, ő mesélte, milyen furcsa volt neki, hogy kint (gyerekeknél főleg) soknak tartják a mindennapos fürdést, meg károsnak.


A gyerekkel való kapcsolat erősségére nincs hatással a gyerektartás, jó kapcsolata lehet annak is, a gyerekével, aki nem fizet gyerektartást. Lehet jó apa olyan ember is, akinek nincs 20 ezre. Szerintem ez sokkal fontosabb a pénznél és az lep meg, hogy van, aki szerint nem így van. A gyerek kapjon olcsóbb/gagyibb holmit, csak foglalkozzanak vele érdemben(a mesenézés nem, a meseolvasás érdemi foglalkozás).


Havi 20nál meg aztán pláne fontosabb lenne.


Az állatkertes naphoz írtam, hogyha megteheted, ha nem, nyilván nem, de gondolom belàtod, hogy az a jó, ha az embernek rugalmas a munkaideje, tehàt ha megtehetné, hogy x nap otthon marad, akkor otthon tud maradni.


Sokfélék vagyunk egyedülálló anyák.

2019. szept. 28. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!